Wojciech Szczęsny pokonany, ale Arsenal wygrał

Wojciech Szczęsny pokonany, ale Arsenal wygrał

Wojciech Szczęsny (fot. SPORTIMAGE/David Klein / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w składzie wygrał z Aston Villą 2:1.
Ostatnie dni nie były udane dla piłkarzy z Londynu. Tydzień temu podopieczni Arsene'a Wengera przegrali w 1/8 finału Pucharu Anglii z drugoligowym Blackburn Rovers 0:1, następnie w 1/8 Ligi Mistrzów "Kanonierzy" musieli na własnym stadionie uznać wyższość Bayernu Monachium (1:3).

W 27 kolejce Premiership Arsenal Londyn pokazał się z lepszej strony. W 6 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Santi Cazorla. Do przerwy było 1:0. Po wznowieniu gry śmielej poczynać zaczęli sobie goście. W 66 minucie Wojciecha Szczęsnego pokonał Andreas Weimann. Polak mógł w tej sytuacji zachować się dużo lepiej.

"Kanonierzy" nie złożyli jednak broni, a trzy punkty zapewnił im w 85 minucie Santi Cazorla.

Arsenal Londyn zajmuje piąte miejsce w tabeli Premiership. Do lidera - Manchesteru United - traci 21 punktów.