Manchester United - Real Madryt

Manchester United - Real Madryt

Wayne Rooney i Cristiano Ronaldo (fot. Simon Stacpoole / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Real Madryt pokonał 2:1 Manchester United w spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wynik meczu otworzył w 48. minucie strzałem samobójczym Sergio Ramos. Później dwie bramki zdobyli jednak goście z Madrytu - Modrić w 66. minucie i Ronaldo w 69. minucie. Cieniem na spotkaniu kładzie się kontrowersyjna decyzja sędziego, który w 56. minucie spotkania usunął z boiska Naniego.
 90+5 min
Gospodarze mają mnóstwo pretensji do sędziego po ostatnim gwizdku. Piłkarze Realu ze zwycięstwa się specjalnie nie cieszyli.
 90+5 min.
Koniec. Real Madryt wyeliminował Manchester United po... bardzo słabym meczu. Jeżeli coś zostanie zapamiętane z tego spotkania to zadziwiające zachowanie tureckiego arbitra.
 90+3 min.
Cristiano Ronaldo uderza z niemal zerowego kąta, a i tak celuje w samo okienko! Dea Gea wybija piłkę.
 90+2 min.
Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie, strzał Vidicia i... ALEŻ INTERWENCJA LOPEZA! Bramkarz "Królewskich" wykazał się refleksem i wybił niemożliwą piłkę!
 90 min.
Sędzia dolicza pięć minut.
 88 min.
Żółta karka dla Pepe.
 87 min.
Ostatnia zmiana w United. Valencia zmienia Rafaela.
 86 min.
Zostało pięć minut regulaminowego czasu gry. Gospodarzy może już uratować tylko cud - taki jak w finale LM wygranym z Bayernem.
 84 min.
Van Persie! Piłka dość przypadkowo dociera do niego w polu karnym, ale Holender strzela już na wślizgu i nie jest w stanie pokonać Lopeza.
 83 min.
CARRICK! Ależ był blisko gola! Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez gospodarzy, dośrodkowanie i świetny strzał głową pomocnika! Lopez jednak instynktownie odbił piłkę.
 81 min.
Welbeck schodzi z boiska. Zmienia go Young.
 79 min.
Na boisku nie dzieje się wiele. Gorąco jest za to na Twitterze. Czerwona kartka dla Naniego spotkała się z powszechnym oburzeniem dziennikarzy sportowych.
 76 min.
Został kwadrans do końca, a gospodarze totalnie się rozsypali. Muszą gonić wynik w dziesiątkę.
 74 min.
Rooney zmienia Cleverleya.
 73 min.
Teraz żółta kartka dla Kaki.
 72 min.
Żółta kartka dla Carricka.
 71 min.
Pepe zmienia Oezila.
 69 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! RONALDO!
 66 min.
Indywidualna akcja Modricia! Pomocnik krążył z piłką 25 metrów od bramki, w końcu przymierzył i trafił prosto w słupek! Ale piłka wpadła po tym do siatki.
 66 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOL! MODRIĆ! CO ZA STRZAŁ!
 64 min.
Kibice mocno uwzięli się na sędziego. Dopiero teraz przerwali nieustanny gwizd od momentu wyrzucenia Naniego z boiska.
 63 min.
I jeszcze jeden rzut rożny gości - tym razem krótko rozegrany. Piłka bardzo mocno wbita w pole karne. Mogło się skończyć samobójem dla, ale nic z tego nie wyszło.
 62 min.
Rzut rożny dla Realu. Niesamowite, zamieszanie, kilka główek i... kolejny korner. Po nim już bez zagrożenia pod bramką De Gei.
 59 min.
Arbeloa opuszcza boisko, zmienia go Modrić.
 59 min.
Manchester United musi przetrwać pół godziny. Czy jest w stanie?
 57 min.
Niesamowita decyzja sędziego. Nani podniósł nogę wysoko, ale nie widział rywala, który szybko nabiegł. Była to zupełnie przypadkowa sytuacja, wszyscy raczej zastanawiali się czy sędzia sięgnie po żółty kartonik!
 56 min.
Bardzo mocne, ale przypadkowe starcie starcie Naniego i Arbeloi. i... CZERWONA KARTKA! NIESAMOWITA DECYZJA SĘDZIEGO Z TURCJI!
 54 min.
Gospodarze po bramce mocno cofnęli się pod swoje karne, znacznie mocniej niż wcześniej. Ciężko powiedzieć czy nie za mocno - to może pomóc Realowi.
 53 min.
Rzut rożny dla gości. Oezil dośrodkowuje, gospodarze wybijają.
 50 min.
Sytuacja tak naprawdę dla Realu bardzo się nie zmieniła. "Królewscy" wobec bramkowego remisu na Santiago Bernabeu i tak i tak muszą tutaj strzelić bramkę. Teraz da im ona jednak tylko dogrywkę.
 48 min.
Błyskawiczna kontra gospodarzy. Pierwszy strzał Welbecka został zablokowany, drugi van Persiego również. Piłka trafiła na skrzydło do Naniego. Portugalczyk wbił ją przed bramkę, Welbeck ją trącił, a Ramos umieścił we własnej siatce!
 48 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! SAMOBÓJ SERGIO RAMOSA!
