LE: Milik i Sobiech grali, ale ich zespoły przegrały

LE: Milik i Sobiech grali, ale ich zespoły przegrały

LE: Milik i Sobiech grali, ale ich zespoły przegrały (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Zakończyła się pierwsza seria spotkań 1/16 finału Ligi Europy. Na boiskach - jako rezerwowi - pojawili się dzisiaj Arkadiusz Milik i Artur Sobiech. Bayer przegrał jednak 0:1 z Benfiką, a Hannover 96 nie poradził sobie z Anży Machaczkałą i uległ aż 1:3. Sensacyjną porażkę zanotował obrońca tytułu - zespół Atletico Madryt - który przegrał 0:2 z Rubinem Kazań.
Polscy napastnicy w swoich zespołach do gry weszli po przerwie. Milik wszedł na boisko w 70. minucie, a Sobiech zaledwie 60 sekund później. Obaj jednak nie wpisali się na listę strzelców i przegrali swoje spotkania. Bayer uległ Benfice 0:1, a jedyną bramkę zdobył w 61. minucie spotkania Cardozo. Na dodatek Arkadiusz Milik dostał żółtą kartkę. Lepiej swój mecz zaczął Hannover, który w 22. minucie objął prowadzenie po bramce Husztiego. Później strzelali jednak tylko zawodnicy Anży - Eto'o w 38. minucie, Ahmedow w 48. oraz Boussoufa w 64.

Sposobu na Rubin Kazań znaleźć nie mógł obrońca tytułu - zespół Atletico Madryt. Hiszpanie przegrali 0:2, a ich najlepszy strzelec - Falcao - obejrzał żółty kartonik. Swój mecz wygrała za to Chelsea. Piłkarze The Blues Pucharu Europy w tym sezonie nie obronią, ale udało im się pokonać Spartę Praga dzięki bramce Oscara z 82. minuty.

Wyniki:

Zenit St. Petersburg 2:0 Liverpool
Bramki: Hulk (69.), Siemak (72.)

Anży Machaczkała 3:1 Hannover 96
Bramki: Huszti (22.), Eto'o (34.), Ahmedow (48.), Boussoufa (64.)

Napoli 0:3 Viktoria Pilzno
Bramki: Darida (28.), Rajtoral (79.), Tecl (90.)

Dynamo Kijów 1:1 Bordeaux
Bramki: Haruna (20.), Obraniak (23.)

Levante 3:0 Olympiakos Pireus
Bramki: Rios (10.), Barkero (40. - karny), Martins (56.)

Bayer Leverkusen 0:1 Benfica
Bramki: Cardozo (61.)

Sparta Praga 0:1 Chelsea
Bramki: Oscar (82.)

BATE Borysów 0:0 Fenerbahce

Ajax Amsterdam 2:0 Steaua Bukareszt
Bramki: Alderweireld (28.), Van Rhijn (49.)

Borussia M'gladbach 3:3 Lazio
Bramki: Stranzl (17. - karny), Marx (84. - karny), Arango (88.), Floccari (57.), Kozak (64., 90.)

Atletico Madryt 0:2 Rubin Kazań
Bramki: Karadeniz (6.), Orbaiz (90.)

FC Basel 2:0 Dnipro Dnipropietrowsk
Bramki: Stocker (23.), Streller (67.)