Sporting Braga - Manchester United

Sporting Braga - Manchester United

Robin van Persie w barwach Manchesteru United (fot. CameraSport - Michael Zemanek/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Sporting Braga przegrał na własnym stadionie 1:3 (0:0) z Manchesterem United w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik otworzył w 49. minucie meczu Alan, ale później strzelali już tylko goście - Robin van Persie w 80. minucie, Wayne Rooney w 84. minucie i Chicharito w doliczonym czasie gry. Wygrana w długim meczu, który został przerwany z powodu awarii oświetlenia, dała Czerwonym Diabłom awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.
 90+4 min.
Koniec szalonego meczu w Portugalii. Były i niesamowite bramki, była i awaria oświetlenia. United jest już w kolejnej fazie Ligi Mistrzów!
 90+2 min.
90+2 min. GOOOOOOOOL! HERNANDEZ! Kuriozalny gol Meksykanina! Rooney świetnie odgrywa do niekrytego Chicharito, który mija Beto i... ślizga się i dosłownie pcha piłkę w stronę bramki. Tam jest dwóch zawodników gospodarzy, którzy jednak nie wybijają piłki daleko, a wprost pod nogi napastnika United. Chicharito wbija ją do bramki na leżąco.
 90+1 min.
Elderson zszedł z boiska. Zmienił go Ze Luis.
 86 min.
Mossoro zmienia Hugo Vianę.
 85 min.
Barbosa wchodzi na boisko. Zmienia Amorima.
 84 min.
GOOOOOOOL! ROONEY! Dzisiaj już rzutu karnego nie psuje! Mocny strzał w prawe okienko.
 83 min.
KARNY DLA UNITED! Spóźniony wślizg w nogi Rooneya w szesnastce.
 80 min.
GOOOOOOOOL! VAN PERSIE! Co za idiotyczny błąd Beto! Holender rusza do piłki, a Beto... też do niej wybiega - 20 metrów przed bramkę. Van Persie widzi to i od razu uderza do pustej bramki.
 78 min.
Gęsto pod polem karnym, ale gospodarze wybijają.
 77 min.
Rooney oddaje... pierwszy strzał w meczu. Zostaje zablokowany i tylko korner.
 74 min.
Valencia kręci obrońcami i dośrodkowuje. Beto jednak łapie bardzo mokrą piłkę - w Portugalii leje.
 73 min.
Naniego zmienia Rafael. Ferguson stawia na ofensywę.
 70 min.
Van Persie zatrzymany bardzo nieprzepisowo. Custodio łapie Holendra za spodenki i prawie mu je ściąga. Żółta kartka.
 69 min.
Korner dla Bragi. Piłka spada w polu karnym i mamy olbrzymie zamieszanie. Eder bezmyślnie składa się do przewrotki i trafia idealnie w Andersona. Żółta kartka.
 68 min.
Welbeck kończy grę. Zmienia go Robin van Persie!
 66 min.
Ależ strzał Coelho z rzutu wolnego! De Gea z ledwością wybił piłkę przed siebie. Dobitka Alana również nie dotarła do bramki.
 64 min.
Przerwa nie pomogła gościom. Czerwone Diabły dalej biją głową w mur.

Wracamy do gry. Ferdinand zmienia Evansa.

