Portugalia pokonana! Polska młodzieżówka awansuje na Euro!

Portugalia pokonana! Polska młodzieżówka awansuje na Euro!

W walce o piłkę Dawid Kownacki i Diogo Leite
W walce o piłkę Dawid Kownacki i Diogo Leite Źródło: Newspix.pl / Michal Nowak
Reprezentacja Polski do lat 21 po wygranej 1:3 z Portugalią zapewniła sobie awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Miejmy nadzieję, że pierwsza reprezentacja pójdzie w ślady młodszych kolegów.

Po golach Krystiana Bielika, Dawida Kownackiego i Sebastiana Szymańskiego z pierwszej połowy, podopieczni trenera Czesława Michniewicza mogli spokojnie kontrolować mecz. Bramki zdobywali kolejno w piątej, ósmej i dwudziestej czwartej minucie meczu. Portugalczycy byli w stanie odpowiedzieć zaledwie jednym golem, którego w pięćdziesiątej drugiej minucie zdobył Diogo Jota. Oznacza to, że reprezentanci Polski do lat 21 wywalczyli sobie awans na Mistrzostwa Europy U-21.

Teraz pozostaje nam już tylko trzymać kciuki za „dorosłą” reprezentację. Mecz Portugalia – Polska rozgrywany w ramach Ligi Narodów rozpocznie się o godz. 20:45 we wtorek 20 listopada. Spotkanie odbędzie się w Guimaraes.

Gdzie oglądać mecz Portugalia – Polska?

Transmisja z meczu Portugalia – Polska będzie dostępna na trzech kanałach: Polsat Sport, TVP Sport i TVP 1. Ponadto w internecie spotkanie można obejrzeć na sport.tvp.pl. Tradycyjnie, relację NA ŻYWO z meczu Biało-Czerwonych przeprowadzimy na Wprost.pl.