Chelsea - Queens Park Rangers

Chelsea - Queens Park Rangers

Frank Lampard przymierza się do strzału (fot. CameraSport - Michael Zemanek / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Chelsea Londyn przegrała na własnym stadionie 0:1 (0:0) z Queens Park Rangers w meczu 21. kolejki Premier League. Jedynego gola meczu zdobył w 78. minucie Shaun Wright-Phillips.
 90+4 min.
Koniec! Szok na Stamford Bridge! Rafa Benitez przekombinował ze zmianami przed tym meczem i zapłacił najwyższą cenę.
 90+3 min.
Luiz technicznie uderza z 20 metrów. Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.
 90+2 min.
Ostatnia zmiana w zespole gości. Dyer zmienia Taarabta, który rozegrał dobre zawody.
 90+1 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 90 min.
Park Ji-Sung zmienia Granero.
 90 min.
Ivanović! Głęboka wrzutka w pole karne, ale zawodnik uderza głową tuż nad poprzeczką.
 88 min.
Taarabt naciąga rywali na faul. A sekundy upływają...
 86 min.
David Luiz zawodzi kibiców na trybunach i uderza prosto w mur.
 86 min.
Żółta kartka dla Hilla.
 85 min.
Ivanović dość szczęśliwie przedziera się z piłką. W końcu zostaje zatrzymany zaledwie metr przed polem karnym i będzie groźny stały fragment gry.
 84 min.
Rzut rożny dla Chelsea. Bramkarz QPR wychodzi z bramki i łapie piłkę. Luiz zresztą fauluje w ataku.
 82 min.
Chelsea już w pełnej desperacji. Ale nic nie chce wpaść do bramki Julio Cesara.
 79 min.
Ramires zmienia Lamparda.
 78 min.
GOOOOOOOOOL! WRIGHT-PHILLIPS! ALEŻ ZASKOCZENIE! Gospodarze wybijają piłkę, a były zawodnik Chelsea! uderza z 20 metrów mocno, po ziemi, na dalszy słupek. Bramkarz The Blues nie miał szans z tym mierzonym strzałem.
 78 min.
Rzut rożny dla Queens Park Rangers. Piłka jest zagrana za krótko i goście wybijają piłkę, prosto pod nogi Wright-Phillipsa...
 75 min.
Moses schodzi z boiska, na ostatni kwadrans wchodzi Mata. Jak Hiszpan nie pomoże The Blues to chyba zostanie już tylko gol samobójczy.
 73 min.
Złe zachowanie za złym zachowaniem gospodarzy. Najpierw z 17 metrów Hazard strzela wprost w obrońców, po chwili z podobnej pozycji Oscar zamiast strzelać - ponieważ ma wolną drogę do bramki - wrzuca zawieszoną piłkę pod bramkę, którą oczywiście wyłapuje bramkarz.
 70 min.
Chelsea atakuje coraz bardziej nerwowo. Jest jeszcze 20 minut, ale gospodarze grają jakby mieli już tylko chwilę na zdobycie gola.
 67 min.
To mógł być trzeci gol z rzędu Lamparda. Anglik pokonał w poprzednim meczu bramkarza Evertonu dwukrotnie.
 66 min.
GOL? NIE! Dużo przypadku w polu karnym QPR, piłka trafia pod nogi Lamparda, który umieszcza ją w siatce. Ale sędzia pokazuje, że był też spalony.
 66 min.
Moses! Potężna bomba z 17 metrów. Piłka odbiła się jeszcze od któregoś z rywali i będzie rzut rożny.
 62 min.
Derry! Zupełnie niepilnowany uderzył głową na bramkę, ale Turnbull sobie poradził.
 61 min.
Cahill ratuje Chelsea, a Mackie marnuje sytuację, która może się już w tym meczu nie powtórzyć! Szkot był idealnie ustawiony w linii obrony i ruszył do piłki zagranej przez Taarabta. Za długo zbierał się do strzału - chociaż był już w polu karnym - i dał się dogonić Cahillowi, który wybił piłkę poza linię końcową. Fatalnie zmarnowana okazja.
 60 min.
Hazard zmienia Marina.
 58 min.
Granero zmusił do pierwszej interwencji bramkarza Chelsea. Piłkarz uwolnił się spod opieki obrońcy i uderzył na dalszy słupek. Ale Turnbull był dobrze ustawiony.
 53 min.
Torres! To powinien być gol! Luiz uderza z dystansu, Julio Cesar się rzuca, a piłka nie dociera nawet do bramki, ponieważ odbija się od obrońców. Spada za to wprost pod nogi Torresa, który z sześciu metrów nie potrafi pokonać jeszcze wstającego bramkarza QPR.
 51 min.
Wzięli się gospodarze do roboty. Oscar świetnie wykłada piłkę do Lamparda, a ten uderza, ale zostaje zablokowany.
 48 min.
Korner dla The Blues numer sześć i to powinien być gol! Marin dośrodkowuje do Torresa, który oddaje mu piłkę. Niemiec ładnym zwodem mija Derry'ego i gra piłkę wzdłuż bramki. Futbolówka przecina całą długość bramki w odległości metra, dwóch od niej.
 47 min.
I korner dla Chelsea, już piąty. Efekt ten sam co w pierwszej połowie.
