Polska - Rumunia

Polska - Rumunia

Polscy ligowcy podczas meczu z Macedonią (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Ligowa reprezentacja Polski pokonała reprezentantów ligi rumuńskiej 4:1 w towarzyskim meczu rozegranym w Maladze. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Dla biało-czerwonych dwa razy strzelił Teodorczyk, a po jednym trafieniu dołożyli Pawłowski i Łukasik. Honorowe trafienie dla Rumunów zanotował po koszmarnym błędzie Słowika Grozav. W przyszłym tygodniu kadra Fornalika - już w najmocniejszym składzie - zmierzy się z Irlandią.
 90+1 min.
Sędzia kończy mecz. Pierwsza połowa świetna, druga... no cóż. Cieszmy się i z tych 45 minut.
 88 min.
Stępiński chce się pokazać - i to aż za bardzo. Albo na spalonym, albo traci piłkę.
 86 min.
Kibice śpiewają Mazurka Dąbrowskiego.
 84 min.
Stępiński zmienia Sobotę. To jego debiut.
 83 min.
Powoli kończy się druga połowa. Wypada zapytać - jaki był plan biało-czerwonych na te 45 minut? Ćwiczenie bronienia wyniku i kontr?
 80 min.
Miniseria dwóch rzutów rożnych dla Rumunów. Po drugim z nich Grigore uderzył głową w poprzeczkę! Ale sędzia i tak odgwizdał faul w ataku.
 79 min.
Rumuni dłuuugo rozgrywają atak pozycyjny. W końcu jest dośrodkowanie - i Broź wybija na rzut rożny.
 77 min.
Furman dośrodkowuje z rzutu rożnego. Piłkę pewnie chwyta bramkarz rywali.
 75 min.
Kwadrans do końca. Czekamy na bramki w drugiej połowie.
 72 min.
Kupisz wpada w pole karne i w ostatniej chwili - spod linii końcowej - wycofuje. Robi to jednak zbyt niedokładnie żeby Kucharczyk miał w ogóle okazję do skorzystania z tej piłki.
 70 min.
Słowik! Biało-czerwoni dali się wymanewrować Rumunom. Niepilnowany Maxim uderzył z kilkunastu metrów, Słowik instynktownie obronił.
 69 min.
Kucharczyk widzi włączającego się do akcji prawym skrzydłem Brozia i natychmiast do niego gra. Broź dośrodkowuje - ale nie wiadomo do kogo. Od bramki zaczną Rumuni.
 67 min
Łukasik schodzi z boiska. Zmienia go jego klubowy kolega, Furman.
 65 min.
Rzut wolny dla Polaków. Łukasik głęboko dośrodkowuje, a bramkarz rywali piąstkuje. Sobota widzi wysuniętego bramkarza i od razu uderza - nieczysto i ponad bramką.
 64 min.
Alibec zmienia Alexe.
 61 min.
W końcu jakaś akcja - ale wszystko kończy się faulem Kupisza, który podniósł nogę na wysokość co najmniej wysokiego parteru w polskim bloku.
 59 min.
Przewaga naszych rywali jest widoczna gołym okiem. Rumuni nie mają jednak absolutnie żadnego pomysłu jak zbliżyć się do naszej bramki na bliżej niż 20 metrów. Żeby nie było - my swojej połowy w ogóle nie opuszczamy.
 57 min.
Kolejny korner dla Rumunów. Póki co nic im one nie dają. Polacy dla odmiany w drugiej połowie grają na stojąco.
 55 min.
Kupisz zmienia Pawłowskiego, strzelca pierwszej bramki.
 53 min.
Rumuni wymieniają piłkę w drugiej połowie znacznie lepiej. Przynajmniej na razie.
 51 min.
Tracimy piłkę w środku pola i Maxim rusza w stronę naszego pola karnego. Daje się jednak wypchnąć do boku boiska i w końcu fauluje.
 50 min.
Początek drugiej połowy wyjątkowo leniwy w wykonaniu obu drużyn. W przerwie trener Rumunii zmienił aż 6 piłkarzy.
 48 min.
Rzut rożny dla Rumunii - Jodłowiec wybija piłkę.
 46 min.
Jodłowiec i Kucharczyk meldują się na boisku. Zeszli Wszołek i Jędrzejczyk.
 46 min.
Gramy.
 45 min.
Sędzia kończy pierwszą połowę od razu kiedy tylko może.
 44 min.
Rzut rożny dla Rumunów. Polacy wybijają piłkę.
 41 min.
Kompromitujący błąd Słowika. Prosta piłka, sytuacja pod kontrolą. Bramkarz chce zagrać piłkę do Jędrzejczyka, ale robi to zdecydowanie za słabo. Futbolówkę przejmuje Grozav i pakuje ją do pustej siatki.
 41 min.
GOOOOOOOOOOOOL! GROZAV!
 40 min.
Źle wykonany rzut rożny i Rumunia rusza z kontrą. Kontrę przerywa Wawrzyniak.
 39 min.
Rzut wolny dla Polaków. Pawłowski gra zdecydowanie za krótko, ale Rumuni nie potrafią porządnie wybić piłki. Kaźmierczak prawie do niej dopada tuż przed bramkarzem rywali. Kończy się na rzucie rożnym.
 36 min.
Alexe! Rumuni przypomnieli o swojej obecności na boisku. Słowik na szczęście poradził sobie z jego strzałem.
 33 min.
Ależ bramka 20-letniego Legionisty! Niesamowity strzał! Łukasik przyjął futbolówkę w polu karnym, przepchał się pomiędzy obrońcami i w zaskakujący sposób uderzył piłkę... piętą z jakichś ośmiu metrów. Lung - totalnie zaskoczony - przepuścił to.
 33 min.
GOOOOOOOOOOL! ŁUKASIK!
 31 min.
Kaźmierczak widzi lekko wysuniętego bramkarza Rumunii i uderza z 40 metrów. Bez powodzenia.
 30 min.
Biało-czerwoni idą na rekord? Dalej atakują!
 27 min.
Dobra akcja skrzydłem Wawrzyniaka. Legionista dośrodkowuje do Soboty, który uderza z woleja - prosto w poprzeczkę! W ogólnym zamieszaniu piłkę do bramki wpycha Teodorczyk.
 27 min.
GOOOOOOOOL! TEODORCZYK!
 25 min.
Pawłowski! Mogło być 3:0, ale tym razem Lung się nie nabrał.
 24 min.
Nacięli się Rumuni na szybką kontrę biało-czerwonych! Wszołek dostał piłkę w pole karne i natychmiast skupił na sobie uwagę obrońców. Polak przytomnie odegrał piłkę do niepilnowanego Teodorczyka po lewej stronie szesnastki. Pewny strzał i piłka wpada do siatki. Po drodze odbija się jeszcze od słupka.
 24 min.
GOOOOOOOOOOOOL! TEODORCZYK!
 23 min.
Rumuni robią wszystko aby odrobić straty. Na razie nic z tego nie wynika.
 20 min.
Kibiców na stadionie w Maladze zbyt wielu nie ma - ale doping dla biało-czerwonych jest wyraźnie słyszalny.
 18 min.
Sporo szczęścia po naszej stronie! Chitu uderzył niedokładnie do... pustej bramki - piłkarz wcześniej minął naszego bramkarza.
 17 min.
Polacy dalej nacierają. Wszołek dośrodkowuje w pole karne, ale bardzo niedokładnie.
 15 min.
Zaczęło się od dobrego podania na wolne pole do Teodorczyka. Wszołek zszedł do środka pola karnego i ściągnął obrońców, a jego były kolega z Polonii dograł w szesnastkę do Pawłowskiego. Ten zrobił jeden zwód i uderzył prawą nogą na dalszy słupek.
 15 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! PAWŁOWSKI!
 11 min.
Wszołek czaruje na lewym skrzydle, wpada w pole karne i dogrywa - do nikogo.
 10 min.
Dobra akcja Polaków! Szybkie zagranie na skrzydło i jeszcze szybsze odegranie na linię pola karnego. Wszołek uderza, ale prosto w bramkarza Rumunów, Lunga.
 9 min.
Jędrzejczyk gubi piłkę na naszej połowie. Rumuni grają klepkę i jest groźnie - ale futbolówkę przejmuje Słowik.
 6 min.
Kaźmierczak gubi się w obronie i Rumuni mają okazję do dośrodkowania. Piłka jest zagrana na nasze szczęście za mocno.
 5 min.
Krótko rozegrany przez Rumunów rzut rożny. Po chwili piłka jednak trafia w naszą szesnastkę, skąd szybko wybijają ją obrońcy.
 3 min.
Pierwsza akcja Polaków. Sobota ruszył lewą stroną boiska, ale o jego dośrodkowaniu lepiej zapomnieć.
 1 min.
Gramy.
 0 min.
Mazurek Dąbrowskiego już za nami. To 34. w historii spotkanie biało-czerwonych z Rumunami.
 0 min.
Piłkarze już wychodzą na murawę.

