Bayern pokonał Borussię i wygrał Ligę Mistrzów!

Bayern pokonał Borussię i wygrał Ligę Mistrzów!

Zawodnicy Bayernu Monachium (fot. DKN / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Bayern Monachium pokonał Borussię Dortmund 2:1 (0:0) w finale Ligi Mistrzów. Wynik meczu otworzył w 60. minucie Mario Mandżukić. Z rzutu karnego osiem minut później wyrównał Ilkay Gundogan. Bramkę na wagę zdobycia Pucharu Europy zdobył w 89. minucie Arjen Robben.
Od początku meczu mocno zaatakowała Borussia Dortmund. Wyraźnie zaskoczeni Bawarczycy dali się zepchnąć do głębokiej obrony, ale bramki nie stracili. W 14. minucie meczu Borussia miała dwie doskonałe okazje. Najpierw z 30. metrów huknął Robert Lewandowski, a Manuel Neuer w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po rzucie rożnym z kilku metrów uderzał z kolei Jakub Błaszczykowski. Neuer w ostatniej chwili odbił futbolówkę. Niesamowity refleks bramkarza reprezentacji Niemiec.

Borussia wyszumiała się przez pierwsze 20 minut, a do ataku ruszyli zawodnicy z Monachium. W 26. minucie Franck Ribery dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne, a z kilku metrów uderzył głową Mandżukić. Roman Weidenfeller w ostatniej chwili sięgnął piłki, która jeszcze odbiła się od poprzeczki.

W 30. minucie Robben wykorzystał złamaną linię obrony BVB i ruszył do prostopadle zagranej piłki. Holender nie poradził sobie jednak sam na sam z Weidenfellerem. Pięć minut później podobną okazję miał Lewandowski, ale Neuer również był górą. W 42. minucie koszmarną interwencję zanotował Mats Hummels, któremu piłka dosłownie odbiła się od pleców. To wykorzystał Robben, który jednak znowu sobie nie poradził z bramkarzem Borussii.

Po przerwie nadal przeważali Bawarczycy, ale bramkę w 60. minucie zdobyli dosyć szczęśliwie. Franck Ribery zagrał na wolne pole do Robbena, który minął Weidenfellera i zagrał spod linii końcowej wzdłuż bramki. Z futbolówką minął się Marcel Schmelzer, nie pomylił się za to Mandżukić, który pewnie umieścił ją w bramce. Borussia wyrównała już osiem minut później, kiedy absurdalnie w polu karnym zachował się Dante. Obrońca Bayernu dosłownie... kopnął kolanem w brzuch Reusa. Rzut karny pewnie wykorzystał Gundogan.

Zobacz jak Bayern pokonał Borussię

Kiedy obaj szkoleniowcy czekali ze zmianami na dogrywkę, w 89. minucie pomyliła się obrona Borussii. Mandżukić przyjął piłkę na ścianę i zostawił ją Robbenowi, który dosłownie wbiegł pomiędzy Suboticia, Hummelsa i Piszczka i sam na sam pokonał Weidenfellera.

Bayern Monachium dzięki wygranej po raz piąty w swojej historii zdobył Puchar Europy. Borussia Dortmund na razie musi się zadowolić swoim triumfem z 1997 roku.