Hannover wygrał w osłabieniu. Grali Sobiech i Dudka

Hannover wygrał w osłabieniu. Grali Sobiech i Dudka

Hannover 96 pokonał na własnym boisku Levante 2:1 w meczu Ligi Europejskiej. Wynik spotkania otworzył w 10. minucie meczu Michel z Levante, ale później strzelali już tylko gospodarze -  Huszti w 21. minucie i Ya Konan w 49. W Hannoverze wystąpił Artur Sobiech, a w Levante Dariusz Dudka, ale obaj zostali zmienieni przed końcem spotkania.
Początek meczu ułożył się fatalnie dla gospodarzy. Już w dziesiątej minucie czerwoną kartkę za faul w szesnastce otrzymał Haggui, a rzut karny wykorzystał Michel. Goście jednak nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo - od razu musieli przejść do defensywy. Hannover - choć w osłabieniu i ze stratą gola - wcale nie grał gorzej od Levante, a nawet był wyraźnie lepszy. Niemiecki zespół wyrównał już w 21. minucie, kiedy w polu karnym - tym razem Levante - ręką zagrał Iborra. Sędzia ponownie wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie wykorzystał Huszti.

Hannover dominował do końca pierwszej połowy, ale nie potrafił zdobyć drugiego gola. Udało się tuż po przerwie - w 48. minucie. Cherundolo dostał piłkę na prawej stronie boiska i miękko wrzucił w szesnastkę na Sobiecha, który złożył się do strzału głową, ale starł się z jednym z gości w powietrzu i nie był w stanie nawet oddać strzału w światło bramki. Piłka wylądowała jednak pod nogami Stindla, który w ogromnym tłoku zagrał do Ya Konana. Ten od razu umieścił piłkę w siatce.

Zaledwie siedem minut później z powodu Sobiecha, który złamał szyk i zepsuł pułapkę offside'ową, mogła paść bramka wyrównująca dla Levante. Po krótko rozegranym rzucie wolnym i dośrodkowaniu za linię obrony głową uderzał Gekas - i to w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Zieler popisał się jednak doskonałym refleksem i sparował jego uderzenie.

W miarę upływających minut Levante atakowało coraz bardziej zdecydowanie. W doliczonym czasie gry wyrównać mógł Rios, który dostał prostopadłe podanie w pole karne za linię defensywną. Był ustawiony na tyle dobrze, że mógł strzelać lub dogrywać do kolegów. Nie wiadomo na co się zdecydował, ponieważ Zieler błyskawicznie skrócił kąt i zablokował jego zagranie.

Hannover zasłużenie pokonał Levante. Dariusz Dudka zagrał przeciętne spotkanie i został ściągnięty z boiska w 69. minucie. Artur Sobiech zagrał nieco lepiej, ale pograł zaledwie siedem minut dłużej.

Zapis naszej relacji:

90+5 min. Koniec. Hannover pokazał charakter i zasłużenie wygrał w Lidze Europy z UD Levante.

90+3 min. Teraz Schmiedebach przedłużał wznowienie gry. Również żółta kartka.

90+2 min. Zieler ratuje Hannover! Rios dostaje prostopadłe podanie w pole karne za linię obrony i może strzelać lub dogrywać do kolegów. Nie wiadomo co chciał zrobić, ponieważ Zieler szybko skrócił kąt i zablokował jego zagranie.

90+1 min. Mecz potrwa jeszcze cztery minuty.

90 min. Żółta kartka dla Zielera za przeciąganie wznowienia gry.

88 min. Dośrodkowanie Michela wybija Pinto.

87 min. Rzut wolny dla gości z okolic narożnika szesnastki.

85 min. Ostatnia zmiana w meczu. Manuel Schmiedebach zmienia Husztiego, najlepszego piłkarza w Hannoverze.

82 min. Karabelas ostro fauluje. Kibice domagają się kartki, ale sędzia jest innego zdania.

80 min. Huszti wrzuca, Diouf skacze, ale to goście wybijają.

79 min. Rzut rożny dla Hannoveru.

76 min. Nie ma już Polaków na boisku. Sobiecha zmienia Diouf.

74 min. Wspaniały strzał z rzutu rożnego Husztiego. Węgier wkręcił piłkę w okienko przy bliższym słupku! Zieler z ledwością ją wybił.

73 min. Fatalne zagrania Rodasa do bramkarza - podbite w górę. Navas musiał wybić piłkę wolejem.

72 min. Michel gra krótko do Lopeza, a jego wrzutka ląduje w rękawicach Zielera.

71 min. Żółta kartka dla Rauscha za utrudnienie wznowienia gry z rzutu rożnego.

69 min. Zmiany. Gekasa zastępuje Ruben Garcia, a Dariusza Dudkę zmienia Angel.

67 min. Na mecz przybyło dużo kibiców Hannoveru, ale na trybunach panuje cisza. Kibice uaktywniają się tylko przy ciekawszych akcjach.

65 min. Michel uderza celnie, ale sam w środek. Zieler bez problemu radzi sobie z tym strzałem.

63 min. Korner dla Levante. Rodas wygrał pojedynek z Sobiechem i strzelił głową ponad bramką.

61 min. Pół godziny do końca. Hannover gra lepiej, ale jest w osłabieniu. Czy wytrzyma fizycznie?

59 min. Znowu okazja dla Gekasa - piłkarz źle wyskoczył jednak do dośrodkowania i uderzył głową ponad poprzeczką.

