NA ŻYWO: Manchester United - Aston Villa

NA ŻYWO: Manchester United - Aston Villa

Kadr z meczu Aston Villa - Manchester United (fot. Simon Stacpoole / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester United pokonał 3:0 (3:0) Aston Villę w meczu 34. kolejki Premier League. Wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Robin van Persie. Dzięki wygranej "Czerwone Diabły" po raz dwudziesty zostały mistrzem Anglii.
 22:51
Zawodnicy nowego mistrza Anglii świętują na murawie. Na trybunach trwa święto, a Sir Alex Ferguson zaprasza członków sztabu na boisko.
 90+2 min.
Koniec! Manchester United został po raz dwudziesty mistrzem Anglii! Wielkie święto na Old Trafford!
 90+2 min.
Na stadionie robi się coraz głośniej.
 90+1 min.
Dzisiaj Fergie Time nie będzie potrzebne. Sędzia dolicza 120 sekund.
 90 min.
Kamery pokazały przebitkę z ulic Manchesteru. Jest bardzo, bardzo czerwono. Niebieska część miasta dzisiaj pochowana po domach.
 89 min.
Drugi zagrany za płasko - goście szybko wybijają.
 89 min.
Korner dla Diabłów. Krótkie rozegranie, piłka trafia do Rafaela, dośrodkowanie i... kolejny rzut rożny.
 87 min.
Rzut wolny dla Aston Villi z nieco ponad 20 metrów. El Ahmadi uderza bezpośrednio prosto w rękawice De Gei.
 86 min.
Ole, ole, ole, ole, ole. Podanie za podaniem.
 85 min.
Valencia sprytnie dośrodkowuje w pole karne Guzana. Ale w praktyce Ekwadorczyk trafia w plecy zaskoczonego Giggsa.
 82 min.
Czerwone Diabły dalej bawią się w wymianę podań. Kibice każde z nich fetują okrzykiem "ole".
 80 min.
Zmiana w zespole Aston Villi. Bennett schodzi, w jego miejsce na placu gry melduje się Clark.
 77 min.
KAGAWA! CO ZA PUDŁO Z OŚMIU METRÓW! Dostał Japończyk doskonałe podanie spod linii końcowej, przedryblował rywala i stanął oko w oko z bramkarzem. Mógł wybrać róg bramki i wybrał - drugie piętro trybun.
 75 min.
Wykonanie rzutu rożnego fatalne - piłka przelatuje nad polem karnym.
 75 min.
EL AHMADI! Ależ strzał z 35 metrów! De Gea musiał przenieść piłkę nad poprzeczką!
 74 min.
Goście dwoją się i troją żeby zdobyć chociaż bramkę honorową. Kiedy jednak zbliżają się do bramki zaczynają się gubić.
 72 min.
Wayne Rooney kończy udział w tym meczu. Bardzo dobre zawody Anglika i cudowna asysta. Zmienia go Welbeck.
 71 min.
EVANS! Rzut rożny dla United. Rooney dośrodkowuje, piłka spada pod nogi Evansa, który uderza z półwoleja. Jeden z gości wybija piłkę z linii bramkowej!
 70 min.
Giggs rusza skrzydłem. Podaje w pole karne do Kagawy, który zaczyna sobie... podbijać piłkę w poszukiwaniu pozycji do strzału. Podwórkowa żonglerka kończy się stratą.
 67 min.
Weimann dość przypadkowo przedziera się z piłką na prawym skrzydle. Dośrodkowuje (uderza?) jedna zbyt mocno i niedokładnie.
 66 min.
Gospodarze wymieniają dziesiątki bezproduktywnych podań w środku pola. Jakby czekali na końcowy gwizdek już teraz.
 63 min.
Rooney! Zmarnował dwie okazje w ciągu kilkunastu sekund. Jego pierwszy strzał z 20 metrów został zablokowany. Drugi z 15 poleciał wysoko ponad poprzeczką.
 61 min.
Godzina gry za nami. Manchester United nie wygląda jak Manchester United - przynajmniej w porównaniu z pierwszą połową.
 58 min.
Rooney traci piłkę na własnej połowie. Ta trafia do Weimanna, który od razu odgrywa w pole karne do Benteke. Napastnik The Villans jest tak dokładnie kryty, że nawet nie oddaje nieczystego strzału.
 55 min.
Gospodarze już jak gdyby trybie oszczędzania energii. Za tydzień mecz z Arsenalem na Emirates Stadium. "Diabły" mają już mistrzostwo, ale chcą jeszcze pobić ligowy rekord zdobytych punktów.
 53 min.
BENTEKE! Aston Villa przejęła piłkę 30 metrów do bramki De Gei. Futbolówka szybko trafia do Benteke, który jeszcze szybciej uderza przy słupku. De Gea świetnie interweniuje. Goście w natarciu!
 50 min.
VAN PERSIE! Wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu głową jednego z gości!
 49 min.
Niepewna interwencja De Gei po dośrodkowaniu - piłka wypadła mu z rąk. Rafael od razu wybija futbolówkę poza boisko. Będzie rzut rożny.
 48 min.
