Bundesliga: Borussia poległa w Hamburgu

Bundesliga: Borussia poległa w Hamburgu

Borussia Dortmund nie dała rady HSV (fot. EPA/CHRISTIAN CHARISIUS/PAP)
Borussia Dortmund przegrała w Hamburgu z HSV 2:3 w czwartej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec i tym samym dobiegła końca jej passa 31 spotkań ligowych bez porażki. W tym samym czasie Bayern Monachium pokonał 2:0 Schalke Gelsenkirchen i utrzymał pozycję lidera.

Mistrz Niemiec, w którego barwach grają Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, stracił bramkę już w drugiej minucie meczu, kiedy Romana Weidenfellera głową pokonał Koreańczyk Heung-Min Son. Borussia wyrównała na początku drugiej części gry - na listę strzelców po raz pierwszy tego popołudnia wpisał się Chorwat Ivan Perisic, a asystę zanotował Lewandowski. Jednak wynik remisowy utrzymał się tylko przez kilka minut - bowiem w 55. na 2:1 dla HSV podwyższył Chorwat Ivo Ilicevic.

Niedługo potem swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Heung-Min Son. Wynik spotkania ustalił zaledwie kilkadziesiąt sekund później Perisic. Tym samym HSV, który jest rekordzistą pod względem liczby kolejnych meczów bez porażki (36 w sezonie 1982/1983), zakończył passę Borussii po 31 spotkaniach. Od początku meczu w składzie mistrzów Niemiec grał Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, a Jakub Błaszczykowski wszedł z ławki rezerwowych w 63. minucie, zmieniając kapitana Sebastiana Kehla.

Swój mecz bez kłopotów wygrał za to wicemistrz kraju Bayern Monachium, który w Gelsenkirchen rywalizował z Schalke. Zespół prowadzony przez Juppa Heynckesa miał pod kontrolą wydarzenia na boisku - dłużej utrzymywał się przy piłce i stwarzał sobie więcej okazji bramkowych. Dwie z nich udało się wykorzystać - w 55. minucie Toni Kroos otrzymał podanie od Thomasa Muellera i nie mając przed sobą obrońców pokonał interweniującego bramkarza rywali. Zaledwie trzy minuty później Mueller sam wpisał się na listę strzelców. Wykorzystując niezdecydowanie obrońców Schalke zawodnik Bayernu wdarł się spod linii bocznej w pole karne i oddał lekki, ale sprytny strzał w kierunku bramki. Zasłonięty bramkarz nie zdążył zareagować.

Z kolei Greuther Fuerth zremisował na wyjeździe z Wolfsburgiem. Piłkarz beniaminka Sebastian Tyrała nie pojawił się w tym spotkaniu na boisku, bowiem doznał niedawno poważnej kontuzji kolana, która wyeliminowała go z gry na kilka miesięcy. Remisem zakończył się także pojedynek Fortuny Duesseldorf z Freiburgiem, choć w zachodnich Niemczech nie padła ani jedna bramka. W ostatnim sobotnim spotkaniu FSV Mainz pokonał u siebie Augsburg 2:0.

Dzień wcześniej Eintracht Frankfurt wygrał na wyjeździe z FC Nuernberg 2:1. Goście mogą cieszyć się zatem z kompletu punktów po czterech kolejkach i w tabeli ustępują Bayernowi tylko bilansem bramek.