Real Madryt - Celta Vigo

Real Madryt - Celta Vigo

Sergio Ramos (fot. Cesar Cebolla/ALFAQUI/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt pokonał na własnym stadionie beniaminka Celtę Vigo. Bramki dla zespołu Królewskich zdobyli Higuain w 11. minucie meczu oraz Ronaldo po rzucie karnym w 67. minucie.
 90+3 min.
Ostatni gwizdek. Real Madryt wygrywa, ale w zasadzie ciężko powiedzieć, czy było to dla mistrzów Hiszpanii łatwe czy trudne spotkanie.
 90+3 min.
Piłka w siatce, ale strzelający Benzema był na spalonym.
 90+1 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 90+1 min.
Po kornerze głową strzela Varane, ale i on nie trafił do bramki po dośrodkowaniu.
 90 min.
Ronaldo przedziera się w szesnastce pod potrójnym kryciem i zdobywa rzut rożny.
 88 min.
Ależ okazja Parka! Świetne dośrodkowanie, jeszcze lepszy strzał i doskonała interwencja Casillasa.
 85 min.
Rzut wolny wykonał nie Ronaldo, a Ramos. Obrońca uderzył bardzo mocno i wprost w twarz jednego z gości. Bermejo był przez chwilę zamroczony.
 84 min.
Benzema zmienia Higuaina.
 84 min.
Ronaldo faulowany tuż przed polem karnym, ale najbardziej ucierpiał Roberto Lago.

