LM: Real rozbił Ajax, Szczęsny puścił dwie bramki

Wyniki wtorkowych spotkań 6. kolejki LM (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
W najciekawszych wtorkowych spotkaniach ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund pokonała 1:0 Manchester City, Real Madryt rozbił Ajax Amsterdam aż 4:1, a zespół Wojciecha Szczęsnego - Arsenal Londyn - uległ greckiemu Olympiakosowi Pireusowi 1:2.
Real Madryt - choć miał już zagwarantowany awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów - do spotkania z Holendrami przystąpił w dosyć mocnym składzie. Pierwszy za możliwość gry odpłacił się już w 13. minucie Cristiano Ronaldo. Oprócz niego bramkę zdobył Kaka, a dwa trafienia zanotował Jose Callejon. Mistrzowie Holandii odpowiedzieli tylko honorowym golem Boerrigtera.

Na wyjeździe porażkę zaliczył zespół Wojciecha Szczęsnego, Arsenal Londyn. "Kanonierzy" objęli prowadzenie w 38. minucie po bramce Rosicky'ego, ale później strzelali już tylko gospodarze - Maniatis i Mitroglou. Przy drugiej straconej bramce błąd popełnił Wojciech Szczęsny. Arsenal mimo wszystko awansował do fazy pucharowej - z drugiego miejsca w grupie B.

Spotkanie pomiędzy Dynamem Zagrzeb a Dynamem Kijów, które zostało przerwane z powodu śnieżycy, ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dająca punkt gospodarzom zdobył w 90. minucie Krstanović, który wykorzystał rzut karny.

Grupa A:
Dynamo Zagrzeb 1:1 Dynamo Kijów
Bramki: Jarmołenko (45.), Krstanović (90. - karny)

Paris St. Germain 2:1 FC Porto
Bramki: Silva (29.), Martinez (33.), Lavezzi (61.)

Grupa B:

Olympiakos Pireus 2:1 Arsenal Londyn
Bramki: Rosicky (38.), Maniatis (64.), Mitroglou (73.)

Montpellier 1:1 Schalke 04
Bramki: Hoewedes (56.), Herrera (59.)

Grupa C:

Malaga 2:2 Anderlecht Bruksela
Bramki: Duda (45.), Jovanović (51.), Duda (61.), Mbokani (89.)

AC Mila 0:1 Zenit St. Petersburg
Bramki: Danny (35.)

Grupa D:

Real Madryt 4:1 Ajax Amsterdam
Bramki: Ronaldo (13.), Callejon (28.), Kaka (49.), Boerrigter (60.), Callejon (88.)

Borussia Dortmund 1:0 Manchester City
Bramki: Schieber (57.)