Schalke 04 - Borussia Dortmund

Schalke 04 - Borussia Dortmund

Robert Lewandowski walczy o piłkę podczas meczu z Schalke 04 (fot. EXPA/ Eibner/ Majerus / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała 1:2 (0:2) z Schalke 04 w meczu 25. kolejki Bundesligi. Wynik meczu w 11. minucie otworzył Julian Draxler. W 35. minucie po golu Klaasa-Jana Huntelaara było już 2:0 dla Schalke. Borussia do odrabiania strat ruszyła dopiero w drugiej połowie, ale zdobyła tylko jedną bramkę - w 59. minucie do siatki trafił Robert Lewandowski.
 90+3 min.
Koniec. Borussia przegrała, bo wyszła do gry dopiero w drugiej połowie. Trener Klopp ewidentnie pomylił się przy wyznaczaniu składu na dzisiejsze spotkanie. Wydaje się, że brak Marco Reusa był decydujący.
 90+1 min.
Żółty kartonik dla Högera.
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 90 min.
Rafael rozpędza się z piłką i uderza z 25 metrów - po ziemi, niecelnie. Nie zauważył niekrytego Farfana z prawej strony.
 88 min.
LEWANDOWSKI! Co za błąd polskiego napastnika! Błyskawiczna kontra Borussii - wydawało się, że podanie w pole karne było niedokładne, ale spod ziemi wyrósł Lewandowski, który nie nadążył za pierwszą linią ataku. Polak z kilkunastu metrów huknął prosto w Hildebranda - piłka odbiła się od jego klatki piersiowej, on tego nie obronił!
 85 min.
Ależ szczęście Borussii! Farfan wbił piłkę na trzeci metr z linii końcowej. Tam Bastos i Pukki sobie dosłownie przeszkodzili - gdyby był tam tylko jeden z nich pewnie padłby gol. A tak piłka minęła dalszy słupek o centymetry.
 84 min.
Kontra Borussii. Reus wchodzi w pole karne i próbuje zwodem minąć rywala. Nie udaje mu się to i Schalke znowu wybija piłkę.
 82 min.
Matipa zastępuje Rafael.
 80 min.
FARFAN! Ależ się pomylił, powinien zakończyć mecz! Pukki oddał strzał, a Weidenfeller odbił wprost pod nogi Farfana. Ten nie trafił do pustej bramki!
 78 min.
BVB znowu przejmuje piłkę na połowie Schalke. Tym razem podanie Reusa nie dociera jednak do Lewandowskiego.
 76 min.
Gundogan kończy grę, w jego miejsce Leitner.
 74 min.
Ależ zepsuli to gospodarze! Przejęli piłkę na połowie rywala i ruszyli z kontrą - dwóch na jednego! Draxler dograł do Pukkiego, który jednak nawet nie zauważył kiedy drogę do bramki zablokował mu Weidenfeller.
 73 min.
Fuchs zmienia Neustädtera.
 72 min.
Kolejna okazja BVB. Goetze schodzi do środka, odgrywa, po chwili piłka trafia do Lewandowskiego. Ten od razu strzela - prosto w krocze Goetze...
 71 min.
Gorąco pod bramką Hildebranda! Borussia przejęła piłkę 40 metrów do bramki rywala. Reus od razu ruszył na bramkę i zagrał na prawo do wchodzącego Piszczka - za mocno, trochę wyrzucił polskiego obrońcę. Piszczek wbił piłkę przed bramkę, w ogromnym zamieszaniu nikt jej nie wepchnął do siatki.
 71 min.
20 minut do końca. Jeżeli ktoś tu strzeli bramkę to chyba tylko goście.
 70 min.
Rzut wolny dla BVB. Reus dośrodkowuje, Lewandowski tyłem do bramki uderza głową - ponad poprzeczką.
 67 min.
Schalke broni wyniku. W pierwszej połowie na skrzydle Bastos atakował, Piszczek bronił. Teraz jest odwrotnie.
 63 min.
Borussia dalej dominuje. Stoperzy mistrzów Niemiec rozgrywają piłkę albo na linii środkowej, albo nawet na połowie Schalke. Wejście Reusa było decydujące - czyżby Juergen Klopp przeszarżował z usadzeniem go na ławce?
 61 min.
Kapitalne wstrzelenie piłki przez Sahina w pole karne po rzucie wolnym. Lewandowski gdyby tylko trącił piłkę, to umieściłby ją w siatce. Ale bramki by nie było - Polak był na minimalnym spalonym.
 60 min.
Kolasinac dostaje żółtą kartkę za faul na Błaszczykowskim tuż przed polem karnym.
 59 min.
Kapitalna akcja mistrzów Niemiec. Trzy szybkie podania bez przyjęcia - ostatnie do Lewandowskiego ustawionego równo z linią obrony. Polak przyjmuje piłkę tak, żeby od razu ruszyć do bramki i sam na sam pokonuje bramkarza gospodarzy!
 59 min.
GOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI!
 58 min.
Borussia ciągle naciera. Czy gospodarze obronią się? Zostało ponad pół godziny.
 56 min.
Huntelaar wygląda na cierpiącego. Czyżby więzadła? Napastnik zaraz opuści stadion na noszach.
 54 min.
Pukki zmienia Huntelaara, który ucierpiał w poprzedniej akcji. Napastnik ma problemy z kolanem.
 52 min.
