Puchar Polski: Legia i Śląsk jedną nogą w półfinale

Puchar Polski: Legia i Śląsk jedną nogą w półfinale

(fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Ruch Chorzów są w najlepszej sytuacji po pierwszych meczach ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski.
We wtorek Legia Warszawa pewnie pokonała u siebie Olimpię Grudziądz 4:1, dwie bramki zdobył Marek Saganowski.

Dziś Śląsk Wrocław po emocjonującym meczu pokonał Flotę Świnoujście 3:2. Goście za sprawą rzutu karnego, którego pewnie wykonał Bartłomiej Niedziela, od 6 minuty prowadzili 0:1. Śląsk zdołał wyrównać w 23 minucie (gol Krzysztofa Ostrowskiego), ale po trzech minutach znów przegrywał. Bramkę dla Floty strzelił Krzysztof Bodziony. W 56 minucie do remisu doprowadził Waldemar Sobota. Gdy wydawało się, że mecz skończy się wynikiem 2:2 kibiców gospodarzy uszczęśliwił Piotr Ćwielong.

W innym rozgrywanym dziś spotkaniu Zagłębie Lubin zremisowało z Ruchem Chorzów 2:2. Goście prowadzili od 13 minuty, gdy bramkę głową zdobył Maciej Jankowski. Później strzelali gospodarze - w 42 minucie Szymon Pawłowski, w 59 - Kamil Wilczek. Do remisu doprowadził w 70 minucie Łukasz Tymiński. W 74 minucie czerwoną kartkę za dwie żółte zobaczył Arkadiusz Lewiński z Ruchu. Mimo gry w przewadze, gospodarzom nie udało się pokonać chorzowian.

28 lutego Wisła Kraków zagra z Jagiellonią Białystok.