NA ŻYWO: Borussia Dortmund - FSV Mainz

NA ŻYWO: Borussia Dortmund - FSV Mainz

Robert Lewandowski podczas meczu z FSV Mainz (fot. firo Sportphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała 2:0 (1:0) FSV Mainz w meczu 30. kolejki Bundesligi. Wynik meczu w pierwszej minucie meczu otworzył Marco Reus. W 87. minucie na 2:0 strzelił Robert Lewandowski.
 90+2 min.
Koniec. Borussia wygrywa pewnie i bez przemęczania się, Lewandowski strzela bramkę w 12. meczu z rzędu. Teraz Real Madryt.
 90+1 min.
Sędzia dolicza dwie minuty.
 90 min.
Żółta kartka dla Wetklo.
 87 min.
Grosskreutz sprytnie przepuszcza piłkę, Leitner gra w pole karne do wchodzącego Piszczka. Polski obrońca spod linii końcowej wykłada piłkę przed bramkę - Lewandowski tylko dostawia nogę.
 87 min.
GOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI! ASYSTA PISZCZKA!
 86 min.
Reus kończy grę. Zastępuje go Leitner.
 83 min.
Dwa rzuty rożne dla Mainz. Po pierwszym piłkę wybił Hummels, po drugim sędzia odgwizdał faul.
 81 min.
Zmiana w Mainz. Caligiuri zmienia Rukawycję.
 79 min.
Schmelzer przerywa kontrę. Żółta kartka.
 79 min.
Rzut wolny dla BVB z okolic narożnika pola karnego. Reus gra za płasko i goście wybijają.
 78 min.
Żółta kartka dla Zimlinga.
 77 min.
Rzut rożny dla BVB. Dośrodkowanie i świetny strzał głową Hummelsa! Piłkę wybił kryjący słupek Svensson.
 74 min.
Schieber zmienia Goetze.
 73 min.
Groźny strzał Szalai z 20 metrów - tuż obok słupka.
 72 min.
Lewandowski zbiega z piłką do środka i gra do Gundogana, który od razu odgrywa do Polaka w pole karne. Wetklo jest przy piłce pierwszy.
 71 min.
Borussia generalnie gra ostrożne i spokojnie. Ale to zrozumiałe, Dortmundczycy nie chcą mieć żadnych kontuzji przed meczem z Realem.
 70 min.
Mueller zmienia Parkera.
 67 min.
Korner dla BVB. Goetze dośrodkowuje, skacze Hummels. Goście wybijają piłkę.
 66 min.
25 minut do końca meczu. Jeżeli Lewandowski chce przedłużyć swoją serię strzelecką powinien się bardziej sprężyć.
 65 min.
REUS! Ależ pudło! Niemiec wycofał piłkę z pola karnego do Lewandowskiego, który od razu mu odegrał. W międzyczasie Niemiec lepiej się ustawił, ale z ośmiu metrów i tak huknął nad bramką.
 62 min.
Błaszczykowski schodzi z boiska. W jego miejsce Grosskreutz.
 61 min.
Rzut wolny dla Borussii. Sahin dośrodkowuje bardzo dokładnie, ale goście sobie radzą i wybijają.
 58 min.
Rzut rożny dla Mainz kończy się kontrą BVB. Piszczek dostaje piłkę w środku pola i rusza na bramkę. Z powodu braku krycia Polak wypuszcza sobie bardzo mocno piłkę. Wtedy z bramki wychodzi Wetklo i wybija futbolówkę aż 30 metrów od bramki.
 57 min.
Risse schodzie, w jego miejsce Szalai.
 54 min.
Rzut wolny dla BVB. Piłka spada w polu karnym Mainz, w końcu wybija ją Pospech.
 52 min.
SCHMELZER! W ciągu dwóch minut powinien strzelić dwa gole! Lewandowski rusza z piłką z głębi pola. Polak gra do Reusa, który ubiega wychodzącego z bramki Wetklo i gra do Schmelzera. Obrońca nie trafia do pustej bramki - tylko boczna siatka!
 51 min.
SCHMELZER! Ależ blisko gola! Lewandowski wykłada nabiegającemu obrońcy piłkę. Schmelzer uderza z kilkunastu metrów tuż obok dalszego słupka.
 48 min.
Zimling uderza z dystansu - trochę na wiwat.
 47 min.
Druga połowa zaczyna się od bolesnego starcia Gundogana z jednym z rywali. Trener Klopp jest bardzo niezadowolony.
 46 min.
Gramy.
 45 min.
Sędzia pierwszej połowy nie przedłuża. Przerwa. Borussia zrobiła swoje szybko, potem było dość... weekendowo.
 43 min.
Rzut rożny dla Mainz. Gospodarze szybko wybijają futbolówkę.
 41 min.
Pogubiła się obrona BVB - Parker wychodził na czystą pozycję, kiedy zatrzymał go Hummels. Niemiec może się cieszyć, że dostał tylko żółtą kartkę.
 40 min.
Borussia delikatnie przyspiesza pod koniec pierwszej części gry.
 37 min.
Wysoki pressing - Borussia odbiera piłkę już 30 metrów od bramki. Lewandowski gra na skrzydło do Piszczka i wbiega w pole karne. Piszczek dośrodkowuje delikatnie za wysoko. Lewandowski strzela głową, ale słabo.
 36 min.
Lewandowski przejmuje piłkę w głębi pola i gra prostopadłą piłkę do Reusa. Znowu spalony.
 33 min.
Gundogan wrzuca piłkę w pole karne do wbiegającego Piszczka. Szybszy od Polaka jest bramkarz Mainz.
 31 min.
Reus otrzymuje żółtą kartkę za ostry faul.
 29 min.
Świetna piłka do Lewandowskiego - Polak wychodzi do prostopadłego podania, mija bramkarza, bramkarz go podcina! Karny? Sędzia odgwizduje spalonego, którego - jak pokazują powtórki - nie było! Ależ sędziowska pomyłka!
 27 min.
FSV Mainz wysyła sygnał ostrzegawczy! Baumgartlinger rusza skrzydłem i wbija piłkę przed bramkę. Parker mija się z futbolówką o włos.
 26 min.
LEWANDOWSKI! Ależ pudło! Przypadkowa piłka trafia pod jego nogi w polu karnym Mainz. Polak składa się do strzału z kilkunastu metrów - chce uderzać w okienko, myli się dość poważnie.
 26 min.
Piłka trafia do Błaszczykowskiego w polu karnym Mainz. Polak otoczony czterema zawodnikami próbuje ją podbić i uciec - bezskutecznie.
 23 min.
Zawodnicy Mainz czują swoją okazję. Na razie w ogóle na przeprowadzenie akcji i co raz odważniej rozgrywają.
 21 min.
Dwadzieścia minut za nami. Borussia delikatnie zwalnia tempo.
 18 min.
Rzut wolny dla Borussii. Reus dorzuca piłkę w pole karne, Svensson wybija, Mainz rusza z kontrą. Pospech dośrodkowuje ze skrzydła w pole karne Borussii - prosto w ręce Weidenfellera.
 15 min.
Rzut rożny dla BVB po akcji Błaszczykowskiego i Piszczka. Reus dośrodkowuje, Błaszczykowski fantastycznie przedłuża podanie nogą do Suboticia. Obrońca strzela z kilku metrów, Wetklo broni na refleks!
 12 min.
Borussia Dortmund prawdopodobnie chce dzisiaj pobić klubowy rekord w liczbie podań.
 11 min.
Piszczek wpada w pole karne skrzydłem i próbuje dograć piłkę do Reusa. Podaje niecelnie.
 10 min.
Gospodarze grają w dziada z zawodnikami Mainz. Świetna kontrola nad piłką Dortmundczyków! Szybko zdobyta bramka ustawiła spotkanie.
 8 min.
Gospodarze od początku grają na bardzo wysokich obrotach. Goście dali się zepchnąć pod własną bramkę, ich trener jest wściekły.
 6 min.
Sahin dośrodkowuje z narożnika, kilka główek, piłka ląduje w rękawicach bramkarza.
 6 min.
REUS! Mogło być 2:0! Goetze przepuścił piłkę i obrońcy gości totalnie się pogubili. Reus uderzył z linii pola karnego, Wetklo przeniósł piłkę nad poprzeczką.
 5 min.
Rzut rożny dla BVB. Futbolówka nie leci wysoko, ale wszyscy się z nią mijają.
 3 min.
Hummels znowu gra do przodu - tym razem niedokładnie. Borussia już się bawi.
 1 min.
Hummels przerzuca piłkę z linii obrony do ataku. Goetze ruszający do futbolówki zderza się z bramkarzem Mainz, do piłki dopada Reus i pakuje ją do pustej siatki z kilkunastu metrów.
 1 min.
GOOOOOOOOOOOL! REUS! CO ZA POCZĄTEK!
 1 min.
Zaczęli.
 15:29
Zawodnicy wychodzą na murawę.

