PNA: RPA i Wyspy Zielonego Przylądka pierwszymi ćwierćfinalistami

PNA: RPA i Wyspy Zielonego Przylądka pierwszymi ćwierćfinalistami

Znamy pierwsze zespoły, które dostały się do kolejnej fazy Pucharu Narodów Afryki. Z grupy A do ćwierćfinałów awansowały reprezentacje Republiki Południowej Afryki i Wysp Zielonego Przylądka.
Gospodarze turnieju - RPA - do awansu zwycięstwa nie potrzebowali. Mimo to drużynie z południa Afryki szybko sytuacja wymknęła się spod kontroli - wynik meczu dla Maroka w 10. minucie otworzył Adoua. Zawodnicy RPA długo męczyli się z rywalem - wyrównali dopiero w 71. minucie po golu Mahlangu. To jednak nie zatrzymało Maroka, które odpowiedziało trafieniem Namliego już 4 minuty później. Kolejne 4 minuty później znowu był remis - na 2:2 trafił Sangweni.

W drugim niedzielnym meczu wygrała reprezentacja Wysp Zielonego Przylądka. Debiutanci w Pucharze Narodów Afryki ograli 2:1 Angolę i swój pierwszy udział w tych rozgrywkach uczcili awansem do fazy pucharowej. Wynik meczu otworzył Nando, który w 33. minucie strzelił gola samobójczego dającego prowadzenie Angolczykom. Debiutanci odpowiedzieli późno, ale skutecznie - w 81. minucie wyrównał Varela, a w doliczonym czasie gry prowadzenie dał im Haldon.