NA ŻYWO: Real Madryt - Borussia Dortmund

NA ŻYWO: Real Madryt - Borussia Dortmund

Robert Lewandowski rusza do piłki (fot. CITYPRESS24 / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Real Madryt pokonał Borussię Dortmund 2:0 (0:0) w rewanżowym spotkaniu półfinału Ligi Mistrzów. Bramki dla "Królewskich" strzelali Karim Benzema oraz Sergio Ramos. Do finału awansowała jednak Borussia Dortmund dzięki wygranej 4:1 w pierwszym spotkaniu.
 90+6 min.
KONIEC! BORUSSIA DORTMUND W FINALE LIGI MISTRZÓW! Zagra w nim trzech Polaków: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.
 90+5 min.
Flegmatyczny przez większość meczu Juergen Klopp w końcu się obudził.
 90+4 min.
Błaszczykowski rusza z kontrą prawą flanką. Spod linii końcowej dogrywa jednak do Reusa niedokładnie.
 90+2 min.
Howard Webb doliczył albo, pięć, albo sześć minut. Sędzia techniczny się gubi. Na dodatek okazuje się, że Santana zmienił Bendera a nie Błaszczykowskiego. Czyli Bender po kontuzji do gry nie wrócił.
 90+1 min.
Santana zmienia Błaszczykowskiego.
 90+1 min
Mecz potrwa jeszcze sześć minut!
 90 min.
Bender kontuzjowany. Zaraz opuści boisko. Ile doliczy Howard Webb?
 88 min.
Benzema wycofuje piłkę na szósty metr. Ramos uderza pod poprzeczkę obok bezradnych obrońców! A wydawało się, że Borussia ma już wszystko pod kontrolą! Kolejna bramka da awans "Królewskim"!
 88 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! RAMOS! BORUSSIA W OPAŁACH!
 88 min.
WEIDENFELLER! Po rzucie rożnym piłka trafiła na przedpole do Benzemy. Francuz uderzył od razu, piłka po rykoszecie niemalże wpadła do siatki pod poprzeczką.
 87 min.
Juergen Klopp muruje bramkę. Robert Lewandowski schodzi, zastępuje go Sebastian Kehl.
 86 min.
Emocje na Santiago Bernabeu sięgają zenitu. Gospodarze poczuli krew! Dwie bramki dają im awans. Co czuje Lewandowski, który trafił w poprzeczkę?
 85 min.
Rzut wolny dla Realu. Dośrodkowanie Oezila i wyjście z bramki Weidenfellera.
 83 min.
Szybka akcja Realu. Piłkę na skrzydle dostaje Oezil. Niemiec wbija ją tuż przed bramkę - do siatki wpycha ją Benzema.
 83 min.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! BENZEMA! BĘDĄ EMOCJE!
 81 min.
Żółta kartka dla Khediry.
 79 min.
Żółta kartka dla Ramosa za faul na Piszczku.
 77 min.
Rzut wolny dla Realu. Modrić gra wysoką piłkę, a w powietrzu jest dzisiaj bezbłędny Hummels.
 76 min.
LEWANDOWSKI! Reus wpada w pole karne, ściąga na siebie trzech obrońców i gra do "Lewego". Polak przyjmuje tym razem piłkę, ale jego strzał zostaje zablokowany. Obrońcy Realu zdążyli zostawić Reusa i zablokować Polaka.
 76 min.
Borussia jest o kwadrans od finału Ligi Mistrzów.
 73 min.
Khedira uderza z 30 metrów i jest kolejnym piłkarzem "Królewskich", który lubuje się dzisiaj w strzałach po trybunach.
 72 min.
Dośrodkowanie Di Marii. Kaka wybiega zza pleców Bendera i uderza z wyskoku. Tuż obok bramki! Od kilku minut nowe siły wstąpiły w "Królewskich". Borussia swoje okazje w tej połowie już zmarnowała.
 71 min.
Wrzutka w pole karne BVB. Ronaldo przedłuża głową, Di Maria atakuje piłkę wślizgiem. Ale nie wyrabia się.
 70 min.
Ronaldo dostał wreszcie niezłe podanie. Ale z linii pola karnego uderzył z czuba ponad poprzeczką.
 69 min.
Real zaczyna grać trochę w stylu Premier League. Szybkie akcje, długie piłki, dużo dośrodkowań. Ale "Królewscy" są bardzo nieskuteczni.
 67 min.
Khedira zmienia Xabiego Alonso.
 66 min.
Dwadzieścia minut drugiej połowy za nami. Real może już uratować tylko cud. Goście mają dwie bramki zapasu i przeważają.
 65 min.
