Real wyrzucił United z LM. Mecz rozstrzygnął sędzia?

Real wyrzucił United z LM. Mecz rozstrzygnął sędzia?

Nani opuszcza boisko (fot. Simon Bellis / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt pokonał 2:1 Manchester United na Old Trafford w spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gospodarze prowadzili od 48. minuty po trafieniu samobójczym Sergio Ramosa, ale już osiem minut później z boiska został usunięty w kontrowersyjny sposób Nani. To wykorzystał Real, który szybko zdobył dwa gole na wagę awansu.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Lepiej operował piłką w polu Real Madryt, ale to Manchester United stworzył sobie groźniejsze sytuacje. W 20. minucie po rzucie rożnym głową w słupek uderzył Nemanja Vidić. Dobijający Danny Welbeck trafił z kolei prosto w Lopeza. Kolejną okazję Welbeck miał w 34. minucie. Najpierw z dość ostrego kąta uderzał Robin van Persie. Diego Lopez tym razem słabo zachował się w bramce i tylko odbił piłkę - wprost pod nogi Welbecka. Anglik nie dał jednak rady pokonać hiszpańskiego bramkarza z kilku metrów - Lopez w pełni zrehabilitował się za poprzednią interwencję. Do szatni bardziej zadowoleni mogli jednak zejść gospodarze.

Mecz na dobre rozpoczął się już na początku drugiej połowy, kiedy w 48. minucie we własnej siatce piłkę umieścił Sergio Ramos. "Czerwone Diabły" przeprowadziły błyskawiczną kontrę. Pierwszy uderzał Welbeck, ale jego strzał został zablokowany, podobnie jak kolejna próba van Persiego. Futbolówka trafiła pod nogi Naniego, który mocno wbił ją przed bramkę, tam trącił ją Welbeck, a następnie Sergio Ramos. Piłka przypadkowo trafiła do siatki gości.

Od tego momentu gospodarze bardzo szczelnie zamurowali swoje pole karne i wydawało się, że Real nie znajdzie sposobu na sforsowanie obrony United, jednak w 56. minucie sędzia wyrzucił z boiska Naniego za faul na Arbeloi. Decyzja arbitra była wyjątkowo kontrowersyjna. Nani za wysoko podniósł nogę i trafił nią w korpus Arbeloi, ale Portugalczyk w ogóle go nie widział. Przez cały czas miał głowę skierowaną do tyłu i obserwował nadlatującą piłkę, a Arbeloi, który się na niego po prostu nadział, pomocnik gospodarzy nie zauważył. Kiedy wszyscy zastanawiali się czy sędzia sięgnie po żółty kartonik, arbiter zdecydował się na usunięcie Portugalczyka z boiska.

Zapis naszej relacji NA ŻYWO

Od tego momentu przewaga "Królewskich" rosła, jednak wciąż nie mogli oni znaleźć sposobu na obronę gospodarzy. Pomógł Luka Modrić, który wszedł na boisko w 59. minucie. Już siedem minut później pomocnik krążył z piłką 25 metrów od bramki, w końcu przymierzył i trafił prosto w słupek, po czym futbolówka wpadła prosto siatki. Stracona bramka wstrząsnęła obroną gospodarzy. Po chwili było już 2:1 - Higuain spod linii końcowej wbił piłkę przed bramkę, a w siatce umieścił ją Ronaldo.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Real Madryt awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w kontrowersyjnych okolicznościach.