Lotto Ekstraklasa. KOSMICZNA końcówka sezonu! Legia drżała o tytuł jeszcze po swoim meczu

Lotto Ekstraklasa. KOSMICZNA końcówka sezonu! Legia drżała o tytuł jeszcze po swoim meczu

Oprawa kibiców Legii Warszawa
Oprawa kibiców Legii Warszawa Źródło: Newspix.pl / Rafal Oleksiewicz / PressFocus
Legia Warszawa po bardzo nerwowej końcówce sezonu obroniła tytuł Mistrza Polski. „Wojskowi” na koniec zremisowali bezbramkowo z Lechią, ale do zapamiętania pozostanie głównie to, co działo się w Białymstoku.

Mecz w Warszawie lepiej zaczęła Lechia, która od pierwszego gwizdka ruszyła do ataku i zmusiła Legionistów do cofnięcia się na własną połowę. Dawało to nadzieję na ciekawe sytuacje, ale o wiele więcej działo się na trybunach. Odpalone race, oprawy na Żylecie, w sektorze gości oraz doping – to wszystko o wiele bardziej przyciągało uwagę niż wydarzenia na placu gry.

Z czasem to Legia otworzyła się na grę w ataku, ale ciągle brakowało precyzji przy strzałach i dokładnych kluczowych podań. Do 37. minuty działo się głównie w Białymstoku, gdzie zmierzyły się dwie drużyny liczące się w grze o tytuł – Jagiellonia i Lech. Do przerwy „Kolejorz” prowadził 2:0, a przy Łazienkowskiej wiało nudą.

Po zmianie stron to Legia sprawiała lepsze wrażenie i trochę przyspieszyła grę. Mecz ożywił się tak naprawdę dopiero w 68. minucie, kiedy z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Peszko. Pomocnik Lechii faulował rywala brutalnym wślizgiem, a sędzia nie zawahał się, jaki kolor kartki pokazać w tej sytuacji. W 77. minucie w Białymstoku Jagiellonia strzeliła gola kontaktowego. Dziesięć minut później na Podlasiu było już 2:2, a przy Łazienkowskiej wszyscy wstrzymali oddech. Co więcej, Lech kończył mecz w osłabieniu po czerwonej kartce, którą obejrzał Jevtić. Jakby tego było mało, w Białymstoku arbiter przedłużył mecz o 10 minut, ponieważ wcześniej na boisku znalazły się serpentyny i trzeba było przerwać grę.

Kiedy w Warszawie zabrzmiał ostatni gwizdek, pieczętujący bezbramkowy remis, nikt jeszcze nie mógł cieszyć się z mistrzostwa. Kibice czekali w napięciu i nerwowo zerkali w ekrany smartfonów. Ostatecznie nic już się nie zmieniło i Legia może świętować kolejny tytuł Mistrza Polski.