Kolejna okazja BVB! Błaszczykowski dostaje w podanie pole karne, zamiast strzelać próbuje podać. Zostaje zablokowany.
 63 min.
Jeżeli ktoś spodziewał się naporu Realu w drugiej połowie to musi być zawiedziony. W tej połowie to BVB przeważa i konstruuje stuprocentowe okazje. Lewandowski trafił jednak w poprzeczkę, a Gundogan nie pokonał Lopeza z sześciu metrów.
 62 min.
GUNDOGAN! NIEMOŻLIWE JAK TO NIE WPADŁO! DOSKONAŁA AKCJA BVB! Reus spod linii bocznej po dwóch szybkich podaniach wykłada Gundoganowi piłkę na szósty metr! Gundogan sam na sam nie pokonuje Lopeza! Bramkarz Realu popisuje się cudowną paradą.
 59 min.
Ataki gospodarzy są coraz bardziej nieprzemyślane. Byli mistrzowie Niemiec z łatwością radzą sobie z kolejnymi próbami "Królewskich".
 57 min.
Kaka zmienia Coentrao, Benzema Higuaina. Mourinho stawia wszystko na jedną kartę. Real gra trójką w obronie.
 56 min.
Wrzutka w pole karne BVB. Piłka leci idealnie na głowę Coentrao, ale strąca ją Ronaldo, co kończy się stratą.
 54 min.
Dobre podanie do Higuaina. Argentyński napastnik źle przyjmuje jednak futbolówkę. Weidenfeller oprócz nóg ma do dyspozycji rękawice i nie ma z tym problemu.
 53 min.
Rzut rożny dla BVB. "Królewscy" wybijają piłkę.
 52 min.
Ronaldo dostaje piłkę na linii pola karnego. Nie ma którędy strzelać i podaje do Di Marii. Zagranie przecina Subotić.
 50 min.
LEWANDOWSKI! POPRZECZKA! ALEŻ HUKNĄŁ! Real stracił piłkę i Borussia ruszyła z kontrą. Reus dograł do Lewandowskiego, Polak sam na sam huknął prosto w ramę bramki! To powinien być piąty jego gol w tym dwumeczu! Polak miał idealną okazję do pozbawienia Realu jakichkolwiek szans.
 49 min.
LEWANDOWSKI! FATALNE PUDŁO! Polak dostał piłkę na dziesiątym metrze i był właściwie niekryty. Zamiast przyjąć uderzył jednak z pierwszej piłki - prosto w trybuny.
 49 min.
Essien zatrzymuje akcję BVB zachowaniem rodem z futbolu amerykańskiego. Ale kartki nie ma.
 48 min.
Kaka i Benzema na rozgrzewce. Czy pomogą "Królewskim"?
 47 min.
Ramos wyskakuje w piłkę wyjątkowo wysoko, ale w powietrzu mija się z piłką. Przeszkodził mu Piszczek.
 46 min.
Real znowu zaczyna od rzutu rożnego. Goście wybijają i będzie jeszcze jedno dośrodkowanie.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+2 min.
Przerwa - Borussia Dortmund 45 minut od finału Ligi Mistrzów. Pierwszy kwadrans mógł dać "Królewskim" nadzieję, kolejne dwa - żadnej. Gospodarze mogą upatrywać swojej szansy w tym, że Borussia powoli, systematycznie wykartkowuje się. A Klopp wykorzystał już jedną zmianę.
 45+2 min.
W tym momencie Borussii zabrakło Goetze. Goście ruszyli z kontrą trzech na dwóch. Przy piłce był Grosskreutz, który zastąpił Goetze. Na obieg poszli Lewandowski i Reus. Grosskreutz posłał prostopadłą piłkę do Reusa - taką, że złapał ją Lopez.
 45+1 min.
No tak, to nie był słynny "spadający liść" Ronaldo. Piłka niemal poszybowała na drugie piętro trybun Santiago Bernabeu.
 45+1 min.
Żółta kartka dla Bendera. Bedzię rzut wolny i strzał Ronaldo.
 45 min.
Sędzia dolicza dwie minuty.
 44 min.
Żółta kartka dla Higuaina.
 43 min.
Żółta kartka dla Gundogana.
 42 min.
Weidenfeller regularnie sprawdza cierpliwość Webba. Na razie żółtej kartki nie dostał.
 41 min.
Piszczek świetnie podaje do Błaszczykowskiego w pole karne. Kapitan polskiej kadry fatalnie składa się do strzału. Wygląda to jakby chciał przedłużyć podanie - do bramkarza Realu.
 40 min.
Higuain kręci na skrzydle Piszczkiem i dośrodkowuje. Ronaldo skacze do piłki, ale z Weidenfellerem nie ma szans.
 39 min.
