Widzew - Polonia: dużo bramek i niespodzianka w Łodzi

Widzew - Polonia: dużo bramek i niespodzianka w Łodzi

Widzew Łódź pokonał Polonię Warszawa (fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Walcząca o udział w europejskich pucharach Polonia Warszawa przegrała w Łodzi z miejscowy Widzewem 2:3.
Radość kibicom gospodarzy zapewnił w 10 minucie meczu Veljko Batrovic, który po szybkim kontrataku pokonał Sebastiana Przyrowskiego. Polonia Warszawa zdołała wyrównać w 34 minucie - bramkę samobójczą zdobył Marcin Kaczmarek.

W drugiej połowie łodzianie znów skutecznie kontratakowali. W 54 minucie Bartłomiej Pawłowski zapewnił gospodarzom prowadzenie 2:1. 11 minut później sędzia odgwizdał jedenastkę dla Widzewa, po faulu Martina Barana na Mariuszu Stępińskim. Rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Broź.

Polonia Warszawa próbowała odmienić losy spotkania. Kontaktowego gola zdobył w 82 minucie Tomasz Hołota. Choć obie strony miały jeszcze szanse na gole, wynik nie uległ zmianie. Widzew wygrał z Polonią 3:2. Dla łodzian było to pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Po 21 kolejkach Widzew Łódź z dorobkiem 26 punktów zajmuje 11 miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Polonia Warszawa zgromadziła 32 punkty i jest szósta. Do końca rozgrywek zostało 9 kolejek.