Pogoń przegrała, ale ma utrzymanie

Pogoń przegrała, ale ma utrzymanie

Kadr z meczu Podbeskidzie - Pogoń (fot. Piotr Charchula / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Pogoń Szczecin i zrobiło duży krok w kierunku utrzymania się w T-Mobile Ekstraklasie. "Portowcy", którzy przegrali, ale zapewnili sobie ostatecznie utrzymanie.
Zawodnicy Podbeskidzia rozstrzygnęli losy spotkania w ciągu pierwszych... sześciu minut. Już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Konieczny. Sześć minut później na 2:0 strzelił Fabian Pawela, bohater meczu z Lechem Poznań.

W drugiej połowie Pogoń wzięła się do odrabiania strat. W 68. minucie Maksymilian Rogalski zdobył piękną bramkę po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego. Wydawało się, że Pogoń rozwinie skrzydła, ale ten sam piłkarz je podciął. Zaledwie dwie minuty po zdobyciu bramki Rogalski wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę.

Dzięki wygranej Podbeskidzie zbliżyło się do Pogoni zaledwie na trzy punkty, ale nie może jej przeskoczyć z powodu gorszego bilansu spotkań bezpośrednich. Dodatkowo "Górale" przeskoczyli przynajmniej na kilkadziesiąt minut w tabeli GKS Bełchatów, który wciąż gra z Jagiellonią Białystok. O tym kto spadnie zadecydują wyniki ostatniej kolejki.