PNA: Obrońcy tytułu odpadają

PNA: Obrońcy tytułu odpadają (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Zakończyła się rywalizacja grupie C Pucharu Narodów Afryki - do ćwierćfinałów awansowały reprezentacje Burkiny Faso oraz Nigerii. Udział w turnieju zakończyła za to Zambia, która w zeszłym roku w tych samych rozgrywkach triumfowała.
W pierwszym dzisiejszym spotkaniu po bardzo słabej grze obu zespołów bezbramkowo zremisowały Zambia i Burkina Faso. Ten wynik dał awans drugiej z drużyn. Z kolei Zambia - obrońca tytułu - z Pucharem Narodów Afryki pożegnała się już po fazie grupowej.

Drugie rozegrane dzisiaj spotkanie wygrała Nigeria, która pokonała Etiopię 2:0. Przez większość meczu utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale pod koniec drugiej połowy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Moses - w 79. i 90. minucie. Nigeria awansowała dzięki temu do fazy pucharowej.