Łukasz Fabiański znowu obronił rzut karny! Zobacz interwencję Polaka

Łukasz Fabiański
Łukasz FabiańskiŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Łukasz Fabiański obronił kolejny rzut karny w tym sezonie Premier League. Reprezentant Polski pewnie spisał się przy jedenastce w meczu West Ham United – Cardiff (3:1). Zobaczcie interwencję bramkarza „Młotów”.

West Ham United podejmował Cardiff w 15. kolejce Premier League. Gospodarze wygrali to spotkanie 3:1, a jednym z bohaterów zwycięskiej ekipy został Łukasz Fabiański. W 35. minucie meczu Marko Arnautović sfaulował Juniora Hoiletta, a sędzia podyktował rzut karny. Do wykonania jedenastki podszedł Joe Ralls, który uderzył w swój lewy róg. Strzał był dość mocny, ale polski bramkarz świetnie wyczuł intencje rywala i zaliczył świetną interwencję. Udało mu się pewnie złapać piłkę w ręce. Zobaczcie, jak to wyglądało.

twittertwitter

Specjalista od rzutów karnych

Fabiański w starciu z Cardiff musiał wyciągać futbolówkę z siatki w ostatnich minutach spotkania. Kiedy piłkarze „Młotów” pewnie prowadzili 3:0, honorowe trafienie dla gości zapisał na swoim koncie Josh Murphy. Bramkowa akcja była jednak kontrowersyjna. Fabiański twierdził bowiem, że był faulowany w tej sytuacji, ale sędzia nie przerwał gry.

obronił rzut karny trzeci raz z rzędu i ogólnie piąty w trakcie całego sezonu Premier League.

Wylosowano grupy eliminacji Euro 2020. Wiemy z kim zagra Polska!