Relacja na żywo: Bayern Monachium - Juventus

Relacja na żywo: Bayern Monachium - Juventus

Philipp Lahm (fot. CITYPRESS24 / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał Juventus 2:0 (1:0) w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Bramki dla Bawarczyków zdobyli Alaba oraz Mueller. Rewanż w Turynie.
 90+4 min.
Koniec. Bayern łatwo i przyjemnie ogrywa Juventus i może już czuć się jedną nogą półfinalistą LM.
 90+3 min.
Shaqiri zmienia Ribery'ego.
 90+2 min.
Mandżukicia zmienia Gomez.
 90 min.
BUFFON! Kapitalna interwencja! Mandżukić wbija piłkę przed bramkę, ale Mueller nie jest w stanie pokonać Buffona z najbliższej odległości!
 89 min.
To już końcówka spotkania, ale Bayern nadal naciera. Doskonałe przygotowanie kondycyjne Bawarczyków.
 87 min.
Mecz coraz bardziej chyli się ku końcowi. Goście robią co mogą, aby zbliżyć się do bramki Neuera, ale mało z tego wynika. Strzały z dystansu są blokowane, wejść w pole karne też nie ma jak.
 83 min.
Żółta kartka dla Gustavo.
 81 min.
Bayern wciąż nie rezygnuje z trzeciej bramki. Schweinsteiger groźnie uderza z rzutu wolnego. Buffon szczęśliwie wybija piłkę przed siebie.
 80 min.
Mueller próbuje strzału z dystansu. Wpychanie piłki do siatki z bliska wychodzi mu lepiej.
 77 min.
Żółta kartka dla Lichtsteinera.
 77 min.
Peluso zastępuje Pogbę.
 73 min.
Ribery uderza z nieprawdopodobną mocą. Buffon z ledwością wypiąstkowuje piłkę.
 71 min.
W końcu okazja dla Juve! Najpierw uderza Vidal - Neuer odbija piłkę przed siebie. Vidal po chwili znowu otrzymuje futbolówkę i poprawia, ale bramki znowu nie ma.
 69 min.
Bawarczycy nadal w natarciu. Szukają trzeciej bramki.
 67 min.
Żółta kartka dla Vidala.
 65 min.
Dwie szybkie zmiany w Juve. Boisko opuszczają Matri i Quagliarella, wchodzą Vucinić i Giovinco.
 64 min.
Gustavo strzela z dystansu. Buffon broni, ale wybija piłkę wprost pod nogi Mandżukicia. Ten zagrywa do Muellera, który wpycha piłkę do pustej bramki.
 64 min.
GOOOOOOOOOOOL! MUELLER!
 61 min.
Jeszcze pół godziny. Przykro się patrzy na bezradność graczy Juve.
 59 min.
Robben i Ribery konstruują atak na skrzydle. Francuz wbija piłkę przed bramkę, ale nikt nie wykańcza akcji po raz kolejny w tym meczu.
 56 min.
Cenne minuty uciekają gościom, którzy wciąż nie mogą zagrozić bramce Neuera...
 54 min.
Chiellini dostaje żółtą kartkę.
 53 min.
Gustavo próbuje zaskoczyć Buffona jak Alaba. Zaskakuje tylko... kibiców na trybunach, którzy muszą łapać piłkę.
 51 min.
Bayern szanuje piłkę od początku drugiej połowy. Długa wymiana podań pomiędzy Bawarczykami bez większego celu w ataku.
 49 min.
Gustavo napędza kontrę gospodarzy. Wypuszcza w pole karne Mandżukicia, który uderza z ostrego kąta. Buffon radzi sobie.
 47 min.
Druga połowa zaczyna się tak jak kończy pierwsza - Bayern atakuje.
 46 min.
Gramy.
 45+2 min.
Przerwa. To niesamowite jak kontuzja Kroosa... uratowała Bayern. Po dość zaskakującej bramce Alaby z pierwszej minuty goście przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Po kilkunastu minutach kontuzjowanego Kroosa zmienił Robben i role się całkowicie odwróciły.
 45+1 min.
Groźnie! Pirlo dokręca z narożnika piłkę z mocną rotacją, jeden z gości uderza tuż nad poprzeczką.
 45+1 min.
Sędzia dorzuca dwie minuty.
 45 min.
Pirlo efektownie dokręca piłkę na piąty metr po zewnętrznej stronie muru. Neuer piąstkuje, będzie korner.
 44 min.
Rzut wolny dla Juve bardzo blisko pola karnego i żółta kartka dla Mandżukicia.
 42 min.
Schweinsteiger zdecydował się na strzał z 16 metrów. Piłka mu uciekała, nie miał czasu na przyjęcie, uderzył z pierwszej piłki. Ponad bramką.
 40 min.
Rzut wolny dla Juve. Pirlo gra za mocno i od bramki zacznie Neuer. Nie układa się gra Starej Damie.
 38 min.
Teraz Alaba wykłada piłkę! Znowu jednak nikt do niej się nie wyrabia.
 37 min.
Popis Ribery'ego - zakręcił trzema piłkarzami i wpadł w pole karne, ale dograł niedokładnie. Po chwili piłka wróciła do Francuza. Tym razem Ribery dograł piłkę na piąty metr doskonale! Mandżukić minął się z piłką o włos.
 34 min.
Schweinsteiger dośrodkowuje z rzutu wolnego. Mandżukić uderza z trudnej pozycji głową obok słupka.
 32 min.
GOL? NIE! Robben chyba już widział piłkę w siatce! Mueller wyłożył mu futbolówkę na ósmy metr, a Holender z pierwszej piłki strzelił o włos obok słupka. Co za zawód na trybunach w Monachium.
 30 min.
Schweinsteiger! Decyduje się na bezpośrednie uderzenie zamiast dośrodkowania. Piłka przelatuje tuż nad spojeniem.
 28 min.
Brzydki faul Vidala na Riberym w pobliżu własnego pola karnego. Sędzia o dziwo po kartkę nie sięga.
 26 min.
Ależ się zakotłowało pod bramką Buffona - goście przez dłuższy czas nie mogli wybić piłki z szesnastki. Do piłki dopadł w końcu Robben i... wyjechał z nią za boisko.
 24 min.
Korner dla Bayernu. Robben dośrodkowuje, Dante uderza głową, ale tak słabo, że piłka nie dolatuje nawet do bramki.
 20 min.
RIBERY! Strzela tylko w boczną siatkę po rykoszecie. Bayern od momentu wejścia Robbena na boisko totalnie zdominował gości.
 19 min.
BUFFON! ŚWIETNA PARADA! Lahm wbija piłkę przed bramkę, a goście wybijają ją pod nogi Robbena. Holender uderza z woleja z 10 metrów, ale Buffon broni!
 17 min.
Robben w swoim stylu - już próbuje złamać do środka. Zostaje jednak zablokowany przez obrońców i daje się wypchnąć z piłką za linię końcową.
 16 min.
Kroos już do gry nie wróci. Robben melduje się na murawie.
 14 min.
Duży problem Bayernu - Kroos źle stanął i opuścił murawę boleśnie utykając. Być może nie wróci na boisko.
 13 min.
VIDAL! Strzelał mniej więcej z tej odległości co Alaba. Pomylił się niewiele.
 12 min.
PIRLO! Świetny strzał z rzutu wolnego! Piłka spadała trochę jak po uderzeniu typowym dla Ronaldo. Ostatecznie wylądowała na górnej siatce.
 10 min.
Bayern zapędza się pod bramkę Starej Damy po raz pierwszy od... pierwszej minuty. Gospodarze szybko jednak gubią piłkę.
 8 min.
Kolejny korner dla Juve. Znowu bez pożądanego przez gości efektu.
 6 min.
Goście stosują bardzo wysoki pressing. Nic innego im zresztą nie zostało - dzięki bramce Alaby mamy mecz od pierwszej minuty.
 4 min.
Juventus szuka odpowiedzi - rzut rożny. Pirlo dośrodkowuje, Mueller wybija.
 1 min.
Alaba uderza z 30 metrów. Zasłonięty Buffon robi ruch w prawo, podczas gdy piłka nabiera rotacji i dokręca się w drugą stronę. Buffon nie sięga piłki!
 1 min.
GOOOOOOOOOOOL! DAVID ALABA! 26. SEKUNDA MECZU!
 1 min.
Gramy.
 20:42
Piłkarze wychodzą już na murawę. Na Allianz Arena oczywiście komplet publiczności.