 47 min.
Real od początku drugiej połowy nastawia się na mocny atak. Ale pod polem karnym "Czerwonych Diabłów" jest bardzo, bardzo ciasno.
 46 min.
Gramy.
 45+1 min.
Przerwa. Manchester United jest jedną nogą w ćwierćfinale. Goście mogą się cieszyć, że nie przegrywają. Vidić trafił w słupek, Welbeck zmarnował sytuację niemal sam na sam.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 45 min.
Kaka w końcu wchodzi na boisko w miejsce Di Marii, który już wcześniej opuścił boisko.
 44 min.
Jeżeli zawodnicy Realu Madryt zastanawiali się, jak czują się zawodnicy Barcelony podczas meczów z nimi, to już wiedzą. Obrona gospodarzy jest nie do skruszenia. A goście mogą cię cieszyć, że nie przegrywają!
 43 min.
Di Maria kończy udział w meczu z powodu kontuzji. Zmieni go Kaka.
 40 min.
Operator wyłapuje Jose Mourinho. Wygląda na... znudzonego. Ale pewnie po prostu jest zamyślony.
 38 min.
Brzydki faul Arbeloi na Evrze. Żółta kartka.
 37 min.
Mało kto się tego chyba spodziewał, ale przewagę mają chyba gospodarze!
 35 min.
Potężne starcie w powietrzu po rzucie rożnym Lopeza i Vidicia. Serb potrzebował pomocy medycznej.
 34 min.
DIEGO LOPEZ RATUJE REAL! Najpierw odbija - dość fatalnie - piłkę po słabym strzale van Persiego. Ale do dobitki nabiega Welbeck, który z kilku metrów nie jest w stanie pokonać Hiszpana! Będzie rzut rożny.
 33 min.
I jeszcze jeden rzut rożny dla gości. Piłka jest zawieszona za wysoko, ale po chwili wraca w pole karne. Ramos zgrywa ją do Higuaina, który umieszcza ją w siatce. Ale gola nie ma - Ramos faulował w ataku van Persiego.
 32 min.
Kolejny korner dla gospodarzy. Piłkę znowu chwyta De Gea.
 30 min.
Rzut rożny dla odmiany dla "Królewskich". Dziwne, płaskie dośrodkowanie. Piłka szybko wraca do Oezila, który znowu dośrodkowuje. Po chwili piłkę łapie już De Gea.
 28 min.
Ronaldo wpada znowu w pole karne i próbuje strzału z ostrego dystansu, ale z kilku metrów! Znowu jednak zostaje zablokowany.
 27 min.
Ronaldo próbuje strzału ze średniego dystansu. Blokuje go Vidić.
 26 min.
Wysoko zawieszona piłka, za wysoko. Van Persie próbował strzelać nożycami, ale nie trafił czysto w piłkę.
 25 min.
Van Persie kapitalnie przyjmuje piłkę i wypuszcza w uliczkę Welbecka. Jego strzał blokuje Ramos, będzie kolejny korner.
 23 min.
Goście zmuszeni są do gry w ataku pozycyjnym. Wygląda na to, że wolą grać z FC Barceloną. Bo im nie idzie.
 20 min.
Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. NIEPRAWDOPODOBNE! Strzał w SŁUPEK Vidicia! Po chwili dobitka Welbecka prosto w Lopeza!
 18 min.
Bardzo słabe dośrodkowanie - zdecydowanie za krótkie. Real rusza z kontrą, Evra przerywa akcję i dostaje żółtą kartkę. Chyba nie musiał - był na środku boiska.
 18 min.
Nani gra klepkę z Welbeckiem i wchodzi w pole karne. Wyprzedza Varane'a, ale nie jest w stanie dośrodkować. Będzie korner.
 16 min.
Kwadrans za nami. Na razie wszystko układa się po myśli Sir Alexa Fergusona.
 13 min.
Korner dla gospodarzy. Van Persie dośrodkowuje, ale Higuain wybija.
 12 min.
Higuain przedziera się w pole karne gospodarzy. Udaje mu się nawet strzelić - niecelnie.
 10 min.
Dziesięć minut za nami. Na razie oba zespoły - jak na swoje możliwości - dość niemrawie. Ale Real lepszy z gry.
 8 min.
Rzut rożny dla Realu. Piłka trafia do Oezila, ale ten uderza wprost fatalnie.
 7 min.
Manchester próbuje raczej grać długimi podaniami. Na razie żadnego zagrożenia to nie powoduje pod bramką Lopeza.
 5 min.
CR7 jest naprawdę stremowany. Zaliczył dzisiaj już dwie - głupie zwłaszcza jak na niego - straty.
 4 min.
Ronaldo strzela - prosto w mur.
 3 min.
Giggs fauluje Coentrao 25 metrów od bramki. Ronaldo będzie strzelał?
 2 min.
Dużo walki w środku pola od początku meczu. Real ustawiony znacznie wyżej od gospodarzy.
 1 min.
Zaczęli!
 20:43
Na trybunach trzy oprawy, kibice przekrzyczeli hymn Ligi Mistrzów. Niesamowita oprawa!
 20:42
Wszystkie kamery skupione na Cristiano Ronaldo. Co czuje Portugalczyk na Old Trafford?
 20:41
Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę. Za chwilę hymn Ligi Mistrzów.
 20:09
Znamy składy i jest jedna wielka niespodzianka. Od pierwszej minuty zagra niemal 40-letni Ryan Giggs, dla którego będzie to tysięczny mecz w karierze. Zamiast niego na ławce siądzie... Wayne Rooney!

