Na Bayern Monachium nie ma mocnych

Na Bayern Monachium nie ma mocnych

Bayern umocnił się na prowadzeniu (fot. PAP/EPA/PETER STEFFEN)
Po raz piąty w historii Bayern Monachium po 6. kolejce Bundesligi ma komplet punktów. O dwa wyprzedza Eintracht Frankfurt i o siedem Borussię Dortmund, która rozgromiła imienniczkę z Moenchengladbach 5:0. Bramkę strzelił Jakub Błaszczykowski.

Eintracht w niedzielę odniósł piąte zwycięstwo w sezonie, pokonując SC Freiburg 2:1. W barwach Mainz 59 minut rozegrał Eugen Polanski. Reprezentanta Polski zastąpił Niemiec Jan Kirchhoff. Ekipa z Moguncji wygrała na wyjeździe z Wolfsburgiem 2:0, w składzie którego zabrakło Mateusza Klicha.

Pierwszego gola dla gości zdobył Kostarykanin Junior Diaz, który latem trafił do ligi niemieckiej z Wisły Kraków.

Bardzo dobry mecz w sobotę rozegrał kapitan polskiej reprezentacji Błaszczykowski. Nie tylko strzelił gola, ale zaliczył również dwie asysty. Ekipa z Dortmundu objęła prowadzenie w 35. minucie, po efektownej indywidualnej akcji reprezentanta Niemiec Marco Reusa. Na 2:0 podwyższył pięć minut później Serb Neven Subotic, który posłał piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Błaszczykowskiego.

W drugiej części gry Reus znów trafił do siatki rywali w 70. minucie, a dziewięć minut później ponownie asystę zanotował "Kuba", tym razem przy golu Ilkaya Guendogana. W 85. minucie zrewanżował się kapitanowi biało-czerwonych i Polak sam wpisał się na listę strzelców, pokonując z bliska bramkarza rywali. Dzięki wysokiemu zwycięstwu Borussia awansowała na trzecie miejsce.

Błaszczykowski i Łukasz Piszczek rozegrali 90 minut, mecz z ławki rezerwowych obserwował Robert Lewandowski. Zamiast polskiego napastnika na murawie pojawił się Julian Schieber. "I pokazał, że znakomicie potrafi sobie poradzić. To niezła alternatywa dla Polaka, który w obecnym sezonie wyraźnie nie może się odnaleźć i nie błyszczy formą. Zresztą sam dał również wyraz swojego niezadowolenia z takiego obrotu sprawy i wściekły schodził do szatni. Nie chciał sytuacji komentować, ale za to w starciu z Manchesterem City w Lidze Mistrzów to właśnie on powinien znaleźć się w wyjściowym składzie" - napisała niemiecka gazeta "Halternerzeitung".

Bayern pokonał Werder Brema 2:0, ale kibice z Monachium długo musieli czekać na pierwszą bramkę. W 81. minucie wynik otworzył Brazylijczyk Luiz Gustavo, który popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Trzy minuty później na 2:0 podwyższył Chorwat Mario Mandzukic, który zdobył swoją szóstą bramkę w sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców.

W drugim spotkaniu z rzędu do bramki trafił Artjoms Rudnevs. Łotysz kupiony z Lecha Poznań za 3,5 mln euro zapewnił Hamburgerowi SV wyjazdowe zwycięstwo nad Hannoverem 96. W ekipie gospodarzy zabrakło ponownie Artura Sobiecha, który nie jest w pełni sił.