Rosja pierwszym zespołem z awansem! Gospodarze pokonali Egipt 3:1

Rosja pierwszym zespołem z awansem! Gospodarze pokonali Egipt 3:1

Mecz Rosja-Egipt
Mecz Rosja-EgiptŹródło:Newspix.pl / ICON SPORT
We wtorek w Sankt Petersburgu odbył się mecz Rosja-Egipt. Starcie w grupie A, w której są jeszcze Urugwaj i Arabia Saudyjska, zakończyło się wynikiem 3:1 dla Rosji.

Pierwszy gol dla Rosji padł w 47. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu piłkę wypiąstkował Ahmed El-Shenawy, następnie uderzył ją Roman Zobnin, a interweniował Ahmed Fahdi, który jednak pechowo wbił piłkę do bramki – odbiła się ona od jego kolana. To już piąte trafienie samobójcze na mundialu w Rosji.

Kolejnego gola drużyna prowadzona przez Stanisława Czerczesowa zdobyła w 59. minucie. Mário Figueira Fernandes zwiódł rywala przy linii końcowej i wyłożył na szósty metr do Dienisa Czeryszewa, który strzałem między nogami Elshenawy'ego wpakował piłkę do bramki.

Na następny gol nie musieliśmy długo czekać. Rosja wbiła trzecią bramkę w 62. minucie meczu. Ilja Kutiepow podał pod pole karne Egiptu, skąd piłkę przejął Artiom Dziuba, który minął Ali'ego Gabra i huknął mocno tuż przy słupku.

W 73. minucie faulowany był Salah, a sędzia Enrique Caceres podyktował rzut karny. Mohamed Salah wykorzystał okazję i przeszedł do historii jako strzelec bramki dla Egiptu w historii występów tej reprezentacji na mundialach.

Po wtorkowym meczu gospodarze mają na swoim koncie już dwa zwycięstwa i niemal na pewno awansują do 1/8 .