GOL? NIE! Dobre dośrodkowanie w pole karne Schalke i przedłużenie zagrania głową w wykonaniu Sahina. Hildebrand źle piąstkuje i ląduje na murawie, a piłka lata w powietrzu w okolicy bramki. Bender zamiast jednak walczyć o futbolówkę wpycha rywala do bramki. Piłka też do niej wpada, ale sędzia odgwizduje przewinienie.
 52 min.
Borussia z Reusem na boisku gra jakieś trzy razy lepiej. To zwiastuje dużo emocji w drugiej połowie.
 50 min.
KAPITALNE podanie Reusa do Piszczka, obrona Schalke po prostu zbaraniała! Piszczek nie chciał jednak uderzać lewą nogą i chciał odegrać do Lewandowskiego. Podał do bramkarza.
 48 min.
Goetze! Ależ przestrzelił! Miał niemal bliźniaczą sytuację do tej, w której Draxler trafił do siatki.
 47 min.
Farfan może żałować, że nie umie grać lewą nogą. Wpadł w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę i... podał do Weidenfellera. Dosłownie.
 46 min.
Reus i Sahin na boisku. Zastąpili Grosskreutza i Hummelsa.
 46 min.
Gramy.
 45+1 min.
Przerwa. Schalke 04 zasłużenie prowadzi z Borussią.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 43 min.
Sahin i Santana rozgrzewają się. Reus wciąż siedzi - czyżby kontuzja?
 41 min.
Goetze uparł się, żeby strzelić bramkę. Tym razem znowu ignoruje kolegów z zespołu i strzela z 25 metrów. Za słabo, żeby zaskoczyć Hildebranda.
 38 min.
Mario Goetze dostaje świetne podanie od Lewandowskiego i trafia do bramki - na spalonym.
 35 min.
Znowu śpi obrona BVB! Dośrodkowanie Uchidy i strzał Huntelaara głową - tak po prostu! W promieniu dwóch metrów od niego stało trzech obrońców, ale nikt nie chciał mu przeszkadzać!
 35 min.
GOOOOOOOOOOOOL! HUNTELAAR!
 32 min.
Huntelaar gra łokciem w twarz Bendera. Żółta kartka.
 32 min.
Ponad pół godziny za nami. Gospodarze grają świetne zawody - gdyby wykorzystali swoje sytuacje prowadziliby już 3:0. Borussia słaba, Lewandowski niewidoczny.
 30 min.
NIE MA GOLA DLA SCHALKE! Fenomenalny Weidenfeller! Szybka kontra gospodarzy i wielka dziura na prawej stronie obrony - gdzie był Grosskreutz?! Draxler sam na sam nie pokonał jednak bramkarza rywali.
 28 min.
Teraz rzut rożny BVB. Goetze dośrodkowuje, ale jego koledzy przegrywają w powietrzu.
 26 min.
To jednak nie był słupek - z linii bramkowej głową piłkę wybił Mario Goetze!
 25 min.
Dośrodkowanie w pole karne BVB z rzutu rożnego. Farfan dogrywa, a Höger uderza w słupek! Ależ szczęście mieli teraz goście!
 23 min.
Gorąco pod bramką Weidenfellera. Goście stracili piłkę na własnej połowie i Schalke od razu ruszyło z kontrą. Podanie w pole karne było jednak zbyt niedokładne.
 21 min.
Długie podanie pod pole karne Schalke i dośrodkowanie. Lewandowski przegrywa pojedynek w powietrzu, ale do strzału wolejem składa się Błaszczykowski. Polak tym razem uderza w światło bramki, ale na jego drodze jest zbyt wielu piłkarzy.
 19 min.
BŁASZCZYKOWSKI! To powinien być gol. Polak dostał prostopadłe podanie w pole karne i z dość ostrego kąta uderzył na dalszy słupek. Nie trafił jednak w światło bramki.
 16 min.
Teraz z dystansu uderzał Bastos. Zła decyzja i fatalne wykonanie.
 13 min.
Huntelaar! Schalke dalej w natarciu! Dośrodkowanie w pole karne BVB i strzał z woleja - Weidenfeller broni.
 11 min.
Wydawało się, że to nie była zbyt groźna okazja, ale obrona BVB przysnęła. Uchida dośrodkował piłkę po ziemi w pole karne, a totalnie niekryty Draxler uderzył z pierwszej piłki i pokonał Weidenfellera.
 11 min.
GOOOOOOOOOOOOL! DRAXLER!
 10 min.
Grosskreutz dośrodkowuje w pole karne. Goetze przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i od razu strzela. Znowu słabo, znowu miał komu podać.
 6 min.
Goetze zmarnował genialną okazję. Jedno, długie podanie na połowę gospodarzy, którzy przysnęli w środku pola. Goetze ruszył z piłką, z prawej miał Piszczka, z lewej Błaszczykowskiego. Młody Niemiec uderzył jednak z 20 metrów - tak słabo, że schował twarz w dłoniach.
 4 min.
Farfan połyka metry na prawym skrzydle i spod linii końcowej dośrodkowuje w pole karne Borussii. Weidenfeller ofiarnie piąstkuje.
 3 min.
Strzał z dystansu Bastosa. Kilka metrów od bramki.
 2 min.
Pierwsza próba BVB. Goetze wpada w pole karne z piłką i... nie ma do kogo odgrywać. Zaczyna się kiwać i traci futbolówkę.
 1 min.
Zaczęli.
 15:28
Zawodnicy wychodzą już na murawę. Na trybunach Veltins-Arena oczywiście komplet.
 15:06
Składy:

