Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Marcin Kikut, zawodnik Ruchu Chorzów (fot. Aleksander Majdanski/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów i Górnikiem Zabrze. Obie drużyny dopisują sobie po jednym punkcie w tabeli T-Mobile Ekstraklasy i utrzymują swoje pozycje. Najlepsze okazje mieli w ósmej minucie Niedzielan dla Ruchu oraz Kwiek dla Górnika w 85. minucie.
 90+3 min
Koniec. Niestety, nie było w tym spotkaniu niczego ciekawego.
 90+1 min.
Niedzielana zastępuje Kuświk.
 90 min.
Sędzia dolicza dwie minuty.
 89 min.
Wyścig do piłki Niedzielana i Bembena. W stykowym pojedynku lepiej poradził sobie zabrzanin.
 85 min.
Nie ma gola! Nowak świetnie dograł już z pola karnego na głowę Kwieka, który celnie uderzył na bramkę. Pesković z najwyższym trudem wybił piłkę.
 82 min.
Gancarczyka zmienia Nowak.
 80 min.
Zmiana w Ruchu - Jankowskiego zastępuje Starzyński.
 79 min.
Zieńczuk wybija po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
 78 min.
Potężny strzał Gancarczyka z dystansu. Tuż obok słupka - Pesković sparował uderzenie.
 78 min.
Ależ okazja! Bemben zbiegł z piłką do linii końcowej i wycofał do Przybylskiego, który fatalnie skiksował.
 75 min.
Malinowski przydeptał Przybylskiego. Żółta kartka.
 71 min.
Dwadzieścia minut do końca. Wielkie Derby Śląska na razie zdecydowanie na minus.
 69 min.
Górnik chwilowo przycisnął gospodarzy. Nie był jednak w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji.
 65 min.
Olkowski! Zejście do prawej nogi i strzał z 20 metrów. Tuż nad spojeniem. Doskonała okazja Górnika.
 64 min.
Sultez zastępuje Smektałę.
 64 min.
Mączyński zmienia Iwana.
 62 min.
Kwiek próbował wykonać rzut rożny, ale został zbombardowany śnieżkami. Jedna trafiła go w żebra. Zabrzanin aż przykucnął. Po chwili wstał i dośrodkował - słabo.
 61 min.
Milik przed doskonałą sytuacją! Sam na sam nie zdążył oddać strzału - Djokić wybił mu piłkę wślizgiem.
 58 min.
Gancarczyk! Uderzył z rzutu wolnego w słupek! Znakomite uderzenie.
 57 min.
Lepsza wrzutka Zieńczuka, ale goście i tak wybijają.
 57 min.
Niedzielan przedziera się w pole karne. Przepchał się z Szeweluchinem, ale z Danchem już sobie nie poradził. Korner.
 55 min.
Smektała chciał dośrodkować, ale poślizgnął się. W efekcie oddał niezły strzał z dystansu przy bliższym słupku. Skorupski broni.
 52 min.
Smektała wywalczył rzut rożny. Zieńczuk dośrodkował znowu źle, wręcz fatalnie.
 49 min.
Nakoulma! Uderzył mocno po ziemi z 20 metrów. Pesković obronił, ale piłka wypadła mu z rąk. Bramkarz dopadł do niej na szczęście dla gospodarzy pierwszy.
 48 min.
Smektała uderza z woleja. Piłka odbija się od jednego z zabrzan i ląduje w rękawicach Skorupskiego.
 46 min.
Drugą połowę zaczyna Ruch.
 45+1 min.
Przerwa. W Chorzowie bez specjalnych emocji. Najlepszą okazję miał w ósmej minucie Niedzielan.
 45+1 min.
Nakoulma ma okazję na strzał. Traci jednak piłkę i fauluje, aby nie dopuścić do kontry. Żółta kartka.
 45 min
Korner dla gości. Olkowski długo nie wiedział jak zagrać, w końcu dograł wprost do gospodarzy.
 42 min.
Świetnie Szeweluchin! Ratuje swój zespół po bardzo dobrej wrzutce w jego pole karne. Otoczony przez dwóch chorzowian to on wygrał pojedynek na piątym metrze o piłkę.
 40 min.