Manchester United: De Gea, Rafael, Ferdinand, Vidic, Evra, Carrick, Cleverley, Nani, Welbeck, Giggs, Van Persie

Real Madryt: Diego López, Varane, Ramos, Coentrao, Khedira, Cristiano Ronaldo, Özil, Xabi Alonso, Arbeloa, Higuain, Di Maria

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 20:45.
Gdyby wziąć pod uwagę tylko wynik pierwszego meczu, faworytem do awansu jest Manchester United. "Czerwone Diabły" zdołały wywieźć z Santiago Bernabeu bramkowy remis - rezultat niezwykle cenny w dwumeczach Ligi Mistrzów. Jeżeli spojrzeć na ogólną grę obu zespołów w tamtym spotkaniu - przewagę chyba jednak ma Real. Gdyby jednak zwrócić uwagę tylko na sytuacje bramkowe to znowu lepsze wrażenie po sobie zostawili w Madrycie podopieczni Sir Alexa Fergusona.

To jednak już za nami. Real był silny już w pierwszym spotkaniu z Manchesterem. Dzisiaj prawdopodobnie będzie jeszcze lepszy. Te osiem dni - dwa mecze pod rząd z FC Barceloną i rewanż w LM z United - miały być gwoździem do trumny Jose Mourinho. Portugalczyk znowu jednak nie zawiódł. Najpierw w Pucharze Króla upokorzył Blaugranę, by kilka dni później znowu ją pokonać - w rezerwowym składzie! "Królewscy" mieli przybyć do Anglii z osłabionym morale i wymęczeni. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Jest wręcz przeciwnie - mistrzowie Hiszpanii są na fali wznoszącej. Podwójne ogranie FC Barcelony pozwoliło im w końcu pozbyć się poczucia przebywania w cieniu giganta z Barcelony. O ile Dumę Katalonii można jeszcze tak nazywać.

Los Blancos - choć wypoczęci, choć przylecieli do Manchesteru w glorii i chwale - nie mogą być jednak pewni swego. Ronaldo po spotkaniu z FC Barceloną stwierdził, że jego zespół nauczył się grać przeciwko swojemu największemu rywalowi w Hiszpanii. Jednak ograć Barcelonę, a ograć Manchester United, to zupełnie dwie różne sprawy. Z Barceloną Real mógł stosować swoją ulubioną taktykę - grę z absolutnie zabójczej kontry. Tymczasem dzisiaj to właśnie mistrzowie Hiszpanii będą musieli prowadzić grę, co - jak już kilkakrotnie się przekonaliśmy w tym sezonie - często sprawia im kłopot.

W roli głównej wystąpi zapewne Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił bramkę wyrównującą dla Realu w pierwszym spotkaniu, dzięki której jego drużyna nie jest przed rewanżem w fatalnym położeniu. Dzisiaj wybiegnie na murawę Old Trafford - stadionu, na którym spędził sześć sezonów, jedynego stadionu w Anglii, na którym nie był regularnie wygwizdywany. Ronaldo jest profesjonalistą, być może największym pracoholikiem w dzisiejszym futbolu. Real Madryt był jego odwiecznym marzeniem i Portugalczyk będzie chciał ten mecz dzisiaj wygrać. Cristiano wie, że tylko poprowadzenie Realu do zwycięstwa w Lidze Mistrzów sprawi, że Lionel Messi nie sprzątnie mu kolejnej Złotej Piłki sprzed nosa. Z drugiej strony ten profesjonalista jest wrażliwym człowiekiem. O Fergusonie wypowiada się jak o swoim ojcu. W swoim pierwszym sezonie w Hiszpanii regularnie zawodził w meczach przeciwko FC Barcelonie. Czy i dzisiaj mu nie zadrży noga w decydującym momencie? Portugalczyk będzie mógł tego wieczoru pomóc zarówno swojej obecnej drużynie, jak i byłej.

Real Madryt przystąpi do spotkania bez większych problemów kadrowych. Zabraknie tylko kontuzjowanego Ikera Casillasa. Jego braku obawiali się wszyscy kibice madryckiej drużyny, ale jego zastępca, Diego Lopez, radzi sobie zaskakująco dobrze. Gorsza sytuacja jest w obozie gospodarzy, którym zabraknie Phila Jonesa. Tak, to prawda, że Ronaldo strzelił bramkę Manchesterowi w pierwszym meczu. Z drugiej strony Jones mimo wszystko skutecznie wyłączył go z gry - na tyle, na ile jest możliwe wyłączenie CR7 z wydarzeń na boisku. Jego strata będzie dla Fergusona odczuwalna aż nadto.