Euro U-21 2017. NA ŻYWO: Polska - Słowacja

Euro U-21 2017. NA ŻYWO: Polska - Słowacja

Polska  -  Słowacja
Polska   Słowacja
1 2
Zawodnicy reprezentacji Polski po zdobytym golu
W meczu otwarcia Euro U-21 2017 Polska przegrała ze Słowacją na Arenie Lublin 1:2. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie już w 1. minucie, jednak potem dwie bramki dla gości zdobyli Martin Valjent i Pavol Šafranko.

90+4 min.
Niestety, to już koniec! Polacy przegrywają ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu na Euro U-21.
 90+2 min.
Zmiana w ekipie Słowacji. Bero opuszcza plac gry, wchodzi Benes.
 90 min.
Cztery minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu! Jeszcze gramy!
 88 min.
Przy piłce Słowacy, będą mieli rzut wolny.
 84 min.
Polacy próbują, są na połowie rywali, ale czy wystarczy czasu? Tymczasem Piątek zmienia Stępińskiego.
 82 min.
Zmiany w obu zespołach. Trener Dorna posłał do gry Niezgodę za  Lipskiego. Z kolei w słowackiej ekipie Haraslín zmienił Mihalika.
 81 min.
Šafranko ukarany żółtą kartką.
 80 min.
TO MOGŁO BYĆ 2:2! Dawidowicz wyskoczył do dośrodkowania i uderzył piłkę głową. Fantastycznym refleksem wykazał się jednak Chovan!
 78 min.
GOOOOL! Słowacy na prowadzeniu! Šafranko znalazł się sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce.
 76 min.
Szansa Polaków! Szybka kontra zakończona niecelnym strzałem! Uderzał LInetty.
 73 min.
I zmiana w reprezentacji Słowacji. Zreľák opuścił boisko, wszedł Šafranko.
 71 min.
Żółta kartka dla Škriniara za odkopnięcie piłki.
 70 min.
Kontra Polaków, Frankowski poczekał na Kędziorę, który po chwili zagrał w szesnastkę. Tam jednak nie było nikogo, kto mógłby zamknąć akcję!
 67 min.
Zamieszanie w szesnastce! Najpierw Słowacy mieli rzut wolny, po chwili po dośrodkowaniu w pole karne Wrąbel minął się z piłką, ale jeden z obrońców zażegnał niebezpieczeństwo.
 66 min.
Zbyt szybko Polacy tracą piłkę. Z kolei Słowacy, kiedy wykorzystają błąd gospodarzy, błyskawicznie kontrują.
 65 min.
Gospodarze na własnej połowie, a Słowacy ruszyli z kolejną akcją.
 62 min.
Dawidowicz! Strzał z linii szesnastki, ale trochę za wysoko.
 61 min.
W końcu Polacy zagrali odważniej w ataku. Były 2 niezłe dośrodkowania, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji.
 59 min.
Zapowiadana wcześniej zmiana. Kapustka opuścił boisko, za niego wszedł Moneta.
 58 min.
Dośrodkowanie Rusnaka, po którym piłkę pewnie złapał Wrąbel.
 57 min.
Słowacy znowu przejęli inicjatywę, ale nie potrafią przedostać się pod pole karne Polaków.
 54 min.
Kapustka sygnalizował, że potrzebuje zmiany. Wygląda na to, że doznał kontuzji, ale na razie zmiana jest wstrzymywana.
 52 min.
Fragment gry na połowie boiska, czekamy na kolejne, ciekawe sytuacje.
 50 min.
Kapitalny doping na Arenie Lublin. Mecz otwarcia Euro U-21 ogląda z trybun prawie 15 tys. widzów!
 48 min.
Szansa Polaków! Frankowski przedzierał się z piką, wyprzedził rywala i oddał strzał. Chovan zdołał jednak interweniować.To była stuprocentowa sytuacja!

