Ten mecz przejdzie do historii! Barcelona dokonała niemożliwego i awansowała

Ten mecz przejdzie do historii! Barcelona dokonała niemożliwego i awansowała

Kadr z meczu FC Barcelona - PSG
Kadr z meczu FC Barcelona - PSG Źródło: Newspix.pl / AA / ABACA
To był historyczny wieczór na Camp Nou! Barcelona efektownie odrobiła straty 0:4 z pierwszego meczu i wygrała z PSG 6:1. Ostatniego gola Katalończycy strzelili w ostatnich sekundach meczu. Dzięki wygranej hiszpański zespół awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Już początek spotkania był dla Barcelony szczęśliwy, bowiem w 3. minucie podopieczni trenera Luisa Enrique objęli prowadzenie. Luis Suarez wykorzystał zamieszanie w polu karnym i głową wpakował piłkę do siatki. Wynik 1:0 utrzymywał się prawie do końca pierwszej połowy, ale Layvin Kurzawa w 40. minucie trafił do własnej bramki, próbując wybić piłkę poza własną szesnastkę.

Po zmianie stron Lionel Messi szybko podwyższył na 3:0 po bardzo mocnym strzale, ale nadzieję kibicom PSG przywrócił w 62. minucie Edinson Cavani, który po dograniu w pole karne i zgraniu głową w wykonaniu Kurzawy popisał się efektownym, skutecznym strzałem.

Szalona końcówka

Kluczowe były jednak ostatnie minuty starcia na Camp Nou. W 88. minucie Neymar pokonał bramkarza uderzeniem z rzutu wolnego, a chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla „Dumy Katalonii”. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Neymar. Brazylijczyk po raz drugi trafił do siatki i wtedy emocje sięgnęły już zenitu. Arbiter doliczył aż pięć minut do regulaminowego czasu. Barcelona wykorzystała cenne sekundy najlepiej jak mogła. W ostatniej chwili Sergi Roberto zdobył szóstą bramkę dla gospodarzy po podaniu Neyymara i niemożliwe stało się możliwe.

Barcelona mimo że w Paryżu przegrała aż 0:4, po fantastycznej grze na własnym stadionie odrobiła straty i zameldowała się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W drugim środowym spotkaniu Champions League Borussia Dortmund wygrała z Benfiką Lizbona 4:0 i przypieczętowała awans do kolejnej rundy.