Legia wygrywa z Lechią i znowu jest liderem

Legia wygrywa z Lechią i znowu jest liderem

Jakub Kosecki (fot. MAREK BICZYK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała 1:0 (0:0) Lechię Gdańsk w meczu 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Jedyną bramkę zdobył w 62. minucie Jakub Kosecki. Dzięki wygranej stołeczna drużyna wróciła na fotel lidera tabeli.
Mecz doskonale rozpoczęli gospodarze. Już w czwartej minucie Legioniści zaprezentowali doskonałą grę z pierwszej piłki w trójkącie. Miroslav Radović zagrał wzdłuż pola karnego do Marka Saganowskiego, który od razu odegrał w szesnastkę do wbiegającego Danijela Ljuboji. Serb sam na sam przymierzył między nogami interweniującego Michała Buchalika. Bramkarz Lechii strzału nie zatrzymał, ale spowolnił lot piłki. Z linii bramkowej futbolówkę zdążył wybić Deleu.

Dalej było już tylko gorzej. Lechia nie miała najmniejszego pomysłu na zagrożenie Dusanowi Kuciakowi, a gospodarze, niemal permanentnie posiadający piłkę, nie mogli sforsować już defensywy przyjezdnych.

Zobacz jak Legia wygrała z Lechią

Więcej emocji było w drugiej połowie. Już w 51. minucie Ljuboja świetnie zgrał piłkę do Radovicia. Serbski pomocnik Legii z kilku metrów nie dał jednak rady pokonać Buchalika, który zablokował uderzenie ciałem.

Zniecierpliwiony Jan Urban w 61. minucie wprowadził do gry Koseckiego, dla którego było to pierwsze spotkanie od starcia z Sergiejem Pareiką podczas meczu z Wisłą Kraków. To był strzał w dziesiątkę - Kosecki na listę strzelców wpisał się już minutę później. Artur Jędrzejczyk dośrodkował piłkę w pole karne ze skrzydła, a Saganowski wykorzystał niefrasobliwość stoperów gości i zgrał do Koseckiego. Skrzydłowy z kilku metrów łatwo pokonał Buchalika.

Legia pomimo zdobytego gola nadal kontrolowała sytuację na boisku. Lechia do frontalnego ataku rzuciła się dopiero w kilku ostatnich minutach - ale była tak samo nieskuteczna jak przez całe spotkanie. Atak gości pozwolił z kolei wyprowadzić dwie groźne kontry gospodarzom. Obie zmarnował Michał Kucharczyk.

Legia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk i wróciła na fotel T-Mobile Ekstraklasy. Podopieczni Jana Urbana mają dwa punkty przewagi nad poznańskim Lechem.