Hannover 96 - Borussia Dortmund

Hannover 96 - Borussia Dortmund

Lewandowski walczy o piłkę (fot. PAP/EPA/PETER STEFFEN)
Hannover 96 zremisował z Borussią Dortmund 1:1 w meczu siódmej kolejki Bundesligi. Wynik spotkania otworzył w 26. minucie Robert Lewandowski. Gola wyrównującego dla gospodarzy zdobył w 86. minucie Diouf. BVB po raz kolejny gubi punkty i do prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium traci już 9 punktów.
 90+3 min.
Koniec. 22. mecz Hannoveru bez porażki na własnym terenie. BVB coraz dalej od Bayernu.
 90+2 min.
Reus miał czystą drogę do bramki, ale w ostatniej chwili wyłuskał ją jeden z gospodarzy.
 90+1 min.
Kontra Hannoveru. Huszti przekłada piłkę na lewą nogę w polu karnym i strzela wprost w Weidenfellera.
 90 min.
Mecz jest przedłużony o trzy minuty.
 89 min.
Gospodarze wciąż przeważają. Borussia może jeszcze ten mecz przegrać.
 86 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! Diouf! Teraz już się nie pomylił! Dużo szczęścia przy tej akcji. Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, piłka spada do Ya Konana, który próbuje uderzyć przewrotką, ale trafia wprost pod nogi Dioufa, który pokonuje Weidenfellera.
 85 min.
Subotić fauluje niecałe 30 metrów od bramki. Będzie rzut wolny dla Hannoveru 96.
 83 min.
Lewandowski walczy w powietrzu, ale od bramki zacznie Zieler.
 82 min.
Bezpośredni strzał Schmelzera odbija się od muru i będzie rzut rożny dla BVB.
 81 min.
Żółta kartka dla Stindla. Sfaulował Goetze.
 81 min.
Sakai zmienia Cherundolo. Mirko Slomka idzie na całość w ofensywie.
 80 min.
Żółta kartka dla Schlaudraffa.
 79 min.
Co za okazja dla Hannoveru! Diouf nie trafił jednak w... pustą bramkę.
 77 min.
Mohammed Abdellaoue zmienia Pinto. Na boisku w zespole Hannoveru jest czterech napastników!
 75 min.
I kolejny korner dla Hannoveru.
 74 min.
Leitner zmienia Bendera, który po starciu z Ya Konanem nie jest w stanie grać.
 72 min.
Bender nadział się na Ya Konana i jest opatrywany.
 70 min.
Dobre podanie Grosskreutza w pole karne, ale nikt nie dał rady zatrzymać piłki.
 68 min.
Rzut rożny dla BVB. Reus dogrywa, gospodarze wybijają.
 67 min.
Sobiech nie trafił, ale to było dla niego dobre spotkanie. Zmienia go Diouf.
 63 min.
Ale bomba Pinto! Odbija się od rąk jednego z gości, ale sędzia tego nie widzi. Od dłuższego czasu trwa totalne oblężenie bramki BVB.
 61 min.
Kolejny korner dla Hannoveru. Weidenfeller piąstkuje.
 59 min.
Nieprawdopodobna interwencja Weidenfellera! Piękna paradą wybił piłkę, którą przypadkowo do własnej bramki skierowałby Piszczek.
 55 min.
GOL? Nie! Eggimann znalazł się świetnie w polu karnym i strzałem nogą zapakował piłkę do siatki. Sekundę wcześniej jednak Ya Konan sfaulował Schmelzera. Publika jest wściekła.
 55 min.
Huszti wywalczył korner w starciu z Santaną.
 54 min.
Żółta kartka dla Cherundolo.
 54 min.
Co ten Goetze zrobił! Dostał prostopadłą piłkę za linię obrony, minął Zielera i zamiast strzelić zaczął przekładać piłkę. Lekko trącony przez Cherundolo zaplątał się we własnych nogach i nawet nie uderzył.
 53 min.
Piszczek trafia w słupek! Ależ bomba! Obrońca włączył się do akcji i dostał patelnię na osiemnasty metr. Strzał bardzo mocny i aż zbyt precyzyjny.
 52 min.
Rzut wolny dla gospodarzy na pograniczu szesnastki. Bezpośrednio strzelał Schlaudraff, ale nie trafił.
 49 min.
Żywiołowy początek drugiej połowy. Na razie jednak przede wszystkim dużo walki w środkowej części pola.
 46 min.
Gramy. Santana zmienia Hummelsa, który utykał już pod koniec pierwszej połowy.
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy. Ofiarna gra Polaków i gol Lewandowskiego.
 45+1 min.
Ależ ofiarna interwencja Piszczka! Ya Konan dostał prostopadłe podanie w pole karne, minął Weidenfellera i skierował piłkę do pustej bramki. Całość jednak w ostatniej chwili - tuż przed bramką - przerwał Piszczek. Interwencja kosztowała go jednak nadzianie się kroczem na słupek!
