Włazło zabłysnął na boisku. Gol sezonu w polskiej Ekstraklasie?

Włazło zabłysnął na boisku. Gol sezonu w polskiej Ekstraklasie?

Stadion Wisły Płock
Stadion Wisły Płock Źródło: Wikimedia Commons / Bartek23ef
Piotr Wlazło z Wisły Płock swoim golem z połowy boiska przyczynił się do wygranej nad Ruchem Chorzów.

Sobotni mecz Ekstraklasy był prawdziwym show z gradem bramek, z których zwłaszcza jedna była niezwykłej urody. Pomocnik Wisły strzałem z niemal połowy boiska pokonał bramkarza gości. Jego gola setki i tysiące razy podawano dalej w polskich i zagranicznych mediach społecznościowych. Oprócz przepięknej bramki zawodnikowi grającemu dla drużyny z Płocka udało się także skompletować hattricka. Poza nim, dla Wisły strzelał jeszcze Arkadiusz Reca.

Gracze z Chorzowa odpowiedzieli aż trzema bramkami, co jednak nie pomogło im wywieźć z Płocka trzech punktów. Nie pomógł gol Niezgody i dwa trafienia Lipskiego. Ruch przegrał z Wisłą 4:3 i znajduje się obecnie na samym dnie tabeli Lotto Ekstraklasy z dorobkiem 17 punktów. Wisła Płock z 21 punktami zajmuje miejsce 13. Liderem po 19 meczach jest Lechia Gdańsk z 39 punktami, jednak tuż za nią plasuje się Jagiellonia Białystok, posiadająca punktów 36. Trzecią pozycję okupuje Termalica Nieciecza. Aktualny mistrz Polski i jedyny zespół reprezentujący Ekstraklasę w europejskich pucharach - Legia Warszawa - zajmuje czwarte miejsce ze stratą 10 punktów do lidera. Warszawiacy rozegrali jednak o jeden mecz mniej, niż Lechia.

Źródło: Sport.pl