NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Malaga

NA ŻYWO: Borussia Dortmund - Malaga

Dodano:   /  Zmieniono: 10
Robert Lewandowski (fot. Federico Gambarini / Actionplus / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała 3:2 (1:1) Malagę i awansowała do półfinałów Ligi Mistrzów. Mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg - gospodarze zdobyli dwa gole w doliczonym czasie gry. Bramki dla gospodarzy strzelali Lewandowski, Reus i Santana. Dla gości - Joaquin oraz Eliseu.

Borussia Dortmund jest w półfinałach tegorocznej Ligi Mistrzów. Piłkarze Malagi nie wierzą, piłkarze Malagi we łzach.
 90+4 min.
KONIEC! NIE DO WIARY! Borussia jest w półfinale Ligi Mistrzów!
 90+2 min.
Lewandowski gra piłkę na aferę w pole karne. Goście znowu się gubią, tym razem piłkę do siatki wpycha Santana!
 90+2 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOL! SANTANA! NIEMOŻLIWE! DWA GOLE W DWIE MINUTY!
 90+1 min.
Wbicie piłki na aferę w pole karne Malagi. Goście gubią krycie, Santana nie wpycha piłki do siatki, ale poprawia go Reus.
 90+1 min.
GOOOOOOOOOOL! MARCO REUS!
 90+1 min.
4 minuty nadziei gospodarzy.
 90 min.
Subotić przed okazją - w BVB atakuje już każdy, nie broni raczej nikt. Obrońca BVB był jednak na spalonym.
 88 min.
Żółta kartka dla Toulalana.
 87 min.
Portillo zmienia Joaquina.
 86 min.
Hummels zmienia Gundogana.
 84 min.
Borussia nie ma już czasu - pośpiech, pośpiech.
 83 min.
Santa Cruz zmienia Baptistę.
 82 min.
Baptista podaje do Eliseu, który umieszcza piłkę w pustej bramce. Tylko że był spalony.
 82 min.
GOOOOOOOOOL! ELISEU! ZE SPALONEGO!
 81 min.
BVB zostało 10 minut. Juergen Klopp już odlatuje - nie wierzy, że ani Reus, ani Goetze nie wykorzystali swoich okazji.
 79 min.
GOETZE! ZNOWU NIE MA GOLA! Kolejna kapitalna interwencja Willy'ego! Goetze wpada w pole karne, gdzie wykorzystuje prostopadłe podanie i od razu uderza na dalszy słupek. Goetze uderza celnie - ale Willy znowu wystawia stopę, piłka mija słupek o centymetry!
 76 min.
REUS! NIEMOŻLIWE! Piszczek wbił piłkę na piąty metr, a na wślizgu zaatakował ją Reus. Niemiec uderzył precyzyjnie - ale Willy instynktownie obronił nogą.
 74 min.
Zmiana również u gości. Eliseu za Dudę.
 72 min.
Schieber za Błaszczykowskiego, Sahin za Bendera. Schieber na szpicę, Lewandowski się wycofuje za niego. Bardzo ofensywne ustawienie, ale przecież gospodarze nie mają czego bronić.
 71 min.
Dwadzieścia minut do końca. Czas ucieka gospodarzom, to już ostatnie minuty na spokojną grę. Za dziesięć minut będzie już bardzo nerwowo.
 70 min.
WEIDENFELLER! Kolejna świetna interwencja po petardzie Toulalana.
 69 min.
GOOOL? NIE! Piszczek dośrodkowuje, Błaszczykowski podaje głową do Lewandowskiego, ten strzela gola. Ale i Lewandowski, i Błaszczykowski byli na spalonym.
 67 min.
Teraz rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Lewandowskim. Reusowi... schodzi piłka. Gra tam, gdzie nie ma jego kolegów.
 65 min.
Rzut wolny dla Malagi po zagraniu ręką Suboticia. Tym razem gospodarze się nie pogubili - spalony.
 62 min.
Prawdziwy teatr w wykonaniu Gameza, który twierdzi, że Schmelzer go uderzył, choć raczej w niego pechowo wpadł. Kartkę dostaje tylko zawodnik Malagi.
 60 min.
Po rzucie rożnym kontra gości, którą przerywa Schmelzer. Żółta kartka.
 59 min.
Kapitalna piłka do Piszczka. Polak nie gra jednak z okolic pola karnego do Reusa - próbuje zejść do środka i zdobywa tylko rzut rożny.
 58 min.
Borussia nieco zwalnia grę - ale czy ma na to czas? Obrońcy bez sensu wymieniają piłkę między sobą, w końcu Santana gra do bramkarza... gości. Juergen Klopp wścieka się przy linii bocznej. Dosłownie wychodzi z siebie.
 56 min.
Drugie dośrodkowanie już dużo lepsze - ale piłkę wybija Joaquin.
 56 min.
Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Reus gra krótko do Schmelzera, ten dośrodkowuje. Będzie jeszcze jeden korner.
 54 min.
Absurdalny atak wyprostowaną nogą Sancheza! Reus szczęśliwie się z nim minął, znokautowany został za to Gamez z Malagi.
 53 min.
GOETZE! Psuł tydzień temu, marnuje i teraz! Piłka po złym zagraniu głową Sancheza trafia do Niemca w polu karnym. Goetze z kilku metrów kiksuje i uderza z woleja w same trybuny.
 51 min.
Tym razem rzut wolny dla Borussii. Reus gra za krótko, goście wybijają, ale kontry nie ma - przerywa ją Gundogan.
 48 min.
WEIDENFELLER! JAK ON TO ZROBIŁ! Znowu fatalne zachowanie obrońców BVB przy rzucie wolnym. Demichelis urwał się obrońcom i dograł głową do Joaquina, który znowu świetnie uderzył głową. Bramkarz BVB znowu sobie poradził, ale jak - nie wiadomo. Cudowna parada.
