NA ŻYWO: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

NA ŻYWO: Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

Kadr z meczu Lechia - Legia (fot. JAKUB PIASECKI/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała 1:0 (0:0) Lechię Gdańsk w meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył w 62. minucie Jakub Kosecki. Dzięki wygranej stołeczna drużyna wróciła na fotel lidera tabeli.
 90+4 min.
Koniec. Legia wraca na fotel lidera, ale zawiodła po raz kolejny. Kosecki bohaterem Łazienkowskiej.
 90+4 min.
Żółta kartka dla Deleu.
 90+3 min.
Jeżeli Legia tego meczu nie wygra, to tylko przez Kucharczyka. Legionista marnuje kolejną okazję - a znowu miał doskonale ustawionych partnerów.
 90+3 min.
Kolejne podanie Gola do Kucharczyka. Tym razem przeciął to Brożek.
 90+1 min.
Kucharczyk w swoim stylu. Gol genialnym podaniem otworzył kontrę, ale Kucharczyk z 16 metrów uderzył na siłę - ponad bramką. Nie chciał zauważyć Ljuboji.
 90+1 min.
Sędzia dolicza cztery minuty.
 90 min.
Zmiana w Legii. Radović schodzi, w jego miejsce Gol.
 89 min.
Ljuboja dostaje piłkę 30 metrów od bramki, ale jest sam. Trzech obrońców nie minie, więc uderza. Zostaje zablokowany.
 86 min.
Legia gra już znowu w ataku pozycyjnym, ale bramką mimo wszystko mało się interesuje. Gospodarze czekają na końcowy gwizdek.
 84 min.
KOSECKI! O włos od drugiej bramki! Najpierw ze skrzydła w pole karne wszedł Jędrzejczyk i uderzył na dalszy słupek. Buchalik świetnie odbił piłkę, ale pod nogi Koseckiego. Ten również uderzył, ale minimalnie niecelnie.
 81 min.
Dziesięć minut i Legia wróci na pozycję lidera - o ile Lechia nie wyrówna. Albo nie wygra.
 79 min.
Rzut wolny dla Lechii. Dośrodkowanie w pole karne Kuciaka w wykonaniu Piotra Brożka jest... fatalne.
 78 min.
Kosecki na skrzydle ogrywa Deleu i na pamięć gra w pole karne. Tam nikogo nie ma.
 77 min.
Łukasik zmienia Saganowskiego.
 76 min.
Janicki po rzucie wolnym uderza głową w górę, w powietrze. To łatwy łup dla Kuciaka.
 75 min.
Jodłowiec fauluje Wiśniewskiego na połowie Legii. Będzie rzut wolny, ale na razie zmiana: Frankowski za Buzałę. Na boisku więcej roszad niż emocji.
 72 min.
Kolejna zmiana w zespole gości. Duda zastępuje Ricardinho.
 71 min.
Rzut wolny dla Legii z okolic narożnika boiska. Kosecki gra płasko, Brożek wybija.
 70 min.
Brożek zmienia Machaja.
 68 min.
Prostopadłe podanie do Ljuboji. Dobre, ale jak to zwykle bywa, Serb był na spalonym.
 66 min.
Radović rusza z kontrą. Gra na lewą stronę pola karnego do Saganowskiego, ale za daleko. Napastnik Legii spod linii końcowej odgrywa piłkę do stoperów gości.
 64 min.
Janicki przerywa kontrę Jędrzejczyka. Żółta kartka.
 62 min.
Jędrzejczyk dośrodkowuje ze skrzydła w pole karne. Saganowski korzysta z niefrasobliwości stoperów: przyjmuje futbolówkę i wykłada ją Koseckiemu. "Kosa" strzela z kilku metrów prosto do bramki.
 62 min.
GOOOOOOOOOOOOL! KOSECKI! CO ZA WEJŚCIE SMOKA!
 61 min.
Kosecki zmienia Furmana. Legionista zagra po raz pierwszy od momentu starcia z Pareiką w meczu z Wisłą.
 60 min.
Jędrzejczyk gra w pole karne do Saganowskiego, któremu trochę brakuje prędkości. Pierwszy przy piłce jest Buchalik.
 59 min.
Co teraz chciał zrobić Vrdoljak? Ruszył z kontrą, na pozycję wyszedł mu Ljuboja. Chorwat zamiast tego wpadł w obrońcę Lechii.
 56 min.
Rzut rożny dla gospodarzy. Furman gra odchodzącą piłkę - za wysoką. Aut dla Lechii z drugiej strony boiska.
 55 min.
Żółta kartka dla Pietrowskiego.
 54 min.
Legioniści są na siebie źli, że zmarnowali kolejną okazję, i przyspieszają grę.
 52 min.
Legia przejmuje piłkę na połowie rywala. Futbolówka szybko trafia do Ljuboji, który uderza z narożnika szesnastki trochę ponad bramką.
 51 min.
RADOVIĆ! Legia znowu marnuje sytuację. Ljuboja dość przypadkowo odgrywa piłkę do Radovicia. Pomocnik Legii strzela z pięciu metrów, ale Buchalik przyjmuje piłkę na ciało.
 50 min.
Rzut wolny dla Lechii. Machaj dośrodkowuje, Bieniuk zgrywa głową, Bąk uderza przewrotką. Niecelnie.
 48 min.
Ljuboja gra w pole karne do Kucharczyka, który szuka miejsca do strzału, ale znowu go nie znajduje, więc oddaje piłkę do Ljuboji. Za mocno i mało dokładnie.