56 min. Okazja dla Levante! Świetnie rozegrany rzut wolny. Krótkie rozegranie i wrzutka do niekrytego Gekasa. Hannover chciał zastawić pułapkę offside'ową ale szyk złamał Sobiech! Gekas sam na sam z Zielerem uderzył głową dobrze, ale bramkarz interweniował jeszcze lepiej.

53 min. Gekas był w dobrej okazji, ale złapano go na spalonym.

49 min. GOOOOOOOL! YA KONAN! Cherundolo wbiega prawą stroną, dostaje piłkę i miękko wrzuca na Sobiecha. Ten składa się do strzału głową, ale ściera się z jednym z gości w powietrzu i nie udaje mu się nawet oddać strzału w światło bramki. Piłka ląduje jednak pod nogami Stindla, a ten dość przypadkowo zagrywa w ogromnym tłoku do Ya Konana. Ten od razu umieszcza piłkę w siatce.

48 min. Spokojny początek drugiej połowy. Na boisku w Hannoverze nadal jest jednak niesamowicie mokro.

46 min. Rozpoczęli goście.

II połowa:

45+2 min. Przerwa. Hannover wygląda lepiej. Pierwsza połowa pod znakiem rzutów karnych.

45+1 min. Huszti dobrze dorzuca w pole karne, ale w ogólnym tłoku wywraca się kilku piłkarzy i Levante rusza z kontrą.

45 min. Rzut wolny dla Hannoveru. Pierwsza połowa potrwa dwie minuty dłużej.

44 min. Dariusz Dudka próbuje strzelać z woleja z około 35 metrów. Niecelnie.

42 min. Mirko Slomka bije brawo swoim piłkarzom. Hannover gra osłabiony, ale nie widać tego na boisku.

39 min. Kolejna żółta kartka. Za faul na Cherundolo ukarany zostaje Gekas.

36 min. Huszti dokręca piłkę z rzutu rożnego. Felipe strzela głową, ale wyjątkowo niecelnie.

34 min. Huszti uderza z rzutu wolnego. Futbolówka ląduje na górnej siatce.

33 min. Ballesteros brzydko fauluje Sobiecha, ale kartki nie ma.

33 min. Zmiana w Levante. Lell opuszcza boisko - to musi być uraz. Zastępuje go El Zhar.

31 min. Michel dośrodkował, ale piłkarze Hannoveru znowu wybili. Piłka w szesnastkę gospodarzy co prawda szybko wróciła, ale Ballesteros był na spalonym.

30 min. Kolejny rzut rożny dla Levante.

29 min. Michel w dobrej okazji, ale piłkarz za bardzo wypuścił sobie piłkę w polu karnym i stoperzy Hannoveru wybili.

27 min. Korner dla Levante - niewykorzystany.

25 min. Gospodarze dalej nacierają. Strzał Ya Konana został właśnie zablokowany.

21 min. GOL! Huszti! Pewny strzał w prawy róg bramki i mecz zaczyna się prawie od nowa.

20 min. KARNY! Tym razem dla Hannoveru!

20 min. Levante prowadzi, ale to Hannover gra. Straty jednego piłkarza prawie nie widać na boisku.

18 min. Goście wybijają.

17 min. Korner dla Hannoveru.

17 min. Sędzia rozdaje dużo kartek. Teraz żółtą obejrzał Pedro Lopez.

15 min. Sobiech! Efektowna przewrotka Polaka, ale niecelna.

12 min. Trener Hannoveru reaguje. Felipe zmienia Schlaudraffa.

11 min. Teraz żółta kartka dla Stindla.

10 min. GOL! Michel! Pewny strzał, Zieler był bez szans, a drużyna Artura Sobiecha musi sobie radzić w dziesiątkę.

9 min. KARNY! Czerwona kartka dla Hagguiego i jedenastka dla Levante. Faulował Gekasa.

6 min. Faul za faul. Najpierw Schlaudraff fauluje Karabelasa, po chwili Ballesteros fauluje Sobiecha.

4 min. Po spokojnym początku uderza Stindl. Niewiele się pomylił.

1 min. Gramy.

Składy:

Hannover 96:
Zieler - Cherundolo, Haggui, Eggimann, Rausch - Pinto - Stindl, Schlaudraff, Huszti - Ya Konan, Sobiech

Levante:
Navas - Lell, Ballesteros, Rodas, Karabelas - Iborra, Dudka, Lopez - Rios, Gekas, Michel

Przed meczem:

Dla Levante obecny sezon jest szczególny - to pierwszy raz, kiedy hiszpański zespół bierze udział w europejskich pucharach. Włodarzom klubu puchary na razie kojarzą się dobrze - na trzy mecze Hiszpanie wygrali wszystkie. Najpierw w fazie play-off Levante pokonało szkockie Motherwell, a w pierwszej kolejce ograło Helsingborg 1:0. Nie gorzej idzie Hannoverowi, który powalczy dzisiaj o szósty mecz bez porażki w LE z rzędu.

Obu drużynom gorzej idzie w krajowych ligach. Hannover w ostatniej kolejce uległ na wyjeździe Hamburgerowi SV 0:1, a Levante wysoko przegrało z Osasuną 0:4.

Wątpliwy jest udział w dzisiejszym spotkaniu Dariusza Dudki. Polski reprezentant wciąż nie może sobie wywalczyć stałego miejsca w kadrze meczowej Levante i sukcesem będzie, jeżeli usiądzie na ławce rezerwowych. Nie do końca jasna jest również sytuacja Artura Sobiecha. Napastnik - choć dzięki doskonałej grze na przełomie sierpnia i września wdarł się przebojem do pierwszego składu - ostatnio był kontuzjowany, a w meczu z Hamburgerem pauzował.