 46 min.
Gramy. Oba zespoły jednak na razie bez zmian.
 45+2 min.
Przerwa. Czekamy na drugą połowę, bo gorzej niż w pierwszej chyba nie może być. Sylwester chyba był huczniej obchodzony w Londynie niż w Manchesterze.
 45 min.
Sędzia dolicza dwie minuty.
 43 min.
Oscar! To nie był niebezpieczny strzał, ale piłka przypadkowo odbiła się od nogi Lamparda i mogła wpaść do bramki. Julio Cesar instynktownie wybił futbolówkę nogami.
 41 min.
Mata już się rozgrzewa. Pewnie pojawi się na boisku od początku drugiej połowy.
 39 min.
Torres robi prosty zwód i strzela lewą nogą. To działa, Hiszpan znajduje drogę w stronę bramki. Niektórzy jednak podają mocniej niż Hiszpan uderza, więc Julio Cesar łatwo łapie piłkę.
 38 min.
Rafa Benitez nerwowo pokrzykuje ze swojej strefy i trudno mu się dziwić. Chelsea jest dzisiaj nieporadna.
 36 min.
Marin gra wysoko zawieszoną piłkę, którą wybijają goście.
 35 min.
Kolejny rzut rożny. Jovanović ściera się w polu karnym z obrońcami i wywraca się. Sędzia nie reaguje, będzie kolejny korner.
 32 min.
Słabe rozegranie kornera - żadnego zagrożenia dla Julio Cesara.
 32 min.
QPR myli się przy wyprowadzaniu piłki i w końcu jest luźniej pod bramką gości. Oscar próbuje strzelać technicznie, ale zyskuje tylko rzut rożny.
 30 min.
Obrońcy Chelsea grają właściwie na połowie QPR. Ale dostać się w pole karne jest już bardzo ciężko.
 27 min.
Chelsea próbuje coraz szybciej zbliżać się do bramki QPR. Na razie bez efektu.
 24 min.
Rzut rożny dla Chelsea. Piłka najpierw odbija się rykoszetem od jednego z obrońców, a później od Torresa. Napastnik był ewidentnie zaskoczony tym, że w polu karnym rywala futbolówka może trafić do niego.
 22 min.
To mogła być ta akcja - Luiz wpada z piłką w pole karne QPR. Ale bardziej niedokładnie zagrać do Lamparda się nie dało.
 21 min.
Ponad 20 minut za nami. Czekamy na składną akcję.
 19 min.
Taarabt uderza z dystansu. Wie, że Cecha nie ma między słupkami, ale takim strzałem Turnbulla nie zaskoczy.
 16 min.
I mamy zmianę na Hoileta. Wchodzi na boisko... Wright-Phillips, były zawodnik Chelsea, który jeszcze za Jose Mourinho zdobywał mistrzostwo kraju.
 15 min.
Hoilet chyba jest kontuzjowany. Aktualnie schodzi z boiska razem z medykami.
 14 min.
David Luiz uderza przypadkową piłkę z 16 metrów. Futbolówka kozłuje i w końcu ląduje na górnej siatce.
 12 min.
Głęboka wrzuta w pole karne QPR. Goście sobie poradzili jednak i Taarabt ruszył z kontrą. Nieskuteczną.
 10 min.
The Blues na razie na stojąco. Goście też nic nie grają, ale są czerwoną latarnią Premier League. Gospodarze z kolei myślą chyba, że mecz się wygra sam.
 7 min.
Marin próbuje strzelać z dystansu, ale zostaje zablokowany.
 5 min.
Na razie spokojny początek meczu. Piłkarze Rafy Beniteza próbują grać długimi piłkami, na razie nieskutecznie.
 3 min.
Ostre wejście Marina na początek meczu i już żółta kartka dla piłkarza Chelsea.
 1 min.
Gramy.
 QPR
Julio Cesar, Onuoha, Nelsen, Hill, Fabio, Mackie, Derry, Mbia, Granero, Taarabt, Hoilet
 Chelsea
Turnbull, Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Bertrand, Luiz, Lampard, Moses, Oscar, Marin, Torres
Świąteczno-noworoczny okres jest wybitnie udany dla zespołu Chelsea. Podopieczni Rafy Beniteza wygrali cztery ostatnie mecze z rzędu. Wciąż jednak nie mogą nadrobić strat, które ponieśli w listopadzie, ponieważ oba zespoły z Manchesteru również radzą sobie bardzo dobrze.

Teoretycznie przed The Blues zadanie łatwe - drużyna Queens Park Rangers zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jest pogrążona w kryzysie. Kryzysie o tyle nietypowym, że QPR to klub bogaty, z wieloma zawodnikami, którzy w przeszłości występowali w Lidze Mistrzów (m.in. Cisse, Fabio, Bosingwa). Ten zlepek gwiazd nie może jednak się odnaleźć na boisku. Pożar próbuje ugasić Harry Redknapp, który doprowadził Tottenham do ćwierćfinału LM, ale na razie radzi sobie słabo.

Chelsea będzie dzisiaj poważnie osłabiona na jednej pozycji. Prawdopodobnie nie zagra jej etatowy bramkarz, Petr Cech. Czeski golkiper doznał kontuzji podczas meczu z Evertonem i przerwał grę po pierwszej połowie.