Jeszcze jeden rzut rożny. Znowu dogrywa Giggs. Płaskie zagranie i start kilku zawodników do piłki. Pierwszy przy futbolówce jest Rooney, ale wchodzi mu w paradę Evra. Od bramki zacznie Guzan.
 47 min.
Rzut rożny dla Manchesteru United. Giggs gra dochodzącą piłkę, gospodarze wybijają.
 46 min.
El Ahmadi zmienia od początku drugiej połowy N'Zogbię.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+2 min.
Przerwa. "Czerwone Diabły" 45 minut od dwudziestego tytułu mistrzowskiego! Gospodarze rozegrali huraganowy pierwszy kwadrans, później trochę zwolnili tempa. Ale wydaje się, że jeżeli przyspieszą, to padną kolejne bramki. Jakby to zależało dzisiaj tylko od nich.
 45+2 min.
Evra wpadł w pole karne z piłką. Gdyby zrobił zwód do prawej znalazłby się przed bramką. Zrobił jednak ruch do lewej i wyleciał z piłką do linii końcowej, po czym ją stracił.
 45 min.
Sędzia dolicza dwie minuty.
 42 min.
Agbonlahor dostaje piłkę na szesnastym metrze. Niczym wytrawny szczypiornista obraca się z piłką i uderza - obok słupka.
 41 min.
Cztery podania z pierwszej piłki i futbolówka trafia na skrzydło do Giggsa. Ten jednak wbija piłkę zbyt głęboko pod bramkę - łapie ją Guzan.
 40 min.
Ferdinand wrócił na ławkę. Zmiany na razie nie będzie.
 39 min.
Rzut wolny dla Aston Villi. Piłkę spokojnie wyłapuje De Gea.
 36 min.
Goście totalnie są całkowicie oszołomieni. A do końca spotkania jeszcze godzina gry...
 33 min.
Ryan Giggs korzysta z niefrasobliwości obrońców Aston Villi i rusza na bramkę bez krycia. Może kończyć akcję sam, ale woli zapracować na hat-tricka van Persiego. Podaje do Holendra, który mija bramkarza i pakuje piłkę pod poprzeczkę!
 33 min.
GOOOOOOOOOOL! HAT-TRICK VAN PERSIEGO! DRUGA ASYSTA GIGGSA!
 31 min.
Po dośrodkowaniu z kornera piłka spada w polu karnym United. Gospodarze mają problemy z wybiciem jej, ale goście mają jeszcze większe kłopoty z wykorzystaniem sytuacji.
 31 min.
Kontra gości. N'Zogbia uderza z ostrego kąta, po rykoszecie będzie rzut rożny. Dopiero pierwszy w tym meczu.
 29 min.
Rio Ferdinand poderwał się do rozgrzewki. Evans chyba ma uraz.
 28 min.
Evra przerywa kontrę Aston Villi. Żółta kartka.
 26 min.
Gospodarze już tak ostro nie atakują bramki Guzana. Raczej bawią się w koronkowe akcje na połowie The Villans.
 24 min.
Gra znowu toczy się na połowie Aston Villi. Goście skupiają się na wybijaniu piłek.
 22 min.
Błąd Valencii na skrzydle. Na jego szczęście Bennett, który ma mnóstwo miejsca, dośrodkowuje w pole karne De Gei po prostu fatalnie.
 21 min.
Na trybunach już trwa fiesta. Kibice MU rozwiesili mnóstwo transparentów gloryfikujących sir Alexa Fergusona.
 19 min.
Giggs ostro fauluje, ale kartki nie ma. Ale nie od dzisiaj ani wczoraj wiadomo, że Walijczykowi często wolno... więcej.
 16 min.
Carrick widzi wysuniętego z bramki Guzana i uderza z połowy boiska. Niecelnie, ale napór United trwa.
 13 min.
Rooney rusza z piłką. Długo się nie zastanawia - zagrywa do van Persiego górą jeszcze z własnej połowy. Holender nabiega na piłkę i uderza z woleja z 18 metrów w samo okienko!
 13 min.
GOOOOOOOOOOOL! VAN PERSIE! NIESAMOWITY WOLEJ!
 12 min.
BENTEKE! Aston Villa kilkoma podaniami wyprowadziła kontrę dwóch na dwóch. Benteke uderzył technicznie, ale tuż nad poprzeczką.
 10 min.
RAFAEL! SŁUPEK! Co za bomba z 30 metrów! Guzan był bez szans.
 8 min.
VAN PERSIE! Znowu nie strzelił drugiego gola! Ryan Giggs łyknął na skrzydle obrońcę jakby był ze dwadzieścia lat młodszy, po czym dośrodkował w pole karne. Van Persie po jego dośrodkowaniu ani dobrze nie strzelił, ani dobrze nie zgrał piłki.
 6 min.
Prawa flanka United dzisiaj w natarciu. Tym razem atakował Rafael, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.
 5 min.
Z nieprawdopodobnym impetem gospodarze rzucili się na Aston Villę. Diabły chcą cieszyć się z mistrzostwa już dzisiaj!
 3 min.
VAN PERSIE! Mógł mieć dwa gole w trzy minuty! Tym razem uderzał z woleja po centrze Valencii. Tuż nad poprzeczką!
 2 min.
Dośrodkowanie w pole karne - wydaje się, że jest za długie. Ale Ryan Giggs w doskonały sposób zgrywa piłkę tuż przed bramkę. Van Persie wpycha piłkę do siatki z najbliższej odległości!
 2 min.
GOOOOOOOOOOOL! ROBIN VAN PERSIE!
 1 min.
Gramy.