 47 min.
Wiśniewski leży na boisku już po raz trzeci. Napastnik Lechii chyba od pierwszej minuty gra na czas. Albo ma takiego pecha.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
Przerwa. Lechia weszła w mecz z opóźnieniem, ale na jej szczęście stuprocentową sytuację w czwartej minucie zmarnował Ljuboja. Później gospodarze bili już tylko głową w mur.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 45 min.
Kucharczyk podaje w pole karne do Ljuboji. Serb z narożnika pola karnego uderza obok bramki.
 44 min.
Kucharczyk ograł Deleu na skrzydle i ruszył na bramkę. Dośrodkował w pole karne, a Bąk prawie strzelił samobója tak jak Pique w meczu z Bayernem.
 43 min.
Saganowski dostaje podanie w pole karne, ale wypychany oddaje na skrzydło do Jędrzejczyka. "Sagan" podaje za mocno i Jędrzejczyk musi walczyć z Buzałą. Traci piłkę. Tak wygląda gra Legii. Dla odmiany Lechia nie gra.
 40 min.
Kucharczyk ze skrzydła schodzi do środka i ma mnóstwo miejsca. Na pozycję wychodzi mu trzech kolegów, ale Kucharczyk uderza z 25 metrów 10 metrów od bramki. Trener Urban znowu się wścieka.
 39 min.
Rzut rożny dla Legionistów. Furman gra odchodzącą piłkę, głową uderza Astiz. Futbolówka ląduje na górnej siatce.
 36 min.
Ljuboja z osiemnastu metrów uderza z woleja. Trafia prosto w Bieniuka. Legia atakuje i atakuje, ale nie wie co zrobić z piłką.
 32 min.
Bogusław Kaczmarek jest dużo spokojniejszy. Trener Lechii widzi, że Legia zapomniała jak się strzela bramki.
 31 min.
Pół godziny za nami. Jan Urban robi się już nerwowy.
 29 min.
Furman zauważył, że Saganowski miał odrobinę wolnej przestrzeni w polu karnym Lechii i od razu do niego podał. Napastnik Legii obrócić się nie zdążył w kierunku bramki i nie oddał strzału.
 26 min.
Machaj decyduje się na uderzenie bezpośrednie - z beznadziejnym skutkiem. Strzela lekko, po ziemi, w mur.
 25 min.
Żółta kartka dla Astiza. Będzie rzut wolny z 30 metrów od bramki Kuciaka.
 24 min.
Saganowski szuka Ljuboji prostopadłym podaniem w pole karne. W szesnastce Lechii jest jednak bardzo gęsto.
 23 min.
Buzała zaczyna kontrę. Chce grać do Wiśniewskiego, ale podaje do Kuciaka.
 21 min.
Buzała startuje do podania od Machaja. Przyjmuje piłkę i pod linią końcową próbuje okiwać Jędrzejczyka. Okiwał jednak tylko siebie - piłka uciekła mu za linię końcową.
 19 min.
Okazja Legii! Ljuboja przyjmuje piłkę w polu karnym, zastawia się i gra piętą do Radovicia, którego strzał z kilku metrów blokuje Janicki.
 17 min.
Legia aż 73 proc. czasu przy piłce. Zanosi się na kopię z wczorajszego meczu Lech - Wisła. "Kolejorz" też wczoraj bił głową w ścianę, ale w końcu stworzył sobie jedną okazję i ją wykorzystał. Legia setkę już zmarnowała.
 16 min.
Znowu rzut rożny dla Lechii. Gospodarze wybijają piłkę, Bieniuk znowu wbija ją pod bramkę. Janicki tylko przystawia nogę i strzela prosto w Kuciaka.
 15 min.
Rzut rożny dla Lechii. Zagranie Machaja jest zbyt krótkie i Legia wychodzi z kontrą. Radović gra na wolne pole do Kucharczyka, ale ten jest na minimalnym spalonym.
 12 min.
Saganowski uderza mocno i celnie z 20 metrów. Buchalik próbuje łapać, ale mu się to nie udaje. Na jego szczęście nikt go nie atakuje.
 12 min.
Rzut wolny dla Legii spod linii bocznej. Furman dośrodkowuje w pole karne, ale efekt żaden.
 10 min.
Lechia broni się całym zespołem na własnej połowie. Gospodarzom będzie ciężko o taką samą sytuację jak w czwartej minucie.
 8 min.
Korner dla Lechii. Machaj dośrodkowuje, Kuciak wybija pod nogi Bieniuka. Lechista uderza z 15 metrów niecelnie.
 6 min.
Vrdoljak już łapie żółty kartonik. W następnym spotkaniu Chorwat nie zagra.
 4 min.
NIE MA GOLA! NIESAMOWITA SYTUACJA LEGII! Dwa szybkie podania na klepkę i Ljuboja wychodzi sam na sam z Buchalikiem! Serb uderza, Buchalik przecina lot piłki, ale ta i tak leci do bramki. Z linii bramkowej wybija ją jeden z obrońców Lechii!
 3 min.
Furman dośrodkowuje, Buchalik mija się z piłką, ale nikt nie strzela.
 2 min.
Świetna piłka do Saganowskiego za linię obrony. W ostatniej chwili za linię końcową piłkę wybił Surma.
 1 min.
Gramy.

