NA ŻYWO: Urugwaj - Włochy

NA ŻYWO: Urugwaj - Włochy

Gianluigi Buffon (fot. Maurizio Borsari / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Włochy pokonały po serii rzutów karnych Urugwaj i zajęły trzecie miejsce w Pucharze Konfederacji. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2. Gole dla Włochów strzelali Astori oraz Diamanti. Dla Urugwajczyków - Cavani.
 20:47
Włosi trzecią drużyną Pucharu Konfederacji. Finał już za trzy godziny, relacja NA ŻYWO we Wprost.pl. Zapraszamy!
 20:462:3
GARGANO TEŻ NIE TRAFIŁ! BUFFON BOHATEREM WŁOCH, OBRONIŁ TRZY RZUTY KARNE!
 20:452:3
GIACCHERINI! Przy prawym słupku, Włosi blisko brązowych medali.
 20:442:2
CACERES TEŻ NIE STRZELA! PROSTO W RĘCE BUFFONA.
 20:390:0
FORLAN ZNOWU NIE WYKORZYSTUJE RZUTU KARNEGO! BUFFON BRONI!
 20:38
Pierwszy broni Buffon.
 120 min.
Koniec! Włosi przetrzymali napór rywali. Rzuty karne!
 119 min.
Ależ okazja Urugwajczyków! Gargano huknął z dystansu, Buffon odbił piłkę pod nogi Cavaniego! Ten - jak nigdy - nie trafił nawet w światło bramki. Był zresztą na spalonym.
 115 min.
Teraz uderza Cavani. Też mocno, też niecelnie.
 114 min.
SUAREZ! Bardzo mocno z 25 metrów, ale trochę ponad bramką. Urugwajczycy szukają bramki, Włosi nie bardzo już mają wyjście - czekają na jedenastki.
 113 min.
Trzeba jednak przyznać, że Urugwajczycy niespecjalnie mają siły wykorzystać swoją przewagę.
 111 min.
No tak, nie tym razem. Cavani uderza z rzutu wolnego gdzieś w trybuny. Urugwajczycy grają jednak w przewadze liczebnej!
 110 min.
Montolivo fauluje rozpędzonego Suareza i dostaje drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną! Będzie rzut wolny z 25 metrów. Znowu Cavani?
 109 min.
Candreva uderza z dystansu - niecelnie. Włosi mimo wszystko grają trochę tak, jakby czekali na rzuty karne. Ale to chyba niezbyt rozsądne.
 107 min.
Diego Perez zmienia Arevalo.
 106 min.
Gramy.
 105+1 min.
Krótka przerwa i zmiana stron. Jeszcze kwadrans. Potem ewentualnie znowu rzuty karne.
 105 min.
Arbiter nie ma litości i dolicza minutę.
 103 min.
CAVANI! Trochę pechowo! Dostał prostopadłe podanie w pole karne od Suareza, ale niepewnie przyjął piłkę. Na tyle niepewnie, żeby Włosi zdążyli futbolówkę wybić najdalej jak potrafią.
 100 min.
Giaccherini próbuje indywidualnej akcji. Zatrzymuje się już na pierwszym obrońcy. Po chwili z piłką w drugą stronę rusza Suarez. Wyprzedza o pół kroku obrońców, może strzelać, ale... woli szukać karnego. Sędzia jest niewzruszony.
 96 min.
Rzut rożny dla Urugwajczyków. Forlan dośrodkowuje piłkę... zaskakująco dobrze! Piłka spada w głębi pola karnego, tam w olbrzymim zamieszaniu nikt nie oddaje strzału.
 95 min.
Bonucci zmienia Astoriego.
 93 min.
Od początku dogrywki bardziej żywiołowi są Urugwajczycy. Włosi raczej dużo podają, mało biegają.
 91 min.
Gramy. Jak fizycznie wytrzymają to Włosi?
 90+3 min.
A więc jednak - Włosi grają drugą z rzędu dogrywkę. Wyrazy współczucia.
 90+3 min.
Rzut wolny dla Włochów. Candreva gra za mocno, od bramki zacznie Muslera, za chwilę dogrywka.
 90 min.
Trzy minuty doliczone.
 89 min.
Forlan gra z narożnika krótko do Suareza. Ten wchodzi w pole karne i gra... naprawdę do nikogo.
 86 min.
Na boisku robi się nerwowo. Zawodnicy obu drużyn wiedzą, że nie mogą sobie już pozwolić na żaden błąd. A to oznacza, że zrobiło się... trochę nudno.
 83 min.
Giaccherini zmienia Diamantiego.
 82 min.
Żółta kartka dla Montolivo.
 81 min.
Schodzi Maxi Pereira. Wchodzi... Alvaro Pereira.
 81 min.
Dziesięć minut do końca tego niesamowitego widowiska, ale chyba możemy liczyć na dogrywkę!
 78 min.
Cavani uderzał z rzutu wolnego. Piłka nabrała doskonałej rotacji - przeleciała nad murem, a spadła do bramki tuż pod poprzeczką! Buffon piłki sięgnął, ale nie zmienił toru jej lotu.
 78 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! CAVANI! JESZCZE LEPSZY STRZAŁ Z RZUTU WOLNEGO!
 76 min.
Kwadrans do końca. Czy Urugwaj się podniesie?
 73 min.
Rzut wolny dla Włochów z 20 metrów od bramki. Do piłki przymierza się Diamanti i uderza ponad murem. Pięknie dokręcona piłka wpada do siatki obok prawego słupka! Muslera bezradny.
 73 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! DIAMANTI! CO ZA STRZAŁ Z RZUTU WOLNEGO!
 70 min.
Aquilani zmienia De Rossiego.
 69 min.
GONZALEZ! Co za bomba! Krótkie rozegranie rzutu rożnego i strzał z 25 metrów. Bardzo mocny, niewiele ponad poprzeczką.
 68 min.
