Piszczek strzelił, ale Borussia Dortmund nie umiała wygrać

Piszczek strzelił, ale Borussia Dortmund nie umiała wygrać

Łukasz Piszczek zdobył bramkę (fot. PAP/EPA/ARNE DEDERT)
Łukasz Piszczek zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie dla Borussii Dortmund w meczu ekstraklasy piłkarskiej Niemiec z Eintrachtem we Frankfurcie. Obrońcy tytułu mistrzowskiego, z trzema Polakami w składzie, zremisowali 3:3.

Między 24. a 28. minutą w głównej roli wystąpił Piszczek. Jeden z najlepszych prawych obrońców Bundesligi najpierw strzelił gola, a potem wyłożył piłkę Marco Reusowi, który podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą na bramkę Eintrachtu uderzał Jakub Błaszczykowski po podaniu Roberta Lewandowskiego.

Po zmianie stron Eintracht rzucił się do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W ciągu pięciu minut gospodarze doprowadzili do remisu (gole strzelili Stefan Aigner i Takashi Inui). Riposta Borussii nastąpiła bardzo szybko - w 54. minucie do siatki trafił Mario Goetze po koszmarnym błędzie Andersona Bamby. Ten ostatni zrehabilitował się jednak w 73. minucie, wyrównując strzałem głową.

Więcej bramek kibice nie zobaczyli, choć emocji nie brakowało. W ostatnich sekundach nie wytrzymał nerwowo trener Borussii Juergen Klopp, którego za krytykowanie pracy sędziów odesłano na trybuny.

Piszczek i Lewandowski grali cały mecz. Błaszczykowski został zmieniony w 84. minucie przez Ilkaya Gundogana.

W tabeli na prowadzeniu umocnił się Bayern Monachium, który wygrał na swoim stadionie z VfL Wolfsburg 3:0. Bawarczycy jako jedyni mają komplet punktów. Drugie miejsce zajmuje Eintracht, a Borussia Dortmund jest piąta. Dokończenie piątej kolejki w środę.