Gramy! Oby to było lepsze 45 minut w wykonaniu Biało-Czerwonych!
 45 min.
Do przerwy remis. Polacy muszą wiele poprawić w drugiej połowie, ale najważniejsze, że wynik nadal pozostaje otwarty. Na razie jest 1:1, wracamy za chwilę na Arenę Lublin.
 45 min.
Akcja trójki Stępiński - Lipski - Frankowski zakończona słabym strzałem.
 42 min.
Dobry fragment gry Polaków, ale długo budowana akcja zakończyła się stratą! Po chwili Linetty uderzył z dystansu, jednak zdecydowanie zabrakło dokładności.
 39 min.
Świetnie uderzył Rusnak, ale Wrąbel wykazał się dobrym refleksem!
 38 min.
Dawidowicz zagrał... do nikogo. Od bramki zacznie Chovan.
 37 min.
MIHALIK! Niezły strzał, ale obok słupka.
 36 min.
Kolejna akcja Słowaków, znowu zagrali na jeden kontakt, ale tym razem polscy obrońcy byli dobrze ustawieni.
 34 min.
Długie podanie na Stępińskiego, ale co on mógł zrobić w tej sytuacji? Był pilnowany przez rywala, piłka opuściła linię końcową.
 32 min.
Jach zdecydował się na strzał z dystansu, ale to była bardzo niecelna próba.
 30 min.
Sporo niedokładności w grze Polaków, którzy zaliczyli kilka niecelnych podań na własnej połowie. Na razie nie wygląda to dobrze.
 28 min.
Kapustka przedarł się z piłką w pole karne, ale wywalczył tylko rzut rożny.
 25 min.
Ależ szczęście mieli Polacy! Najpierw uderzał Mihalik, piłkę odbił Wrąbel. Dobijać próbował Zreľák, ale znowu świetnie zachował się golkiper Biało-Czerwonych.
 23 min.
Na dużo pozwalają rywalom Polacy. Biało-Czerwoni nie poszli za ciosem po golu w 1. minucie.
 20 min.
GOOOOOL! Mamy 1:1 po pięknej akcji Słowaków. Mihalik zszedł z piłką do środka i podał do Chriena, który błyskawicznie odegrał do wbiegającego w szesnastkę partnera. Valjent spojrzał w kierunku bramki i pewnym strzałem doprowadził do remisu!
 17 min.
Dośrodkowanie na Stępińskiego, który jednak niewiele mógł zrobić w tej sytuacji. Lekkie uderzenie głową i bramkarz złapał piłkę.
 17 min.
Niezła akcja Polaków z udziałem Frankowskiego, będzie rzut rożny.
 16 min.
Posiadanie piłki: Polska 38%, Słowacja 62 %
 15 min.
Lipski przeciągnął dośrodkowanie z rzutu wolnego, zacznie Chovan.
 12 min.
Dobry powrót Kędziory, udało się przerwać akcję Słowaków. Polacy muszą szybko uspokoić grę, bo rywale w ostatnich minutach grali bardzo odważnie w ataku.
 9 min.
Słowacy po szybko straconym golu przejęli inicjatywę. Polacy mają problem, aby wyjść z własnej połowy.
 6 min.
Słowacy budują akcję, Polacy ustawiają się w obronie. Dośrodkowanie w pole karne i piłkę łapie Wrąbel.
 4 min.
Zrobiło się zamieszanie w polu karnym Jakub Wrąbla, ale Polacy odzyskali piłkę.
 1 min.
GOOOOOOOL! ALE POCZĄTEK! W 54 sekundzie meczu głową po dośrodkowaniu Kędziory trafił Lipski!
 20:45
ZACZYNAMY!
 20:40
Obie reprezentacje już wychodzą na murawę, za chwilę hymny i zaczynamy mecz!
 20:30
Zaczęła się ceremonia otwarcia Euro U-21 2017 na Arenie Lublin! Zapowiadano, że na trybunach ma pojawić się prezydent Andrzej Duda.
 20:15
Wracamy Do Lublina. Oba zespoły już się rozgrzewają, na trybunach coraz więcej kibiców. Na Lubelszczyźnie dzisiaj bardzo zmienna pogoda, ale miejmy nadzieję, że po wcześniejszej ulewie aura będzie się poprawiać.
 19:55
W Kielcach zakończył się pierwszy mecz Euro U-21. W starciu w grupie A Szwedzi bezbramkowo zremisowali z Anglią.
 19:30
Składy:

Polska: Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński - Frankowski, Linetty, Lipski, Dawidowicz, Kapustka - Stępiński

Słowacja: Chovan - Valjent, Ninaj, Skriniar, Mazan - Rusnak, Bero, Lobotka, Chrien, Mihalik - Zreľák

