Styl gry Legii Warszawa spowodował, że milion widzów zmieniło kanał

Styl gry Legii Warszawa spowodował, że milion widzów zmieniło kanał

Telewizja
TelewizjaŹródło:Fotolia / jcg_oida
Mecz Legia Warszawa - Borussia Dortmund w środę 14 września oglądało w TVP1 i Canal+ średnio 3,04 mln widzów. Spotkanie w pierwszej połowie śledziło ponad 3,5 mln osób. Po przerwie z oglądania zrezygnowało około milion osób.

Spotkanie Legia Warszawa - Borussia Dortmund był pierwszym spotkaniem polskiego zespołu w piłkarskiej Lidze Mistrzów. Legia przegrała 0:6. Trzy bramki straciła w pierwszych 17 minutach meczu.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement w TVP1 spotkanie oglądało średnio 2,84 mln osób. Mecz transmitowany w Canal+ zobaczyło 220 tys. osób. Pod koniec pierwszej połowy meczu spotkanie w TVP1 oglądało już tylko 3 mln widzów. Podobny spadek oglądalności zaobserwowaliśmy na antenie Canal+, gdzie cała transmisja miała około 200 tys. oglądających.

Legia - Borussia Dortmund

Na rozpoczęcie swojej przygody w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Legia przegrywa z Borussią Dortmund 0-6. Nie szokuje wynik. Szokuje łatwość, z jaką zespołowi gości przyszło zdobywać w Warszawie gole.

O tym, że Legia nie ma zbyt wielkich szans w starciu z wicemistrzem Niemiec, wiedzieli chyba wszyscy. Morale przed tym meczem nie poprawiła z pewnością ligowa przegrana 2:1 z Niecieczą. Złudzenia największych optymistów rozwiane zostały już w 7 minucie spotkania, kiedy to Mario Goetze zdobył pierwszą bramkę w meczu. W miarę oczywiste było też, że padną następne gole.