 47 min.
LEWANDOWSKI! Kolejna świetna, szybka akcja BVB. Goetze zgrał tym razem prosto do Lewandowskiego, który tuż sprzed pola karnego uderzył jednak prosto w golkipera.
 47 min.
Oba zespoły na razie bez zmian.
 46 min.
Gramy i czekamy na kolejne gole.
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy - zakończyła ją świetna okazja Joaquina, który dobrze uderzył głową po rzucie wolnym, ale Weidenfeller uratował zespół. Piękna akcja BVB i remis - ale w półfinale póki co jest Malaga.
 45 min.
Borussia totalnie dominuje w ostatnich minutach pierwszej połowy. Sędzia dolicza 60 sekund.
 43 min.
Reus na przebój wpada w pole karne i chce grać do Piszczka, ale w ostatniej chwili zostaje zablokowany.
 42 min.
W półfinale wciąż jest Malaga, ale nie może już sobie pozwolić na błąd. Robert Lewandowski strzela szóstą bramkę w tegorocznej LM!
 40 min.
Piłkarze BVB - w tym Piszczek i Błaszczykowski - grają na prawym skrzydle z pierwszej piłki. W końcu Goetze gra do Reusa, który piętką odgrywa z pierwszej piłki do Lewandowskiego. Polak podcina piłkę, mija bramkarza i pakuje piłkę do siatki!
 40 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI! NIESAMOWITA AKCJA!!
 38 min.
Kolejna akcja trzech Polaków: Piszczek dośrodkowuje, Błaszczykowski przedłuża głową, Lewandowski walczy z Willym o piłkę w powietrzu. Gra bez rąk i przegrywa.
 37 min.
Borussia ma okazję na kontrę. Lewandowski gra jednak za plecy Goetze.
 35 min.
Korner dla Malagi. Dobra piłka, Weidenfeller niepewnie, ale jednak wybija.
 34 min.
Subotić gra z linii obrony aż do Lewandowskiego. Polak w polu karnym nie ma jednak szans z bramkarzem.
 32 min.
Rzut rożny dla BVB. Goetze gra dobrą piłkę, ale nie dochodzi do niej spalony.
 29 min.
Gospodarze lekko panikują - zaczynają grać coraz szybciej, ale bardzo niedokładnie.
 27 min.
Borussia potrzebuje dwóch bramek do awansu - przy założeniu, że Malaga nie strzeli kolejnej. Odbija się czkawką bezbramkowy remis z pierwszego spotkania.
 25 min.
Dużo przypadkowości - nikt z gospodarzy nie potrafi porządnie wybić piłki z okolic pola karnego. Isco gra do Joaquina, który na zamach bierze Schmelzera i uderza po ziemi koło słupka. Weidenfeller kapituluje.
 25 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! JOAQUIN! BORUSSIA W OPAŁACH!
 24 min.
Świetna gra defensywna obu zespołów. Malaga rusza z kontrą, ale Santana zatrzymuje gości. Piłka trafia do Lewandowskiego i rusza kontra w drugą stronę. Polak próbuje dryblować Demichelisa, ale przegrywa pojedynek.
 22 min.
Malaga po raz pierwszy od dłuższego czasu melduje się na połowie gospodarzy. Akcję przerywa faul na Gundoganie.
 19 min.
Akcja trzech Polaków - Lewandowski gra do Błaszczykowskiego, ten chce uruchomić i tak już nadto rozpędzonego Piszczka. Błaszczykowski podaje po prostu... źle.
 18 min.
Borussia coraz bardziej się rozkręca. Gospodarze już rządzą na boisku. Czas na bramki?
 16 min.
LEWANDOWSKI! TO MÓGŁ BYĆ GOL! Akcja Goetze - Lewandowski zakończona strzałem z 20 metrów tego drugiego. Polak zauważył wysuniętego Willy'ego i spróbował go przelobować. Piłka wylądowała na siatce.
 15 min.
Borussia przejmuje piłkę na połowie rywala. Futbolówka trafia do Lewandowskiego, który od razu dośrodkowuje w pole karne. Goście wybijają, ale Borussia znowu przejmuje piłkę. I od nowa atak pozycyjny - zakończony spalonym Reusa.
 12 min.
Borussia bez pomysłu. Obrońcy wymieniali piłkę między sobą przez jakąś minutę. W końcu długie zagranie - i strata.
 10 min.
Głupi faul Bendera. Żółta kartka już w 10. minucie.
 9 min.
Kilka szybkich podań i obrona Malagi rozmontowana. Niestety Lewandowski był na minimalnym spalonym.
 8 min.
Piszczek gra efektowną klepkę z Błaszczykowskim. Obrońca nie dochodzi jednak do piłki zwrotnej - akcję kasuje pewnym, ale czystym wślizgiem Demichelis.
 6 min.
Malaga ustawia się bardzo mądrze. Obrońcy BVB czaili się z piłką pół minuty na własnej połowie. Kiedy Subotić spróbował zagrania na drugą połowę - od razu przejęli ją goście.
 4 min.
Naprawdę można odnieść wrażenie, że równiutka murawa w Dortmundzie bardziej odpowiada gościom. BVB przytłumione.
 3 min.
Malaga zaczyna ten mecz odważniej. Kolejna akcja kończy się faulem w ataku Joaquina.
 2 min.
Pierwsza próba dośrodkowania Sergio Sancheza. Od bramki zacznie Weidenfeller.
 1 min.
Zaczęło się!
 20:43
Zawodnicy wychodzą na murawę. A na trybunach olbrzymia oprawa!