Pesković wypiąstkowuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika.
 39 min.
Nakoulma czaruje w polu karnym. Szyndrowski wybija w ostatniej chwili za linię końcową.
 38 min.
Rzut wolny dla Górnika. Gancarczyk gra prosto w rękawice Peskovicia.
 36 min.
Korner dla Ruchu. Zieńczuk znowu kiepsko zagrywa - tym razem za płasko.
 35 min.
Olkowski holuje piłkę przez całe boisko i zagrywa do Przybylskiego, który w pole karne. Wszystko blokuje Sadlok.
 31 min.
Ruch ma optyczną przewagę, ale nie potrafi z nią niczego zrobić. Gospodarze pewnie żałują okazji Niedzielana z początku meczu.
 27 min.
Zieńczuk uderza w mur po ziemi.
 26 min.
Brzydki faul Iwana. Będzie rzut wolny z ponad 20 metrów.
 22 min.
Teraz z kolei rzut rożny dla Ruchu. Zieńczuk jednak dośrodkował wręcz fatalnie.
 20 min.
Seria dwóch rzutów rożnych dla Górnika. Oba zmarnowane.
 16 min.
Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego. Danch uderza tuż obok bramki.
 13 min.
Kwiek uderza z rzutu wolnego. Kompletnie nieudane uderzenie.
 12 min.
Chyba pierwszy kontakt z piłką Milika - taka jest przewaga gospodarzy. Kontakt trwał jednak tylko chwilę - szybko odebrali mu piłkę stoperzy.
 8 min.
Niedzielan! Jak on to zmarnował! To była dwustuprocentowa sytuacja! Napastnik wyszedł do piłki za linię obrony i sam na sam nie trafił w bramkę! Przelobował Skorupskiego, ale futolówka odbiła się od bocznej siatki.
 7 min.
Rzut rożny dla gospodarzy. Jankowski uderza głową, ale ponad bramką.
 4 min.
Smektała dostał świetną piłkę na prawej flance i spod linii końcowej zagrał na piąty metr. Goście szybko wybili piłkę.
 2 min.
Nakoulma wchodzi w pole karne na przebój, ale strzela wprost w Peskovicia.
 1 min.
Gramy.
 18:28
Murawa w Chorzowie jest świetnie przygotowana. Można nie wierzyć, że do Polski przyszła już zima.
 Górnik Zabrze
Skorupski - Bemben, Danch, Szeweluchin, Gancarczyk - Olkowski, Przybylski, Iwan, Kwiek - Nakoulma, Milik
 Ruch Chorzów
Pesković - Lewczuk, Sadlok, Szyndrowski, Djokić - Smektała, Malinowski, Panka, Zieńczuk - Jankowski, Niedzielan
Oba zespoły do derbów przystępują w zupełnie odmiennych nastrojach. Górnik zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a Ruch czwarte... od końca. Jeszcze w zeszłym sezonie sytuacja prawdopodobnie byłaby odwrotna, ale obecnie chorzowianie w niczym nie przypominają zeszłorocznej rewelacji. Ich miejsce w czołówce zajął właśnie zespół z Zabrza, napędzany świetną grą Nakoulmy i Milika. Górnik to jedyny - obok Legii - niepokonany w tym sezonie zepół.

Dobra forma w ofensywie to zresztą jeden z największych problemów gospodarzy przed dzisiejszym meczem. Powód? Ruch ma w tym sezonie dziurawą defensywę. Nie pomaga również kontuzja Arkadiusza Piecha. Nie wiadomo czy reprezentant Polski wystąpi w dzisiejszym spotkaniu.

Sytuacja w tabeli jest bardzo wyrównana. Ruch zajmuje odległe, trzynaste miejsce, ale wygrana pozwoli mu wskoczyć aż na ósmą pozycję. Zabrzanie z kolei są czwarci z dorobkiem 16 punktów. W razie zwycięstwa zostaną wiceliderem ze stratą dwóch punktów do Legii Warszawa.

Mecz prawdopodobnie odbędzie się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Meteorolodzy przewidują na Śląsku mróz i opady śniegu. Rok temu podczas derbów Śląska również padał śnieg. Na ośnieżonej murawie wygrał wtedy Ruch 3:0.