 45 min.
Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.
 44 min.
Lewandowski jak rasowy pomocnik - wrzuca piłkę wprost na głowę Piszczka. Piłka jest jednak dla niego trochę za wysoko - Polak strzela, ale niecelnie.
 41 min.
Lewy strzela mocno, ale nad bramką.
 39 min.
Polaka zmienia Grosskreutz. Fatalne wiadomości dla reprezentacji Polski przed meczami z RPA i Anglią.
 37 min.
Błaszczykowski podczas akcji źle stanął i zanosi się na brzydką kontuzję.
 34 min.
Kapitalna akcja Roberta Lewandowskiego. Osamotniony sam minął kilku zawodników. Po chwili rozegrał piłkę do Błaszczykowskiego, ten zagrał do Piszczka, który z kolei odegrał do Bendera. Niemiec zakończył akcję niecelnym strzałem.
 32 min.
Sobiech w doskonałej sytuacji! Hummels źle wyprowadził piłkę, przejął ją Stindl i zagrał do Schlaudraffa. Piłka niemalże przelatuje między nogami Weidenfellera, ale ostatecznie odbija się od uda i leci w poprzek bramki. Do dobitki nabiegał już Sobiech, ale został zablokowany i uderzył niecelnie.
 30 min.
Dobra klepka, ale Huszti nie zrozumiał intencji Stindla i piłkę przejął Weidenfeller.
 29 min.
Błaszczykowski! Ależ niewiele zabrakło! Obstawiony Lewandowski sprytnie odegrał do Kuby, a ten od razu uderzył tuż przy dalszym słupku.
 27 min.
Lewandowski gra do Błaszczykowskiego, a ten przekłada piłkę na dwa razy i strzela. W boczną siatkę.
 26 min.
GOOOOOOL! Lewandowski strzela, Piszczek asystuje! Świetna akcja mistrza Niemiec. Podanie w pole karne do Piszczka i szybkie dogranie Polaka na piąty metr do Lewandowskiego. Najlepszy polski napastnik z łatwością wepchnął piłkę do siatki.
 24 min.
Błaszczykowski świetnie odgrywa piętą do Reusa, ale ten rozpędzony gra prosto w jednego z obrońców.
 23 min.
Błaszczykowski zagrywa na ósmy metr do Lewandowskiego. Ten zastawia się pomimo podwójnego krycia i próbuje sobie wypracować pozycję strzelecką. Był jednak mocno popychany i spokojnie mógł poszukać karnego, bo strzału oddać nie zdołał.
 22 min.
Schmelzer znowu dogrywa, ale tym razem wszystko przecina Cherundolo.
 19 min.
Sobiech znowu próbuje - strzela jednak niecelnie, a na dodatek był na spalonym, ale minimalnym.
 19 min.
Lewandowski zastawia się, odgrywa do wbiegającego Schmelzera i rusza w pole karne. Niemiec dośrodkowuje, ale gospodarze wybijają.
 18 min.
Szybka akcja gospodarzy. Piłka nie dotarła jednak do ustawionego w polu karnym Sobiecha.
 15 min.
Gospodarze wybijają na oślep. W międzyczasie Kehl wywrócił się w polu karnym, ale sędzia nie zwróćił na to uwagi.
 14 min.
Błaszczykowski zagrał płasko w pole karne. Piłkę przejął Pinto, ale osaczony przez Goetze wybił ją za boisko. Korner.
 12 min.
Błaszczykowski wypuszcza Reusa w pole karne, ale gospodarze wybijają.
 10 min.
Kehl dopiero się podnosi. Długo nie mógł się pozbierać po faulu Sobiecha.
 9 min.
Żółta kartka dla Sobiecha. Mocny atak łokciem.
 8 min.
Reus uderza bezpośrednio, ale to nie była dobra próba.
 7 min.
Rozpędzony Goetze faulowany. Będzie rzut wolny.
 5 min.
Sobiech! Kapitalna okazja Polaka i jeszcze lepsza obrona Weidenfellera. Podanie z głębi pola do Polaka przez dwie linie. Napastnik przyjął piłkę, przełożył na prawą i od razu uderzył z osiemnastu metrów. Niemalże przelobował wysuniętego Weidenfellera, ale bramkarz nie dał się złapać.
 3 min.
Na razie gra toczy się głównie na połowie Hannoveru.
 1 min
Już okazja dla BVB! Dośrodkowanie Goetze prosto na głowę Reusa. Strzał dokładny, ale interwencja Zielera jeszcze lepsza.
 1 min
Gramy. AWD-Arena wypełniona po brzegi. Nie ma ani jednego wolnego krzesełka.
Robert Lewandowski strzelił w 26. minucie po podaniu Łukasza Piszczka bramkę dla Borussii Dortmund w wyjazdowym meczu ligowym z Hannoverem 96. Mistrz Niemiec zremisował jednak 1:1. Jakub Błaszczykowski z powodu kontuzji został zmieniony w 39. min.

