Puchar Konfederacji: Włochy wygrywają z Meksykiem dzięki "Super Mario"

Puchar Konfederacji: Włochy wygrywają z Meksykiem dzięki "Super Mario"

Mario Balotelli (fot. Maurizio Borsari / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
W pierwszym niedzielnym spotkaniu Pucharu Konfederacji reprezentacja Włoch pokonała 2:1 (1:1) Meksyk. Bramki dla Squadra Azzurra strzelali Andrea Pirlo oraz Mario Balotelli. Trafienie dla Meksykanów z rzutu karnego zanotował Javier Hernandez.
Od początku spotkania stroną przeważającą byli Włosi, którzy dominowali w środku pola i starali się wykorzystać niepewną postawę meksykańskich stoperów. Dzięki ofensywnej grze w 26. minucie spotkania Włosi wywalczyli sobie rzut wolny ponad 20 metrów od bramki. Do futbolówki podszedł Andrea Pirlo, który uderzył ponad murem i dokręcił piłkę w okolice bliższego słupka. W ten sposób Włoch uczcił swój setny mecz w kadrze.

Squadra Azzurra nie cieszyli się jednak z prowadzenia długo. W 33. minucie Giovani Dos Santos wykorzystał niepewne zachowanie z piłką we własnym polu karnym Andrei Barzagliego, przejął futbolówkę i dał się sfaulować. Rzut karny na bramkę zamienił Javier Hernandez. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie stroną przeważającą dalej byli Włosi, ale wicemistrzowie Europy nie potrafili przypieczętować tego zdobyciem bramki. Udało się w końcu w 78. minucie, kiedy Emanuele Giaccherini z głębi boiska wrzucił piłkę w pole karne ponad obrońcami Meksyku. Do futbolówki dopadł rozpędzony Balotelli, który przepchał się pomiędzy stoperami i z kilku metrów umieścił piłkę w bramce.

Reprezentacja Włoch pokonała Meksyk 2:1 w swoim pierwszym meczu w Pucharze Konfederacji. W drugim niedzielnym spotkaniu zagrają Hiszpania oraz Urugwaj.