Powoli robi się coraz jaśniej na stadionie. Piłkarze wracają na murawę.
 58 min.
Sędzia nakazuje zejście do szatni. Bardzo nietypowa sytuacja!
 57 min.
Ten mecz naprawdę przypomina ekstraklasę. Na stadionie w Bradze... wysiadło oświetlenie.
 55 min.
W końcu lepsza akcja United. Wszystko zakończył jednak Welbeck, który przyjął piłkę w polu karnym ręką.
 53 min.
Rzut rożny dla Anglików. Beto piąstkuje i oddala zagrożenie od własnej bramki.
 49 min.
GOOOOOOOOL! ALAN! Mocny strzał pod poprzeczkę!
 48 min.
KARNY! Evans jak amator - stanął jak wryty w polu karnym, rozstawił nogi i sfaulował rozpędzonego Custodio.
 48 min.
Rooney gra dzisiaj wszędzie. Rozgrywa w środku pola, przed chwilą... walczył z Alanem na lewej obronie. Zostały mu tylko rękawice bramkarskie.
 46 min.
Gramy.
 45 min.
Sędzia pierwszej połowy nie przedłuża nawet o minutę. Trochę to na razie przypomina polską ekstraklasę - i to Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz GKS Bełchatów.
 44 min.
Nani uderza głową, ale Beto radzi sobie bez najmniejszych trudności.
 41 min.
Pięć minut do końca pierwszej połowy. Manchester gra w dość nietypowym składzie, a na przykład dla Smallinga to pierwszy mecz w sezonie. Nie zmienia to faktu, że goście z Anglii zawodzą na całej linii.
 38 min.
Brzydkie i nierozważne zagranie Smallinga, który ręką uderzył w twarz Edera. Żółta kartka.
 37 min.
Anderson szuka rzutu karnego i się wywraca. Sędzia go ignoruje.
 35 min.
Rooney jest zniecierpliwiony. Po piłkę wraca się do koła środkowego. Tylko że jak rozgrywa to nie ma go w ataku.
 31 min.
Alan uderza z ostrego kąta, a De Gea łapie piłkę. Na jego szczęście, bo już czyhał Eder. Na razie lepsze wrażenie robi Braga.
 30 min.
Następny rzut rożny po dwójkowej akcji Valencii z Nanim. Krótko rozegrany korner, dośrodkowanie i strzał głową Evansa. Piłka nie leci nawet w bramkę - a szybuje tak powoli, że Beto i tak ją łapie.
 27 min.
Korner dla United. Wrzutka dobra, ale gospodarze wybijają piłkę na aut.
 25 min.
Czerwone Diabły grają apatycznie. Widzą to gospodarze - i powoli się rozkręcają.
 22 min.
Ależ okazja Edera! Ostra wrzutka w pole karne Manchesteru i efektowny szczupak napastnika! Piłka odbiła się od słupka.
 20 min.
Smalling chyba ma uraz. Będzie zmiana?
 19 min.
Gospodarze rozgrywają piłkę przez dłuższy czas na połowie United - chyba po raz pierwszy. Alan daje się jednak złapać na spalonym i jest po wszystkim.
 16 min.
Atak Bragi. Micael naciera na bramkę i nikt go nie atakuje, ponieważ ma dwóch kolegów do podania po bokach. Wobec tego piłkarz decyduje się na strzał - i to był zły wybór.
 13 min.
Braga jest ustawiona bardzo defensywnie. Wygląda to trochę tak jakby gospodarze bronili się przed FC Barceloną, a nie Manchesterem United. W każdym razie - Portugalczycy są skuteczni. Z drugiej jednak strony De Gea nie robi właściwie nic.
 12 min.
Salino uderza z dystansu. Piłka niemalże wylatuje poza stadion.
 9 min.
Nani wrzucił piłkę w pole karne. Prawie przejął ją otoczony obrońcami Hernandez, wszystko jednak skończyło się dobrze dla gospodarzy.
 6 min.
Piłka za plecy obrony United i szybkie wejście Edera. Ten jednak z ostrego kąta uderzył tak, że piłka wyleciała na aut.
 5 min.
W końcu próba szybszej akcji. Prostopadła piłka z własnej połowy od... Rooneya do Naniego, który jednak był na spalonym.
 3 min.
Spokojny początek meczu. Walka w środku pola.
 1 min.
Gramy.
 Man Utd
De Gea - Valencia, Smalling, Evans, Evra - Nani, Anderson, Giggs - Rooney - Hernandez, Welbeck
 SC Braga
Beto - Salino, Coelho, Douglao, Elderson - Custodio, Viana - Alan, Micael, Amorim - Eder
Sporting Braga aktualnie znajduje się na trzeciej pozycji w grupie H. Oba zespoły zmierzyły się w Lidze Mistrzów przed dwoma tygodniami w Manchesterze. Wtedy lepsi byli gospodarze - choć to goście objęli sensacyjnie prowadzenie dzięki dwóm bramkom Alana z 2. i 20. minuty meczu. Czerwone Diabły odrobiły jednak straty dzięki dwóm trafieniom Hernandeza i jednemu Evansa.

Drużyna z Portugalii ma dobrą passę w lidze. Wygrała dwa ostatnie spotkania z rzędu. Manchester United wcale nie jest gorszy - w ciągu tygodnia ograł i Chelsea (choć przegrał ze zwycięzcami ubiegłorocznej LM w Pucharze Ligi), i Arsenal.

Trener Sportingu - José Peseiro - ma komfortową sytuację jeżeli chodzi o skład. Wszyscy jego zawodnicy są w pełni sił. W zespole Fergusona bez zmian - nie ma Vidicia, Kagawy i Jonesa. Anglicy jednak na każdym kroku udowadniają, że mają bardzo mocną ławkę rezerwowych. Bardzo prawdopodobne jest pojawienie się na murawie od pierwszej minuty Hernandeza - Meksykańczyk jest co prawda w lidze tylko rezerwowym, ale przeciwko Portugalczykom rozegrał dwa tygodnie temu doskonałe spotkanie.