Składy:

Borussia Dortmund:
Weidenfeller (C); Piszczek, Subotic, Santana, Schmelzer; Blaszczykowski, Gundogan, Bender, Reus; Götze, Lewandowski

Málaga CF: Willy; Jesús Gámez, Sergio Sánchez, Demichelis, Antunes; Joaquín, Toulalan, Camacho, Duda (C); Isco, Baptista
Tak naprawdę kibice Borussii Dortmund będą przeżywali dzisiaj emocje tylko i wyłącznie z powodu strzeleckiej nieudolności Dortmundczyków. W Maladze Borussia mogła wygrać nawet kilkoma bramkami, ale trzy doskonałe okazje zmarnował Mario Goetze, a jedną - wręcz perfekcyjną - Robert Lewandowski, który z około 10 metrów nie trafił do bramki mając idealnie wyłożoną piłkę.

Zawodnicy BVB będą musieli się dzisiaj zmierzyć przede wszystkim ze sobą. Ich trener, Juergen Klopp, znany jest ze zdejmowania z nich odpowiedzialności. W dwóch poprzednich sezonach, kiedy Borussia lała Bayern Monachium przy każdej możliwej okazji, Klopp przed każdym ze spotkań powtarzał, że jego zawodnicy nie są faworytami, że jego zawodnicy nic nie muszą. Dzisiaj muszą.

Malaga jest przeciwnikiem ich w zasięgu - pokazał to zresztą pierwszy mecz. Borussia nie po to wygrała grupę śmierci, żeby zatrzymać się teraz, tuż przed półfinałami, w których najprawdopodobniej zobaczymy Bayern Monachium, FC Barcelonę i Real Madryt. Prawdziwie elitarne grono.

Dobrą wiadomością dla polskich kibiców jest powrót do zdrowia Jakuba Błaszczykowskiego. Nie wiadomo czy kapitan reprezentacji Polski wybiegnie w pierwszym składzie razem z Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem - ale na pewno będzie czekał na swoją okazję na ławce rezerwowych.

A Malaga? Jeżeli chce awansować, będzie musiała się wznieść na absolutne wyżyny swoich możliwości. Pokazał to już mecz w Hiszpanii, gdzie gospodarze dali się zdominować lepiej grającym piłką w środku pola zawodnikom westfalskiego klubu. W ostatniej kolejce Primera Division Malaga uległa 2:4 Realowi Sociedad. Podopieczni Manuela Pellegriniego grali jednak w rezerwowym składzie. Oni - tak jak BVB - najważniejszy mecz sezonu zagrają dzisiaj.