Składy:

Bayern:
Neuer - Lahm, van Buyten, Dante, Alaba - Gustavo, Schweinsteiger - Müller, Kroos, Ribéry - Mandzukic

Juventus: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini, - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Peluso - Matri, Quagliarella

Początek relacji NA ŻYWO we Wprost.pl o godzinie 20:45.
Juventus, choć czaruje swoją grą w Serie A i prawdopodobnie obroni mistrzostwo, a do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów wraca po siedmiu latach, przeciwnika wylosował wyjątkowo niewdzięcznego. Bawaria wciąż pamięta upokorzenia, które musiała przeżyć w poprzednim sezonie. Porażka w finale Pucharu Niemiec z Borussią Dortmund, porażka w Bundeslidze z Borussią Dortmund, porażka w finale Ligi Mistrzów z londyńską Chelsea. Zespół Juppa Heynckesa miał w zeszłym sezonie w swoim zasięgu wszystko. Sezon zakończył bez najmniejszego sukcesu. Teraz jest żądny zemsty.

W tym roku Bawarczycy grają jak rozdrażniony nastolatek - bez skrupułów wyżywają się na słabszych przeciwnikach. W lidze mogli zostać mistrzami już w ostatni weekend, ale Borussii udało się odsunąć koronację w czasie. 78 zdobytych bramek i 13 straconych robi oszałamiające wrażenie. Ostatni wynik? 9:2 z Hamburgerem SV.

Nikt w Bayernie nie kalkuluje - Jupp Heynckes korzysta z absurdalnie szerokiej i wyrównanej kadry i demoluje rywali na wszystkich frontach. Ligę zespół Monachium już ma zaklepaną, jest głównym faworytem do zwycięstwa w Pucharze Niemiec. To jednak za mało - Bayern chce Pucharu Europy, który rok temu wymknął się mu z rąk w ostatnich minutach meczu.

Juventus, choć w Serie A radzi sobie niewiele gorzej od Bayernu i może być już właściwie pewien obrony tytułu mistrzowskiego, tego wieczoru faworytem zwyczajnie... nie będzie. Ręce pełne pracy będzie miał za to prawdopodobnie Gianluigi Buffon. Dziś jak rzadko kiedy będzie miał okazję do potwierdzenia swojej klasy.