Messi rekordu nie pobije. Zakończył już sezon

Messi rekordu nie pobije. Zakończył już sezon

Leo Messi (fot. © Alex Cid-Fuentes / ALFAQUI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Argentyńczyk Leo Messi nie pobije swojego zeszłorocznego rekordu strzeleckiego w Primera Division. Argentyńczyk z powodu kontuzji nie dokończył spotkania z Atletico Madryt. Według hiszpańskiego "Sportu" Messiemu odnowił się uraz mięśnia dwugłowego uda, co oznacza dla niego koniec sezonu.
Messi zszedł z boiska w 68. minucie meczu przy stanie 1:0 dla Atletico Madryt. Ponieważ Tito Vilanova wykorzystał już komplet zmian Barcelona musiała sobie radzić w dziesiątkę. To podziałało pobudzająco na Katalończyków, którzy w osłabieniu zaczęli grać lepiej i spotkanie wygrali 2:1.

"Sport" podaje, że Argentyńczykowi odnowiła się kontuzja mięśnia dwugłowego uda - ta sama, którą Messi odniósł w meczu Ligi Mistrzów przeciwko PSG. Messiego czeka miesięczna przerwa, co oznacza, że w tym sezonie na murawie się już nie pojawi.

Do tej pory czterokrotny zdobywca Złotej Piłki strzelił w lidze 46 bramek. Jego zeszłoroczny rekord - 50 trafień - nie zostanie pobity.