Hattrick Fabregasa, powrót Abidala. FC Barcelona - Real Mallorca 5:0

Hattrick Fabregasa, powrót Abidala. FC Barcelona - Real Mallorca 5:0

Cesc Fabregas trzykrotnie pokonał bramkarza gości (fot. EXPA/ Alterphotos/ Acero / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
FC Barcelona pokonała Real Mallorca 5:0. Cesc Fabregas zdobył trzy gole, na boisko po długiej przerwie wrócił Eric Abidal. Lionel Messi nie wystąpił w spotkaniu.
Mecz Barcelona-Mallorca rozgrywano w ramach 30 kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. "Duma Katalonii" na Camp Nou nie miała żadnych problemów w starciu z ostatnim w tabeli Realem Mallorca.

Bohaterem spotkania był Cesc Fabregas, który dla FC Barcelony zdobył trzy bramki. W 20 minucie piłkarz otworzył wynik meczu (podawał Alexis Sanchez). Dwie minuty później na 2:0 podwyższył Sanchez - asystował Fabregas.

Ci sami gracze jeszcze przed przerwą zapewnili klubowi z Katalonii zwycięstwo. W 37 minucie po podaniu Sancheza strzelił Fabregas, chwilę później Sanchez cieszył się z bramki po drugiej w tym meczu asyście Cesca Fabregasa.

Tuż po przerwie trzeci raz na listę strzelców wpisał się Fabregas.

W 69 minucie na boisko wszedł owacyjnie przywitany przez kibiców gospodarzy Eric Abidal. Po przeszczepie wątroby Francuz nie grał w oficjalnym meczu FC Barcelony ponad rok.

W drużynie prowadzonej przez Tito Vilanovę nie pojawił się kontuzjowany Lionel Messi.

Po 30 kolejkach liderem Primera Division jest FC Barcelona, która ma 13 punktów przewagi nad Realem Madryt.