Show Bayernu, popis Lewandowskiego, bezradność Piszczka

Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek
Robert Lewandowski i Łukasz PiszczekŹródło:Newspix.pl / PIXATHLON
W hicie Bundesligi Bayern Monachium rozbił Borussię Dortmund aż 6:0. Na boisku spotkało się dwóch reprezentantów Polski, ale z wyniku cieszył się tylko Lewandowski.

Aż trzy gole zdobył Robert Lewandowski w meczu ze swoją byłą drużyną. Grający obecnie w barwach Bayernu Monachium kapitan reprezentacji Polski rozpoczął strzelanie już w 6. minucie spotkania, a trafienia numer 2 i 3 dołożył tuż przed przerwą w 44. minucie oraz pod koniec spotkania w 87 minucie gry. Oprócz niego bramki dla drużyny z Bawarii strzelali także James Rodriguez w 14. minucie, Thomas Mueller w 23. minucie i Franck Ribery w 45. minucie. Na boisku cały mecz spędził też Łukasz Piszczek. Ze zrozumiałych względów obrońca Borussi Dortmund chciałby o spotkaniu jak najszybciej zapomnieć.

Wygrana nad Borussią oznacza, że Bayern jest już prawie pewny obrony mistrzostwa Niemiec. Do końca sezonu Bundesligi zostało tylko sześć spotkań, a przewaga mistrza nad drugim w tabeli Shalke 04 wynosi 17 punktów. Borussia Dortmund straciła z kolei szansę na odskoczenie w tabeli i wciąż ma tylko 2 punkty przewagi nad czwartym RB Lipsk i 3 punkty nad piątym Bayerem Leverkusen i szóstym Eintrachtem Frankfurt.