Nakładka Suboticia. Będzie rzut wolny dla Realu. Gospodarze szybko wznawiają grę. Ronaldo dośrodkowuje ze skrzydła, w polu karnym... nikogo nie ma.
 38 min.
Pod koniec pierwszej połowy przewaga Realu Madryt znowu rośnie.
 35 min.
Rzut rożny dla Borussii Dortmund. Piłka odchodząca, gospodarze bardzo łatwo wybijają.
 31 min.
Essien próbuje dośrodkować w pole karne BVB. Piłka wylatuje jednak poza boisko, a Weidenfeller skwapliwie kradnie sekundy.
 30 min.
Pół godziny za nami. Początkowy napór Realu już za nami, mecz się wyrównał.
 28 min.
Bender chciał kopnąć piłkę, kopnął Xabiego Alonso. Dziwne, że nie dostał żółtej kartki.
 27 min.
Rzut wolny dla BVB. Schmelzer gra wysoką piłkę, Subotić próbuje zgrać głową przed bramkę. Łapie Lopez.
 26 min.
Żółta kartka dla Coentrao za faul na Lewandowskim.
 25 min.
Piszczek stracił piłkę na połowie Realu. Oezil ruszył z kontrą, minął Bendera, wyłozył piłkę Di Marii. Argentyńczyk został zablokowany.
 24 min.
Borussia rusza czwórką. Dośrodkowanie z bocznej strefy boiska - Ramos radzi sobie w powietrzu z Lewandowskim.
 22 min.
Piszczek ruszył z kontrą. Ale jego strzał został zablokowany w polu karnym.
 20 min.
Ronaldo uderza z dystansu. Trafia prosto w nogi Coentrao - od bramki zacznie golkiper BVB.
 19 min.
Symboliczny obrazek - 21 zawodników na połowie BVB. Po stronie Realu został tylko bramkarz.
 16 min.
Kwadrans za nami. Na razie wygląda to wprost fatalnie dla Niemców. Real na dobrą sprawę trzy bramki już mógł strzelić. Dwa razy obronił jednak Weidenfeller, a raz pomylił się Oezil. Na dodatek na boisku nie ma Goetzego.
 15 min.
OEZIL! ALEŻ TO ZEPSUŁ! Przypadkowo odbita piłka trafiła pod jego nogi. Niemiec wszedł w pole karne i sam na sam uderzył... obok bramki.
 14 min.
Fatalna wiadomość dla fanów BVB. Z jakiegoś powodu Goetze nie może kontynuować gry. Zastępuje go Grosskreutz.
 14 min.
RONALDO! Co za odpowiedź. Portugalczyk również uderzał z woleja, ale Weidenfeller znowu obronił.
 13 min.
LEWANDOWSKI! Zagranie z rzutu wolnego w pole karne Realu. Lewandowski przyjmuje piłkę na klatkę i uderza z woleja. Po koźle broni Lopez.
 12 min.
Borussia próbuje wyjść z kontrą. Ale z przodu nikogo nie ma poza Lewandowskim - wszyscy bronią.
 11 min.
Rzut wolny dla Realu spod linii bocznej. Oezil gra w pole karne i mamy niecelny strzał głową Higuaina. Na dodatek był spalony.
 10 min.
Juergen Klopp wygląda na... znudzonego. To ciekawe - Real totalnie zepchnął BVB do obrony.
 8 min.
Czwarty korner. Tym razem do piłki podchodzi Modrić, ale efekt znowu mizerny.
 7 min.
Już trzeci korner dla Realu. Dośrodkowanie Oezila i główka Hummelsa.
 7 min.
Piszczek chyba zdrowy - w pressingu zapędził się pod bramkę Lopeza i sfaulował Ramosa.
 6 min.
Dośrodkowanie w pole karne Realu. Głową uderza albo Ramos, albo nogą Lewandowski. W każdym razie Lopez łapie piłkę.
 5 min.
Di Maria uderza po raz kolejny - jeszcze wyżej w trybuny.
 4 min.
HIGUAIN! Idealnie ustawił się w linii obrony i wyszedł sam na sam z Weidenfellerem. Ale bramkarza BVB nie pokonał.
 4 min.
W końcu akcja Dortmundu. Lewandowski wpada w pole karne Realu. Nie ma jak strzelać więc podaje do Goetze. Niecelnie.
 3 min.
Real Madryt - co oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem - jest ustawiony bardzo ofensywnie.
 2 min.
Rzut rożny gospodarzy. Oezil gra odchodzącą piłkę, Hummels wybija ją, Di Maria z 20 metrów uderza w trybuny.
 1 min.
Nie minęła minuta a Reus już wystartował do piłki. Wyszedł sam na sam, ale był na spalonym.
 1 min.
Zaczynamy!
 20:42
Zawodnicy są już na murawie. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

