Valencia remisuje, ale awansuje PSG

Valencia remisuje, ale awansuje PSG

Mecz PSG - Valencia (fot. newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Zespół Paris Saint-Germain zremisował na własnym obiekcie 1:1 (0:0) z Valencią w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. Wynik meczu otworzył w 55. minucie Jonas. Wyrównującą bramkę dla gospodarzy strzelił w 66. minucie Ezequiel Lavezzi. W pierwszym spotkaniu w Hiszpanii paryski klub wygrał 2:1.
Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji. Kibice oglądający spotkanie na Parc des Princes obserwowali bardzo wyrównany pojedynek.

Na dobre mecz rozpoczął się w drugiej części spotkania, kiedy w 55. minucie pięknym strzałem spoza pola karnego prowadzenie dla Valencii dał Jonas. Goście z Hiszpanii potrzebowali jeszcze jednej bramki, aby odrobić straty ze swojego stadionu i być bliżej awansu, ale kolejną bramkę - po dość przypadkowej akcji - zdobyli paryżanie. W 66. minucie Kévin Gameiro ruszył z piłką na bramkę gości. Zawodnik chciał sam zakończyć akcję, ale nie poradził sobie w dryblingu. Wygrał przypadkową przebitkę i zdecydował się na dogranie do niepilnowanego Ezequiela Lavezziego. Ten uderzył sam na sam prosto w bramkarza, ale dobitka kolanem była już skuteczna.

Paris Saint-Germain zremisował z Valencią 1:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów dzięki wygranej z pierwszego spotkania. Na boisku nie pojawił się David Beckham. Anglik rozgrzewał się, ale ostatecznie Carlo Ancelotti nie zdecydował się na wpuszczenie go na murawę.