Legia przegrywała 0:2, ale ma Ljuboję...

Legia przegrywała 0:2, ale ma Ljuboję...

Legia wywalczyła trzy punkty (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
3:2 - takim wynikiem zakończył się mecz warszawskiej Legii z Piastem Gliwice. Początki spotkania nie wskazywały, by to stołeczny zespół miał odnieść zwycięstwo w tym spotkaniu.
Mecz Legii z Piastem rozgrywano w tym samym czasie, gdy na Stamford Bridge londyńska Chelsea podejmowała Manchester United. Oba mecze wyglądały podobnie - na obu boiskach szybko na prowadzenie wyszli goście.

Warszawski stadion w ciągu dwóch minut uciszyli Fernando Cuerda i Wojciech Kędziora, którzy w 28 i 30 minucie zapewnili Piastowi prowadzenie 2:0. Legia zdołała przed przerwą strzelić kontaktowego gola, a zdobywcą bramki był niezawodny Danijel Ljuboja.

Po przerwie długo stan meczu nie ulegał zmianie, ale w końcówce Legia przycisnęła. W 82 minucie strzałem głową wyrównał Artur Jędrzejczyk, a minutę później Legię na prowadzenie wyprowadził Ljuboja.

Warszawiacy nie dali już sobie wbić kolejnej bramki i w efekcie wygrali spotkanie 3:2.

W Londynie Manchester - również 3:2 - pokonał Chelsea. Relacja minuta po minucie z tego meczu na Wprost.pl.