BUFFON! CO ZA KLASA! Niesamowita parada Włocha! Forlan wpadł w pole karne, złamał do prawej nogi i uderzył z 15 metrów. Buffon odbił piłkę, Forlan nabiegł do dobitki i uderzył już z kilku metrów bliżej. Dopiero podnoszący się Buffon instynktownie - niczym w piłce ręcznej - wystawił nogę i znowu obronił! Niesamowite zachowanie golkipera.
 66 min.
Rzut rożny dla Urugwaju. Dośrodkował jak zwykle Forlan, jak zwykle - w tym meczu - bardzo słabo.
 63 min.
Bramka wyrównująca nakręciła Urugwajczyków. Włosi się gubią.
 61 min.
Żółta kartka dla Suareza.
 58 min.
Włosi tracą piłkę w środku pola, Urugwaj rusza z kontrą. Cavani z lewego skrzydła wchodzi w pole karne, dostaje prostopadłe podanie i pięknym, dokręconym uderzeniem na dalszy słupek pokonuje Buffona. Zaczynamy od nowa!
 58 min.
GOOOOOOOOOOOOOOL! CAVANI!
 56 min.
Tym razem uderza nie Forlan, a Suarez. Trafia prosto w mur.
 56 min.
Gonzalez zmienia Rodrigueza.
 55 min.
Włosi tracą piłkę 20 metrów od własnej bramki. Chiellini dostaje żółtą kartkę za faul na Suarezie. Będzie groźny strzał?
 51 min.
Urugwaj rusza z kontrą. Caceres dośrodkowuje dokładnie, ale Cavani otoczony trzema obrońcami nawet nie kwapi się do walki w powietrzu o piłkę. Ta trafia na drugie skrzydło do Forlana, który również dośrodkowuje - ale za mocno.
 48 min.
Włosi niespecjalnie kwapią się do ataku. Wygląda na to, że jednobramkowe prowadzenie zadowala ich. Nie bawią się w rozgrywanie piłki, szukają długich zagrać pod bramkę. Grają oszczędnie.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+2 min.
W doliczonym czasie gry nie wydarzyło się absolutnie nic. Mecz lepiej zaczęli Włosi i udowodnili to zdobytą bramką. Później mocno atakowali Urugwajczycy, ale oni pokonali Buffona tylko ze spalonego. Pod koniec pierwszej połowy oba zespoły z kolei czekały już na przerwę.
 45 min.
Sędzia dolicza dwie minuty. Chyba niepotrzebne specjalnie zawodnikom.
 43 min.
Włosi czekają na przerwę. Ataki Urugwaju wytraciły tempo.
 40 min.
El Shaarawy! Urugwajczycy ciągle nacierają, ale to Włoch wypracował sobie świetną okazję. Jego strzał minął Muslerę, ale po drodze do bramki wybił futbolówkę Godin.
 38 min.
Korner dla Urugwaju. Forlan gra odchodzącą piłkę - za wysoko.
 36 min.
Cavani naciera na bramkę, łamie do środka i składa się do strzału z 20 metrów. Jego próbuję blokuje jednak zdobywca bramki, Astori. Po chwili strzela z większego dystansu Forlan, ale nie sprawia żadnych kłopotów Buffonowi.
 33 min.
Tymczasem El Shaarawy uderza z 20 metrów. Potężny strzał, Muslera odbija piłkę.
 32 min.
GOL?! NIE! Dośrodkowanie w pole karne Włochów i celny strzał głową Cavaniego. Rzecz w tym, że i on, i jego dwóch kolegów było na spalonym.
 28 min.
Rzut rożny egzekwowany przez Forlana kończy się kontrą Włochów. Na szczęście Muslery wicemistrzowie Europy totalnie pogubili się.
 27 min.
Urugwaj próbuje się odgryźć. Cavani startuje do prostopadłej piłki zagranej w pole karne i uderza z ostrego kąta. Buffon odbija futbolówkę.
 24 min.
Ależ kuriozalna bramka! Ostre dośrodkowanie na bramkę z rzutu wolnego w wykonaniu Diamantiego. Muslera totalnie pogubił się - najpierw piłka odbiła się od poprzeczki, a potem od jego pleców. Do bramki z pół metra wbił ją Astori.
 24 min.
GOOOOOOOOOOL! ASTORI!
 23 min.
Ostre dośrodkowanie Candrevy z rzutu rożnego. Muslera wybija jednak piłkę.
 20 min.
Włosi konstruują kolejną akcję, nagle Candreva uderza z dystansu. Tak jak Diamanti, uderza niecelnie.
 17 min.
Włosi ciągle próbują. Tym razem z dystansu uderzał po ziemi Diamanti. Strzelał... słabo. Wygląda to trochę tak, jakby Włosi wiedzieli, że mają siły tylko na połowę spotkania i chcieli szybko wbić rywalom bramkę.
 15 min.
Podręcznikowa akcja Włochów. Chiellini wbił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a Candreva uderzył po ziemi. Muslera jednak nie dał się zaskoczyć.
 12 min.
FORLAN! Świetny strzał z rzutu wolnego. Piłkarz zmieścił piłkę pomiędzy zawodnikami w murze, ale Buffon obronił.
 10 min.
De Rossi decyduje się na strzał z... 35 metrów? Piłka mija bramkę w znacznej odległości.
 9 min.
CHIELLINI! Wystartował do piłki dośrodkowanej z rzutu wolnego na bliższy słupek i uderzył głową. Obok słupka.
 8 min.
Żółta kartka dla Maxiego Pereiry. Urugwajczycy nie do końca radzą sobie z Włochami.
 6 min.
Kolejna akcja Włochów zakończyła się groźną kontrą rywali. Suarez pomknął z piłką prawym skrzydłem i przerzucił piłkę na drugą stronę boiska do Forlana. Ten dorzucił ją przed bramkę - ale Cavani jej nie sięgnął.
 3 min.
Od początku spotkania aktywniejsi są Włosi. Póki co wszystkie piłki lądują w rękawicach Muslery.
 1 min.
Gramy.
 18:00
Składy:

Urugwaj:
Muslera - Caceres, Godin, Lugano, Pereira - Rodriguez, Gargano, Arevalo - Cavani, Forlan, Suarez

Włochy: Buffon - Maggio, Astori, Chiellini, De Sciglio - Candreva, De Rossi, Montolive - Gilardino, Diamanti, El Shaarawy
 17:58
Zawodnicy obu drużyn są już na murawie.
Kiedy Paulinho strzelił w 86. minucie półfinału bramkę dla Brazylijczyków, która dała im awans do finału Pucharu Konfederacji, wydawało się, że reprezentacja Urugwaju straciła szanse na złote medale w dramatycznych okolicznościach. Bramki zdobyte w ostatnich minutach meczu zawsze działają na wyobraźnię. Urugwajczyków znacznie jednak zdystansowali Włosi. Wicemistrzowie Europy, po porażce w finale Euro 2012 z Hiszpanami 0:4, osłabieni brakiem Mario Balotellego, byli skazywani w meczu z mistrzami Europy na porażkę. Przypomnijmy, że w trzech spotkaniach fazy grupowej Italia straciła aż osiem bramek!

Z Hiszpanami podopieczni Cesare Prandellego grali jednak jak zahipnotyzowani. Dokładnie w defensywie, z rozmachem w ataku. 90 minut regulaminowego czasu gry nie przyniosło żadnych bramek, tak jak i dogrywka. Howard Webb musiał więc zarządzić konkurs rzutów karnych. W nich nieznacznie lepsi okazali się mistrzowie świata - pomylił się dopiero przy... trzynastym strzale Leonardo Bonucci.

Po wspaniałym występie Włochów w półfinale można byłoby ich uznać za faworytów spotkania z Urugwajem. Problem w tym, że włoska kadra jest przetrzebiona kontuzjami. Andrea Pirlo, który pauzował w meczu z Brazylią w fazie grupowej z powodu urazu z Hiszpanią zagrał, ale kontuzja już mu się odnowiła. Dzisiaj na boisku go więc nie zobaczymy - tak samo jak Mario Balotellego, który kontuzjowany już wrócił do Włoch. Poza tym Włosi są zwyczajnie zmęczeni po dwugodzinnej batalii z Hiszpanami. Na pierwszym treningu pomeczowym pojawiło się... sześciu zawodników. Tutaj swojej szansy może szukać znacznie bardziej wypoczęty Urugwaj.