Składy:

Real Madryt:
Diego López, Michael Essien, Raphaël Varane, Sergio Ramos, Fábio Coentrăo, Luka Modrić, Xabi Alonso, Ángel Di María, Mesut Özil, Cristiano Ronaldo, Goznalo Higuaín

Ławka rezerwowych: Álvaro Morata, Iker Casillas, Pepe, Sami Khedira, Kaká, Karim Benzema, Raúl Albiol

Borussia Dortmund: Roman Weidenfeller, Marcel Schmelzer, Mats Hummels, Neven Subotić, Łukasz Piszczek, Sven Bender, İlkay Gündoğan, Mario Götze, Marco Reus, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski

Ławka rezerwowych: Mitchell Langerak, Felipe Santana, Sebastian Kehl, Moritz Leitner, Nuri Şahin, Kevin Großkreutz, Julian Schieber
Pogromu, który spotkał ustępujących mistrzów Hiszpanii przed tygodniem w Dortmundzie, prawdopodobnie nie spodziewali się najbardziej pesymistyczni kibice Los Blancos. Po szybko straconej bramce Real ruszył do ataku, ale obrony BVB sforsować nie mógł. Pomógł dopiero Mats Hummels, który dosłownie podał piłkę do Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk dograł do Cristiano Ronaldo i było 1:1.

Druga połowa to show jednego aktora - Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik zdobył swoją drugą, trzecią i czwartą bramkę tego wieczoru. Nikt nigdy nie strzelił Realowi czterech bramek w jednym meczu europejskich pucharów.

Madryt jednak wierzy w swoich zawodników. Co innego mecz w Dortmundzie, a co innego u siebie, na Santiago Bernabeu. Nadzieję "Królewskim" dał przede wszystkim błąd Hummelsa. Porażka 0:4 byłaby niemal równoznaczna z awansem BVB. Real, aby awansować do finału, dzięki wyjazdowej bramce musi wygrać "tylko" 3:0. Czy jest tego w stanie dokonać? Każdy, kto obserwuje piłkę nożną chociaż w pobieżny sposób, doskonale wie, że tak. Z drugiej strony Borussię stać na zdobycie przynajmniej jednej bramki - a wtedy sytuacja gospodarzy będzie już bardzo skomplikowana.

Kibice Realu pocieszają się historycznymi remontadami (odrabianiem strat). Jedna z najsłynniejszych miała miejsce w sezonie 1985/86. W 1/8 finału Pucharu UEFA Real przegrał w pierwszym meczu z Borussią Moenchengladbach aż 5:1. W rewanżu "Królewscy" wygrali jednak 4:0 i awansowali do kolejnej rundy, po czym wygrali w całych rozgrywkach.

Jose Mourinho prawdopodobnie dokona kilku korekt w ustawieniu. Według hiszpańskiej prasy tym razem zadanie zatrzymania Roberta Lewandowskiego zostanie powierzone Sergio Ramosowi. Pilnujący Polaka w pierwszym spotkaniu Pepe, jak wszyscy wiemy, nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Zmartwieniem szkoleniowca Borussii, Juergena Kloppa, jest uraz mięśnia przywodziciela Łukasza Piszczka. Jego nieobecność byłaby olbrzymim osłabieniem dla westfalskiego zespołu. Polak doskonale radził sobie z Cristiano Ronaldo i w fazie grupowej na jesieni, i przed tygodniem.