Składy:

Legia:
Kuciak - Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Suler - Kucharczyk, Furman, Vrdoljak, Radović, Saganowski - Ljuboja

Lechia: Buchalik - Deleu, Bąk, Bieniuk, Janicki - Ricardinho, Pietrowski, Surma, Machaj, Buzała - Wiśniewski
Jeszcze do poprzedniej kolejki Legia miała wszystko pod kontrolą. "Wojskowi" notowali serię sześciu zwycięstw z rzędu i utrzymywali nad drugim Lechem Poznań bezpieczną przewagę czterech punktów. "Kolejorz" jednak pokonał tydzień temu Jagiellonię Białystok, a Legia tylko zremisowała bezbramkowo z Piastem Gliwice. Przewaga w tabeli stopniała do dwóch punktów, a obecnie jej... nie ma.

Wczoraj po bezbarwnym spotkaniu Lechici pokonali 1:0 Wisłę Kraków i w tym momencie to zespół Mariusza Rumaka jest liderem ekstraklasy. Legia, jeżeli chce wrócić na fotel lidera, którego nie opuściła od jesieni, musi dzisiaj przynajmniej zremisować.

Trener Jan Urban zapowiedział jednak walkę o pełną pulę - po zeszłotygodniowej wpadce Legia nie może już sobie pozwolić na kolejne wpadki. Przeciwnik wydaje się być wygodny - Lechia zajmuje w tym sezonie odległą, dwunastą pozycję. To jednak właśnie gdański zespół pozbawił w zeszłym sezonie Legię marzeń o mistrzostwie. Po 28. kolejkach poprzedniego sezonu Legia była liderem rozgrywek. W ramach 29. kolejki grała na PGE Arenie z Lechią. Spotkanie przegrała 0:1 i spadła na czwarte miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Mistrzem został Śląsk Wrocław.

Legionistom nie pomaga również terminarz i problemy kadrowe. Już w środę "Wojskowi" grają rewanżowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław o Puchar Polski i trener Urban musi gospodarować siłami zawodników. Z kadry na dzisiejsze spotkanie wypadł najlepszy strzelec Legii, Wladimir Dwaliszwili. Gruziński napastnik pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Swoje problemy ma jednak i Lechia. Z powodu urazów na boisku nie zobaczymy m.in. Sebastiana Małkowskiego.