Teraz lepsza interwencja Casillasa - szybka kontra i strzał Lucasa - niemal wprost w bramkarza, ale bardzo mocny.
 82 min.
Rzut wolny dla Celty. Ależ błąd Casillasa! Lopez dograł bardzo ostro, a bramkarzowi Realu wypadła piłka z rękawic. W ostatniej chwili udało mu się ją ponownie chwycić.
 79 min.
Dobra akcja Callejona - wzorcowo zgasił w polu karnym trudną piłkę, wyrobił sobie pozycję strzelecką pomimo podwójnego krycia i uderzył celnie. Sergio jednak dobrze obronił.
 78 min.
Teraz kartonik dla Roberto Lago - tego samego, którego zdeptał Ramos.
 78 min.
De Lucas zmienia Augusto.
 76 min.
Brzydki faul Ramosa - podeptał rywala. Żółta kartka.
 73 min.
Pierwszy kontakt Callejona z piłką i już strzał - obok bramki.
 72 min.
Oezil opuszcza plac gry. Zastępuje go Callejon.
 69 min.
Casillas wyjechał z piłką w rękach za pole karne. Żółta kartka.
 67 min.
Pewny strzał Ronaldo w sam lewy róg bramki. Dziewiąty gol w rozgrywkach i czwarty z jedenastki.
 66 min.
Rzut karny! Żółta kartka dla Cabrala za faul w szesnastce na Oezilu.
 63 min.
Ronaldo świetnie uciekł obrońcom przy dograniu pod bramkę, ale zamiast strzelać, chciał podać. Został zablokowany.
 62 min.
Ronaldo nie może się dzisiaj wstrzelić. Essien świetnie dośrodkował z lewej flanki, a Ronaldo dynamicznie z wyskoku uderzył głową. Tuż obok słupka.
 58 min.
Park Chu-Yong zmienia Aspasa.
 57 min.
Oezil z lewego skrzydła przerzuciła na prawą stronę pola karnego Celty. Tam już czekał Sergio Ramos, ale z woleja uderzył tak, jak słynnego karnego w półfinale LM.
 55 min.
Dwa kornery pod rząd dla Celty. Oba fatalnie rozegrane.
 54 min.
Żółta kartka dla Alonso.
 53 min.
Bermejo zmienia Bustosa.
 51 min.
Korner dla Realu Madryt. Piłka po dograniu Oezila przelatuje nad szesnastką.
 50 min.
Na razie nie wygląda na to, aby Real miał znowu zdominować to spotkanie. To raczej Celta dalej się rozkręca, tak jak pod koniec pierwszej połowy.
 46 min.
Angel Di Maria zmienia Kakę.
 46 min.
Gramy.
 45+1 min.
Przerwa. Ciężko ocenić tę połowę. Z jednej strony Real przeważał, ale z drugiej dał pograć gościom pod koniec pierwszej połowy. A bramka była całkowicie przypadkowa - Real żadnej setki sobie podczas tych 45 minut nie stworzył.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 45 min.
Krótko rozegrany stały fragment gry. Celta zaczęła rozgrywać, ale szybko zgubił piłkę.
 44 min.
Dłuższa akcja Celty. Real dał się na chwilę zamknąć pod swoją bramką. Zakończyło się na kornerze.
 40 min.
Ronaldo pozazdrościł gola z ostrego kąta Higuainowi. Portugalczyk trafił jednak w boczną siatkę.
 39 min.
Świetna kontra Celty. Alex Lopez efektownie minął dwóch piłkarzy Realu, ale wszystko jednak zepsuł Aspas, którego centra wylądowała w rękawicach Casillasa.
 38 min.
Poprzeczka! Podanie do Ronaldo i sytuacyjny strzał Portugalczyka. Obrońcy zaspali.
 35 min.
Iago Aspas dośrodkowuje, Ramos wybija.
 34 min.
Strzał Lopeza. Piłka po rykoszecie wyleciała za boisko.
 31 min.
Pół godziny za nami. W tym czasie Real dał pograć gościom jakieś pół minuty.
 27 min.
Dobra okazja Iago Aspasa! Po stracie Realu zawodnik ruszył na przebój i z 20 metrów uderzył - Casillas sparował piłkę w bok.
 25 min.
Alex Loper ucierpiał i jest opatrywany.
 24 min.
Okazja dla Celty. Najpierw rzut wolny, później rożny. Nic z tego nie wyszło.
 23 min.
Ale się Ronaldo teraz pomylił - on nie zwykł pudłować z pięciu metrów na wprost bramki. Trochę za wcześnie wyskoczył do piłki i źle uderzył głową.
 21 min.
Dwadzieścia minut za nami. Celty na boisku w ogóle nie widać, ale gola goście stracili po koszmarnym błędzie Sergio.
 19 min.
Okazję na zdobycie bramki miał Ramos, ale znowu delikatnie się pomylił.
 17 min.
Ronaldo znowu uderza z rzutu wolnego w mur, ale tym razem będzie jeszcze rzut rożny.
 15 min.
Real dalej atakuje, Celta dalej się broni. Jedna bramka nie zmieni obrazu tego spotkania.
 11 min.
GOOOOOL! HIGUAIN! Wszystkiego się bramkarz Celty mógł spodziewać, ale chyba nie tego. Indywidualna akcja zakończona strzałem z pozycji, w której normalnie się dośrodkowuje. Piłka wpadła do siatki za kołnierz golkiperowi.
 8 min.
Celta jest bezradna. Bramki dla Realu wydają się być kwestią czasu.
 7 min.
Strzał prosto w mur.
 6 min.
Oezil faulowany na granicy pola karnego. Do strzału pewnie ustawi się Ronaldo.
 3 min.
Korner dla gospodarzy. Oezil dośrodkował, a głową - tuż obok słupka - uderzył Ramos.
 2 min.
Pierwszą akcję przeprowadzili goście. Pepe jednak zgrabnie poradził sobie z Augusto.
 1 min.
Gramy.
 Celta Vigo
Sergio, Hugo Mallo, Cabral, Túñez, Roberto Lago, Oubiña, Álex López, Bustos, Augusto, Iago Aspas, Kronh-Delhi
 Real Madryt
Casillas, Varane, Ramos, Pepe, Essien, Alonso, Ozil, Kaká, Modrić, Ronaldo, Higuaín
Ostatnia przerwa reprezentacyjna była wyjątkowo pechowa dla "Królewskich". Mourinho nie załamuje się, ale klub tak wielkich problemów kadrowych nie miał od dawna. Marcelo - który ma przejść operację stopy - będzie pauzował przez około trzy miesiące. To wyjątkowo dotkliwa strata dla mistrzów Hiszpanii.

Na dodatek na problemy zdrowotne narzekają również Arbeloa i Coentrao. Pierwszy z powodu mikronaderwania będzie pauzował przez około miesiąc, drugi odpocznie przez trzy tygodnie po naciągnięciu mięśnia. Z innymi drobnymi urazami - które jednak prawdopodobnie z gry ich nie wykluczą - zmagają się Khedira (przeciążone mięśnie), Pepe, Ramos (obaj kłopoty z mięśniami uda), Ronaldo (po upadku na Camp Nou), a nawet Benzema (ból w kolanie) i Higuain (naruszona prawa kostka).

Domowy mecz z Vigą wcale nie musi być jednak dla "Królewskich" łatwym spacerkiem. W ostatniej kolejce beniaminek gładko ograł Sevillę 2:0, która - przypomnijmy - ograła Real 1:0.