– Czujemy się podekscytowani tym, na co długo czekaliśmy. Nadchodzi moment wyzwania – mówił przed meczem ze Słowacją trener Marcin Dorna. Euro U-21 2017 to dla Biało-Czerwonych nie tylko okazja do pokazania swoich możliwości, ale również weryfikacja rzeczywistej siły zespołu U-21. – Nie będziemy składać żadnych deklaracji – stwierdził szkoleniowiec. Polska i Słowacja znalazły się w grupie A, do której trafiła również Szwecja i Anglia. Drużyna Marcina Dorny nie trafiła najgorzej, wystarczy spojrzeć na grupę C (Niemcy, Czechy, Dania, Włochy). – W turnieju bierze udział 12 fantastycznych zespołów i wielu znakomitych piłkarzy. Stawka jest bardzo wyrównana – przekonywał szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

Przed Euro U-21 sporo miejsca zajęła dyskusja na temat Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, którzy ostatecznie nie mogli znaleźć się w kadrze na mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce. Powód? Przedstawiciele SSC Napoli, w którego barwach grają Milik i Zieliński poinformowali, że nie wyrażają zgody na udział ich piłkarzy w turnieju. Włoski klub wysłał w tej sprawie pismo do PZPN. Przedstawiciele Napoli argumentowali, że w ostatnim sezonie ich zespół rozegrał ponad 50 oficjalnych spotkań, a nowy sezon zacznie się dla nich 30 czerwca, na obozie przygotowawczym.„ME U-21 nie są częścią Międzynarodowego Kalendarza rozgrywek FIFA, a kluby nie są zobowiązane do zwalniania piłkarzy na te rozgrywki. My nie możemy sobie pozwolić na to, by piłkarze wrócili do nas w drugiej połowie lipca” – podkreślono.

Brak Milika i Zielińskiego to bez wątpienia ogromne osłabienie zespołu Dorny, ale szkoleniowiec i tak ma spory wybór, jeśli chodzi o siłę ofensywną zespołu. W kadrze na Euro U-21 znaleźli się Mariusz Stępiński, Karol Linetty i Bartosz Kapustka. Na nich rok temu postawił selekcjoner Adam Nawałka na Euro 2016. Kapustka swoją grą szybko przekonał wszystkich, że nie bez powodu trener dał mu szansę. Głównie dzięki dobrym występom na turnieju we Francji trafił z Cracovii do Leicester City. Linetty staje się coraz mocniejszym punktem w zespole Nawałki. Gracz Sampdorii 10 czerwca wystąpił od pierwszej minuty przeciwko Rumunii w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Później od razu udał się do Arłamowa na zgrupowanie kadry U-21. Linetty, mimo że wywalczył sobie już miejsce w pierwszej reprezentacji, od dłuższego czasu deklarował, że chce wystąpić na Mistrzostwach Europy U-21 i jest do dyspozycji trenera.

Na jaką wyjściową jedenastkę zdecyduje się trener Dorna? Tu raczej wszystko jest już jasne i nie powinno być zaskoczeń. Między słupkami stanie Jakub Wrąbel, a linię defensywy stworzą Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jarosław Jach i Paweł Jaroszyński. W pomocy zobaczymy Bartosza Kapustkę, Pawła Dawidowicza, Karola Linettego, Krzysztofa Piątka i Przemysława Frankowskiego. Na szpicy wystąpi Mariusz Stępiński. O występie ze Słowacją zapomnieć może Dawid Kownacki. Napastnik Lecha Poznań musi pauzować przez dwie żółte kartki z meczu eliminacji Euro U-19 z Holandią.

Arena Lublin to stadion, który reprezentacja U-21 zdążyła już wcześniej dobrze poznać. 6 września 2016 r. podopieczni Dorny zremisowali na nim z Węgrami 1:1 w meczu towarzyskim. Dla Pawła Jaroszyńskiego mecze na Lubelszczyźnie są dosłownie powrotem do domu. 22-latek urodził się w Lublinie, a swoją karierę zaczynał w Górniku Łęczna. Również Jan Bednarek jeszcze niedawno reprezentował barwy łęczyńskiego klubu, który w tym sezonie spadł z Ekstraklasy.

Arena Lublin

Po starciu Polaków ze Słowacją, na ciąg dalszy rywalizacji w grupie A trzeba będzie poczekać do 19 czerwca. Wtedy Biało-Czerwoni zagrają w Lublinie ze Szwecją, a Słowacja w Kielcach będzie rywalizować z Anglią.

Początek meczu Polska - Słowacja w ramach Euro U-21 o 20:45. Relację NA ŻYWO przeprowadzi Wprost.pl.