Znamy już ustawienie wyjściowej jedenastki. Polska rozpocznie mecz w składzie: Jakub Słowik - Łukasz Broź, Artur Jędrzejczyk, Piotr Celeban, Jakub Wawrzyniak - Paweł Wszołek, Daniel Łukasik, Przemysław Kaźmierczak, Szymon Pawłowski, Waldemar Sobota - Łukasz Teodorczyk. Dla bramkarza będzie to debiut w reprezentacji Polski.

Początek relacji NA ŻYWO o godzinie 20:45.
Mecz z Rumunią - tak jak z Macedonią - odbywa się poza oficjalnym terminem FIFA. Dlatego nie wezmą w nim udziału najlepsi polscy piłkarze występujący w ligach zachodnich - w nich bowiem nie ma przerwy zimowej. Polscy ligowcy za to wciąż pauzują - i to oni wezmą udział w spotkaniu z Rumunią.

Dla trenera Fornalika ten mecz to tylko przystanek na drodze do większych wyzwań. Już szóstego lutego - w oficjalnym terminie FIFA i w najmocniejszym składzie - Polacy zagrają z Irlandczykami w Dublinie. Kolejnym przeciwnikiem będzie Ukraina, ale z nią już zagramy o punkty.

Eliminacje do brazylijskiego mundialu wkraczają w decydującą fazę. Ewentualne zwycięstwo nad Ukrainą przyniesie polskiej kadrze dwie korzyści. Pierwsza to kolejne trzy punkty, które pozwolą się nam zrównać z Anglikami w tabeli ("Synowie Albionu" rozegrali jedno spotkanie więcej do tej pory i mają o trzy oczka więcej). Ewentualna wygrana sprawi również, że z marzeniami o mundialu pożegna się jeden z rywali - właśnie Ukraina, która od początku eliminacji radziła sobie nadzwyczaj słabo.

Czy któryś z piłkarzy występujących w ekstraklasie przekona do siebie Fornalika na tyle, aby grać również w meczach o stawkę? Dowiemy się tego w sobotni wieczór.