Chelsea Londyn bije rekordy nieskuteczności

Chelsea Londyn ma fatalną passę w lidze (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Tak złej passy Chelsea Londyn nie miała nigdy. Drużyna ze Stamford Bridge nie wygrała w Premier League już od sześciu spotkań, a Fernando Torres nie strzelił gola już od prawie jedenastu godzin - podał serwis pilkanozna.pl.
Przed kilkoma tygodniami Roman Abramowicz - właściciel The Blues - zwolnił za słabe wyniki włoskiego trenera Roberto Di Matteo. Jednak jego następca - Rafael Benitez - wcale nie radzi sobie z zespołem lepiej. Na dodatek nie znoszą go kibice za jego nieprzychylne klubowi ze Stamford Bridge wypowiedzi z czasów, kiedy pracował w Liverpoolu.

W środę w 16. minucie meczu z Fulham (zremisowanego przez Chelsea 0:0) kibice zgromadzeni na trybunach stadionu zaczęli w 16. minucie skandować imię i nazwisko poprzedniego szkoleniowca. Wybór nie był przypadkowy, ponieważ właśnie z numerem 16 Di Matteo przed laty grał w Chelsea. Fatalne wyniki zespołu to w dużej mierze wynik nieskuteczności Fernando Torresa. El Nino gola w lidze nie zdobył od szóstego października - dokładnie od 10 godzin i 49 minut gry.

Chelsea FC zajmuje trzecie miejsce w tabeli Premier League ze stratą siedmiu punktów do pierwszego Manchesteru United.