Polska zwyciężyła z Czarnogórą. Biało-czerwoni coraz bliżej mundialu

Polska zwyciężyła z Czarnogórą. Biało-czerwoni coraz bliżej mundialu

Mecz Polska-Czarnogóra
Mecz Polska-Czarnogóra Źródło:Newspix.pl / Lukasz Laskowski / PressFocus
Podopieczni Adama Nawałki zwyciężyli 2:1 z Czarnogórą, zapewniając sobie kolejne punkty w eliminacjach mistrzostw świata.

Od początku spotkania biało-czerwoni mimo niezbyt efektownej gry tworzyli sobie sytuacje bramkowe – w trzeciej minucie bliski trafienia był Kamil Grosicki, w 30 minucie świetna akcja Lewandowskiego, Grosickiego i Zielińskiego choć narobiła apetytu kibicom, to jednak znów nie skończyła się zdobyciem bramki. Dopiero w 40 minucie okazję wykorzystał Robert Lewandowski, który strzelił gola po rzucie wolnym. Biało-czerwoni zeszli na pierwszą połowę z jednobramkowym prowadzeniem.

Drugą połowę meczu podopieczni Adama Nawałki rozpoczęli bez zmian w składzie. Swoich okazji na powiększenie prowadzenia nie wykorzystali niestety Lewandowski i Piszczek. W światło bramki Łukasza Fabiańskiego trafił za to Stefan Mugosa i Czarnogórcy zremisowali w 61 minucie spotkania. Na niespełna dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:1 gola strzelił Łukasz Piszczek i do końca meczu biało-czerwoni nie pozwolili już wyrwać sobie zwycięstwa.

Polska z 13 punktami na koncie prowadzi w grupie E ze znaczną przewagą nad innymi drużynami. Kolejne spotkanie zdobywcy tytułu Człowieka Roku tygodnika „Wprost” rozegrają 10 czerwca z Rumunią na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Adam Nawałka podziękował za nagrodę Człowieka Roku tygodnika „Wprost”