Składy:

Manchester United:
De Gea - Rafael, Jones, Evans, Evra - Valencia, Giggs, Carrick, Kagawa - Rooney, van Persie

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Baker, Bennett - Westwood, Delph, N’Zogbia, Weimann - Agbonlahor, Benteke
Podopieczni Sir Alexa Fergusona mogą dzisiaj zdobyć tytuł dzięki fatalnej niedzielnej porażce Manchesteru City z Tottenhamem na White Hart Lane. Jeszcze urzędujący mistrzowie Anglii prowadzili z "Kogutami" od piątej minuty, ale w drugiej połowie meczu dali sobie wbić trzy bramki w przeciągu zaledwie siedmiu minut.

Manchester United ma dzięki temu 81 punktów, a Manchester City tylko 68. Jeżeli gospodarze dzisiaj wygrają, "Obywatele" stracą nawet matematyczne szanse na obronę wywalczonego rzutem na taśmę tytułu z zeszłego roku.

Spotkanie wcale nie musi być jednak dla "Czerwonych Diabłów" lekkie, łatwe i przyjemne. Aston Villa zajmuje w tej chwili ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli i ma zaledwie trzy punkty przewagi nad osiemnastym Wigan. The Villans potrzebują dzisiaj trzech punktów równie mocno co Manchester United.