Schalke 04:
Hildebrand - Uchida, Höwedes, Matip, Kolasinac - Höger, Neustädter - Farfan, Draxler, Bastos - Huntelaar

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Bender - Blaszczykowski, Götze, Großkreutz - Lewandowski

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 15:30.
Derby Zagłębia Ruhry to jedno z największych wydarzeń sportowych w Niemczech i... najcięższych wyzwań dla policji. Kibice obu drużyn nawet nie kryją się z nienawiścią, którą pałają do siebie.

Do oczekiwań trybun jak zwykle będą musieli się dostosować piłkarze. Zwolennicy obu drużyn nie wyobrażają sobie, że ich klub może dzisiaj przegrać. Najprawdopodobniej jednak w Dortmundzie albo w Gelsenkirchen będzie to nieudany weekend.

Zarówno Borussia, jak i Schalke w poprzedniej kolejce efektownie rozbiły swoich rywali. Mistrzowie Niemiec ograli Hannover 96 3:1, a Robert Lewandowski uczcił powrót do składu dwiema bramkami już na samym początku meczu. Jeszce lepiej poradziło sobie Schalke, które pokonało VfL Wolfsburg 4:1. Dwie bramki zdobył zaledwie dziewiętnastoletni Julian Draxler, który najprawdopodobniej zostanie najmłodszym piłkarzem w historii Bundesligi, który rozegra w niej sto spotkań. To właśnie Draxler najgłośniej twierdzi, że dzisiaj Borussia przegra.

Czy Polacy z BVB pokażą mu miejsce w szeregu?