Kapitan reprezentacji Polski tak niefortunnie upadł, że prawdopodobnie doszło do urazu stawu skokowego. Długo był opatrywany przez lekarzy przy linii bocznej boiska, ale ostatecznie nie pojawił się już na murawie i do szatni schodził w asyście sanitariuszy, nie obciążając kontuzjowanej nogi. Za niego wszedł Kevin Grosskreutz. Uraz Błaszczykowskiego to kolejne zmartwienie trenera biało-czerwonych Waldemara Fornalika przed meczami z RPA (towarzyski) i Anglią (el. MŚ). Wcześniej okazało się, że z kadry z powodów kardiologicznych został skreślony napastnik Legii Warszawa Marek Saganowski. Według nieoficjalnych informacji zastąpi go Arkadiusz Milik z Górnika Zabrze.

Bardzo dobre spotkanie rozegrali dwaj pozostali kadrowicze z Borussii. Lewandowski miał jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, ale był nieskuteczny. Piszczek z kolei w ostatniej minucie pierwszej połowy wybił piłkę, która zmierzała w światło bramki. Interwencja była dla niego bolesna, ponieważ okrakiem zderzył się ze słupkiem. Po zmianie stron prawy obrońca był bliski zdobycia bramki, ale piłka po jego strzale z dystansu trafiła w słupek. Kilka minut później był bliski strzelenia gola samobójczego, ale bramkarz Borussii Roman Weidenfeller odbił piłkę na rzut rożny po niefortunnej interwencji Piszczka.

Na listę strzelców wpisać mógł się również Artur Sobiech. Napastnik Hannoveru 96 w piątej minucie wykorzystał stratę Piszczka i strzelił z 18 metrów. Weidenfeller obronił z najwyższym trudem. Cztery minuty później Sobiech został ukarany żółtą kartką po faulu na Sebastianie Kehlu.

Po tym remisie Borussia zajmuje czwarte miejsce w tabeli i do prowadzącego Bayernu Monachium traci dziewięć punktów. W sobotę zespół z Bawarii pewnie pokonał Hoffenheim 2:0 po bramkach Francuza Francka Ribery'ego. W innym sobotnim spotkaniu FSV Mainz wygrał na własnym boisku z Fortuną Duesseldorf 1:0. W zespole gospodarzy pierwszą połowę grał Eugen Polanski. Z kolei Z powodu kontuzji Sebastian Tyrała nie znalazł się w kadrze meczowej, a jego Greuther Fuerth przegrał na własnym boisku z Hamburgerem SV 0:1.

Składy:

Hannover 96:
Zieler - Cherundolo, Eggimann, Haggui, Rausch - Ya Konan, Stindl, Pinto, Huszti - Schlaudraff, Sobiech

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Kehl - Błaszczykowski, Goetze, Reus - Lewandowski

Według niemieckiego "Kickera" na boisku od pierwszej minuty zobaczymy obu polskich snajperów - zarówno Sobiecha, jak i Lewandowskiego. Który z nich zaprezentuje się lepiej? Statystyki na razie przemawiają za Sobiechem, który wyrasta na podstawowego zawodnika w swojej drużynie. Dla Hannoveru w ośmiu meczach w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach zdobył pięć goli. Lewandowski nie jest jak na razie królem pola karnego, ale wszyscy doceniają jego pracę w środku pola. Były Lechita tworzy mnóstwo sytuacji podbramkowych.

Borussia sezon zaczęła średnio. Po wczorajszym - już siódmym z rzędu - zwycięstwie Bayernu traci do niego (z jednym meczem zapasu) aż dziesięć punktów. Mistrzowie Niemiec w tej kolejce strat więc nie odrobią, ale powiększanie siedmiopunktowej straty postawi ich w bardzo trudnej sytuacji. Jürgen Klopp wie, że jest podopieczni nie mogą tego meczu nie wygrać. O punkty jednak może być dzisiaj ciężko. Hannover - jak na swoje możliwości - sezon zaczął dobrze. W tabeli jest tuż za BVB, ze stratą zaledwie jednego punktu.

Nadzieję dla fanów Borussii daje jednak... remis z Manchesterem City. Każdy, kto widział to spotkanie, doskonale wie, że mistrzowie Niemiec totalnie zdominowali w tym meczu Anglików. Remis zespół z Premier League zawdzięcza tylko słabej skuteczności Borussii i pechowej interwencji Suboticia, po której sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny.