Sensacja w Dortmundzie. Klęska w meczu z HSV. "Czerwony Lewandowski" z bramką

Sensacja w Dortmundzie. Klęska w meczu z HSV. "Czerwony Lewandowski" z bramką

Rober Lewandowski otrzymuje czerwoną kartkę (fot. firo Sportphoto/Jürgen Fromme / Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
Borrusia Dortmund uległa na własnym boisku HSV 1:4. Jedyną bramkę dla gospodarczy zdobył w 17. minucie Robert Lewandowski, ale już minutę później Artjom Rudnevs wyrównał i rozpoczął "rozstrzeliwanie" Borussi. Reprezentant Polski z boiska wyleciał w 17. minucie za bezpardonowy atak bez piłki na Pera Ciljana Skjelbreda
Bramki dla drużyny z Hamburga zdobyli: dwukrotnie były lechita Arjom Rudnevs w 18. i 62. minucie oraz Koreańczyk Son w 26. i 89. minucie. Trafienie Lewandowskiego było jego 14. w tym sezonie Bundesligi.

Borussia gra w dziesiątkę do 59. minuty, gdy Bruma sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Reusa.

Łukasz Piszczek wyszedł w pierwszej jedenastce, jednak w 64. minucie zmienił go Schieber. Polak ostatnio leczył kontuzję biodra, z powodu której stracił ostatni mecz reprezentacji z Irlandią. Całe spotkanie rozegrał Jakub Błaszyczkowski.