Puchar Konfederacji: Urugwaj prawie jak Hiszpania. 8:0 z Tahiti

Puchar Konfederacji: Urugwaj prawie jak Hiszpania. 8:0 z Tahiti

Luis Suarez (fot. Daiju Kitamura / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Urugwaj pokonał 8:0 reprezentację Tahiti i zakończył grupę B Pucharu Konfederacji na drugim miejscu - podaje Sport.pl. W półfinale reprezentacja tego kraju zagra z Brazylią.
Urugwajczycy nie mieli problemu ze zdecydowanie najsłabszą drużyną Pucharu Konfederacji i wbili Tahiti osiem bramek. Aż cztery z nich zdobył Abel Hernandez, po jednej z kolei strzelili Diego Perez i Nicolas Lodeiro. Na koniec spotkania dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Luis Suarez, który pojawił się na murawie w 69. minucie.

Urugwaj mógł wygrać wyżej - ale w 48. minucie Andres Scotti nie wykorzystał rzutu karnego. Z jego strzałem poradził sobie golkiper Tahiti, Meriel. Minutę później ten sam piłkarz dostał czerwoną kartkę i reprezentacja Urugwaju kończyła mecz w dziesiątkę. W 59. minucie z boiska został usunięty jednak również gracz Tahiti - Ludivion.

La Celeste zakończyli grupę B Pucharu Konfederacji na drugim miejscu i w półfinale turnieju zmierzą się z Brazylią. Hiszpania zagra z kolei z Włochami.