Ronaldo prawie tak szybki jak... Usain Bolt

Cristiano Ronaldo (fot. Enrique de la Fuente/Agencia LOF / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Głównym bohaterem sobotnich derbów Madrytu był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie dość, że strzelił gola i zanotował asystę, to jeszcze pokazał zaskakujące umiejętności sprinterskie.
W 78. minucie meczu po rzucie rożnym wykonywanym przez Atletico gospodarze meczu - Real Madryt - ruszyli z kontrą. Ronaldo, aby zdążyć pod bramkę Courtoisa, przebiegł przez niemal całe boisko sprintem.

Wyliczono, że Ronaldo, zanim oddał strzał (trafił w słupek), przebiegł około 96 metrów w 10 sekund. Rekord świata Usaina Bolta w biegu na 100 metrów wynosi 9,58 s. Osiągnięcie Ronaldo jest tym bardziej imponujące, że Portugalczyk na boisku przebywał od pierwszej minuty.

Real Madryt pokonał Atletico 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Cristiano Ronaldo oraz Mesut Oezil.