Składy:

Borussia Dortmund:
Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Sahin - Blaszczykowski, Götze, Reus - Lewandowski

FSV Mainz: Wetklo - Bell, Svensson, Noveski, Pospech - Baumgartlinger, Zimling - Risse, Malli, Rukawycja - Parker
Ciężko oprzeć się wrażeniu, że dla zespołu z Dortmundu dzisiejszy mecz ma przede wszystkim wymiar... treningowy. Borussia nie obroni już krajowego mistrzostwa - zapewnić sobie je w rekordowo szybkim tempie zdążył już Bayern Monachium.

W Westfalii najważniejszym piłkarskim tematem jest oczywiście środowy pojedynek w Lidze Mistrzów z Realem Madryt. To już półfinał, siłą rzeczy mecz z Mainz schodzi na drugi plan. Borussia już w tym sezonie dwukrotnie rywalizowała z "Królewskimi" - w fazie grupowej. Mecz u siebie wygrała, w Madrycie z kolei zremisowała.

Na boisku powinniśmy dzisiaj zobaczyć wszystkich trzech Polaków grających na co dzień w Borussii Dortmund. Robert Lewandowski będzie mógł podtrzymać swoją strzelecką serię. Gdyby trafił do siatki, dzisiaj, byłby to taki dwunasty mecz z rzędu. Jesienią Polak strzelił Mainz dwie bramki.