Arka Gdynia z Pucharem Polski! Potrzebna była dogrywka, by wyłonić zwycięzcę

Arka Gdynia z Pucharem Polski! Potrzebna była dogrywka, by wyłonić zwycięzcę

Piłkarze Arki Gdynia po zdobyciu Pucharu Polski
Piłkarze Arki Gdynia po zdobyciu Pucharu Polski Źródło:Newspix.pl / PIOTR KUCZA
Arka Gdynia zdobywcą Pucharu Polski. Zespół Leszka Ojrzyńskiego wygrał z Lechem Poznań 2:1, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Dla Arki to drugi Puchar Polski w historii klubu.

Finałowi Pucharu Polski, który rozgrywany był na Stadionie Narodowym 2 maja, przyglądało się w Warszawie prawie 44 tys. widzów. Mimo tego, że mecz był o najwyższą stawkę, piłkarze obydwu drużyn przez pierwsze 90. minut spotkania raczej nie pokazywali, że zależy im na zwycięstwie. Mecz miał powolne tempo i dopiero dogrywka sprawiła, że zarówno Lech Poznań, jak i Arka Gdynia, ruszyły do walki.

Na bramki w tym meczu kibice musieli czekać aż do 107. minuty spotkania. Wtedy też bramkarza Lecha, Jasmina Buricia, pokonał strzałem głową Rafał Siemiaszko. Zaledwie pięć minut później Luka Zarandia zdobył drugą bramkę dla Arki. Kolejorz odpowiedział jednym trafieniem: w 119. minucie honorową bramkę dla Lecha zdobył Łukasz Trałka.

Dla Arki Gdynia to pierwsze od 38 lat trofeum, a drugi Puchar Polski w historii. Z kolei dla Lecha Poznań to trzeci finał Pucharu Polski przegrany z rzędu.